Ветеринарна практика


Сільськогосподарське підприємство, основним видом діяльності якого за статутом є вирощування сільськогосподарських тварин і птиці та отримання тваринної продукції, уклало договір з приватним підприємцем, який надає послуги з ветеринарної медицини. Чи потрібно мати ліцензію на ветеринарну практику і хто повинен її отримувати?

(ТОВ «Сільгоспіндустрія», Рівненська обл.)


Законом № 1775-ІІІ визначено види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, порядок їх ліцензування, встановлено державний контроль у сфері ліцензування, відповідальність суб'єктів господарювання та органів ліцензування за порушення законодавства у сфері ліцензування.

Відповідно до ст. 1 Закону № 1775-ІІІ господарська діяльність — це будь-яка діяльність, у тому числі підприємницька, юридичних осіб, а також фізичних осіб — суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язана з виробництвом (виготовленням) продукції, торгівлею, наданням послуг, виконанням робіт.

Статтею 9 Закону № 1775-ІІІ визначено перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, відповідно до п. 28 якої ветеринарна практика підлягає ліцензуванню.

Згідно із Законом № 2498-ХІІ ветеринарна практика — це діяльність з надання послуг, пов'язаних з профілактикою, діагностикою та лікуванням хвороб тварин і консультуванням з питань ветеринарної медицини, яка провадиться юридичними особами (установами ветеринарної медицини усіх форм власності та громадськими організаціями) і фізичними особами (спеціалістами ветеринарної медицини).

Суб'єкт господарювання повинен провадити певний вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, згідно зі встановленими для цього виду діяльності ліцензійними умовами (ст. 8 Закону № 1775-ІІІ).

Відповідно до п. 1.2 Ліцензійних умов № 94/186 ветеринарна практика — це вид господарської діяльності із здійснення діагностичної, профілактичної, оздоровчої, лікувальної роботи у тваринництві, ветеринарно-санітарної експертизи тваринницької та рослинної продукції або з надання інших ветеринарних послуг.

Отже, суб'єкти господарської діяльності, які провадять господарську діяльність із діагностичної, профілактичної, оздоровчої, лікувальної роботи у тваринництві, ветеринарно-санітарної експертизи тваринницької та рослинної продукції або з надання інших ветеринарних послуг, повинні мати ліцензію згідно із Законом № 1775-ІІІ. Тобто в даному випадку ліцензію повинен мати суб'єкт господарювання, який надає послуги з ветеринарної медицини.

КОНСУЛЬТУЮТЬ ФАХІВЦІ ДПА УКРАЇНИ

Відповіді підготовлено за сприяння фахівців Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПА України:

Володимира ГОРОХОВА - заступника начальника управління місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів та Наталі) ЯРУГИ - головного державного податкового інспектора відділу моніторингу застосування нормативно-правових актів

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 36/2004