Місцеві податки та збори в АР Крим


У Криму запроваджено ще один транспортний збір. Хто є платником цього збору і за якими ставками він обраховується?


Відповідно до повноважень Автономної Республіки Крим і Верховної Ради АР Крим, визначених у пп. Нп. І ст. 18, пп. 8 п. 2 ст. 26 Конституції АР Крим та в ст. 39 Закону № 380-IV, ст. 94 Закону № 1344-IV. та з метою одержання додаткових джерел доходів для розвитку транспорту загального користування, насамперед міжміського пасажирського електротранспорту, та придбання шкільних автобусів, за послуги з перевезення пасажирів в автобусах, легкових таксомоторах і маршрутних таксі міського, приміського і міжміського сполучення запроваджено збір на розвиток пасажирського електротранспорту в АР Крим.

Постановою Верховної Ради АР Крим від 10.06.2003 р. № 587-3/03 затверджено додаток 10 до Постанови Верховної Ради АР Крим від 19.02.2003 р. № 434-3/03, а саме Положення про збір на розвиток пасажирського електротранспорту в АР Крим (далі - Положення), яким передбачено, що збір сплачується суб'єктами підприємницької діяльності, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, як власні, так і орендовані, для перевезення пасажирів, у легкових таксомоторах, маршрутних таксі й автобусах міського, приміського і міжміського сполучення, що одержали у встановленому чинним законодавством порядку дозвіл на здійснення цього виду підприємницької діяльності.

Не є платниками збору суб'єкти підприємницької діяльності, що надають транспортні послуги з перевезення пасажирів у міському, приміському та міжміському електротранспорті.

Суб'єкти підприємницької діяльності, що надають транспортні послуги з перевезення пасажирів у межах території одного міста чи району у легкових таксомоторах з кількістю посадочних місць для пасажирів не більше чотирьох на відстань не більше 40 км, сплачують фіксовану суму збору на місяць з розрахунку за один транспортний засіб у таких розмірах:

У випадку здійснення міжміських перевезень г сажирів на відстань понад 40 км сума збору роз; ховується виходячи із вищезазначених ставок п стосуванням коефіцієнта 1,25.

Особам, які надають транспортні послуги з перевезення пасажирів у легкових таксомоторах та сплатили збір, державними податковими органами за місцем реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності видається посвідчення про сплату збору (далі — посвідчення). Посвідчення видається на термін, за який суб'єкт підприємницької діяльності сплатив збір, але не менше ніж на один календарний місяць.

У кожному автотранспортному засобі, що використовується для перевезення пасажирів як таксі, має знаходитися посвідчення, видане суб'єкту підприємницької діяльності, завірене печаткою відповідного державного податкового органу, із зазначенням державного номера автотранспортного засобу і найменуванням суб'єкта або імені, прізвища та по батькові фізичної особи.

Суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють пасажирські перевезення в легкових таксомоторах, одержують посвідчення для кожного автотранспортного засобу відповідно до умов, визначених Положенням.

Суб'єкти підприємницької діяльності при наданні транспортних послуг з перевезення пасажирів у маршрутних таксі сплачують збір за такими фіксованими ставками (у грн. на місяць з розрахунку за один автотранспортний засіб):

мікроавтобусами з кількістю посадочних місць для пасажирів:

Зазначені ставки збору застосовуються при наданні транспортних послуг з перевезення пасажирів у маршрутних таксі у межах одного міста чи району на відстань не більше 40 км. При міжміських пасажирських перевезеннях мікроавтобусами на відстань понад 40 км ставки збору застосовуються з коефіцієнтом 1,2.

Суб'єктам підприємницької діяльності, що сплатили збір за здійснення пасажирських перевезень у маршрутних таксі, державними податковими органами за місцем реєстрації видається посвідчення на кожний автотранспортний засіб. Посвідчення видається на термін не менше одного календарного місяця.

Сплачений збір у випадку хвороби, відпустки водія чи ремонту автомобіля не повертається.

Суб'єкти підприємницької діяльності, що надають транспортні послуги з перевезення пасажирів в автобусах приміського сполучення, сплачують збір у розмірі 1 50 грн. на місяць.

У випадку здійснення міжміських перевезень пасажирів на відстань понад 40 км сума збору встановлюється в розмірі 200 грн

Платники єдиного податку сплачують збір у розмірі 50% від зазначених ставок.

Зміна перевізниками пасажирів тарифів у період дії посвідчення про сплату збору не допускається.

Суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють пасажирські перевезення на постійних маршрутах у містах Армянську, Джанкої, Керчі, Саках та в Червоногвардійському, Червоноперекопському, Нижнєгорському, Первомайському, Радянському, Ленінському, Джанкойському, Роздольненському, Чорноморському районах, у 2004 р. сплачують збір за визначеними ставками із застосуванням коефіцієнта 0.5.

З 1 липня 2004 р. звільнено від сплати збору автотранспортні підприємства, які розташовані в районних центрах АР Крим і забезпечують пасажирські перевезення в сільській місцевості та які визначені районними державними адміністраціями основними перевізниками й одержувачами коштів цільової субвенції бюджету АР Крим (бюджетам районів) із Державного бюджету України на компенсацію витрат з перевезення пільгових категорій пасажирів автотранспортом. Перелік автогоспо-дарств, звільнених від сплати збору, затверджується Радою міністрів АР Крим.

КОНСУЛЬТУЮТЬ ФАХІВЦІ ДПА УКРАЇНИ

Відповіді підготовлено за сприяння Володимира ГОРОХОВА, заступника начальника управління місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПА України — начальника відділу моніторингу застосування нормативно-правових актів

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 38-39 / 2004