Відповідно до повноважень Автономної Республіки Крим і Верховної Ради АР Крим, визначених у пп. Нп. І ст. 18, пп. 8 п. 2 ст. 26 Конституції АР Крим та в ст. 39 Закону № 380-IV, ст. 94 Закону № 1344-IV. та з метою одержання додаткових джерел доходів для розвитку транспорту загального користування, насамперед міжміського пасажирського електротранспорту, та придбання шкільних автобусів, за послуги з перевезення пасажирів в автобусах, легкових таксомоторах і маршрутних таксі міського, приміського і міжміського сполучення запроваджено збір на розвиток пасажирського електротранспорту в АР Крим.
Постановою Верховної Ради АР Крим від 10.06.2003 р. № 587-3/03 затверджено додаток 10 до Постанови Верховної Ради АР Крим від 19.02.2003 р. № 434-3/03, а саме Положення про збір на розвиток пасажирського електротранспорту в АР Крим (далі - Положення), яким передбачено, що збір сплачується суб'єктами підприємницької діяльності, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, як власні, так і орендовані, для перевезення пасажирів, у легкових таксомоторах, маршрутних таксі й автобусах міського, приміського і міжміського сполучення, що одержали у встановленому чинним законодавством порядку дозвіл на здійснення цього виду підприємницької діяльності.
Не є платниками збору суб'єкти підприємницької діяльності, що надають транспортні послуги з перевезення пасажирів у міському, приміському та міжміському електротранспорті.
Суб'єкти підприємницької діяльності, що надають транспортні послуги з перевезення пасажирів у межах території одного міста чи району у легкових таксомоторах з кількістю посадочних місць для пасажирів не більше чотирьох на відстань не більше 40 км, сплачують фіксовану суму збору на місяць з розрахунку за один транспортний засіб у таких розмірах:
У випадку здійснення міжміських перевезень г сажирів на відстань понад 40 км сума збору роз; ховується виходячи із вищезазначених ставок п стосуванням коефіцієнта 1,25.
Особам, які надають транспортні послуги з перевезення пасажирів у легкових таксомоторах та сплатили збір, державними податковими органами за місцем реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності видається посвідчення про сплату збору (далі — посвідчення). Посвідчення видається на термін, за який суб'єкт підприємницької діяльності сплатив збір, але не менше ніж на один календарний місяць.
У кожному автотранспортному засобі, що використовується для перевезення пасажирів як таксі, має знаходитися посвідчення, видане суб'єкту підприємницької діяльності, завірене печаткою відповідного державного податкового органу, із зазначенням державного номера автотранспортного засобу і найменуванням суб'єкта або імені, прізвища та по батькові фізичної особи.
Суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють пасажирські перевезення в легкових таксомоторах, одержують посвідчення для кожного автотранспортного засобу відповідно до умов, визначених Положенням.
Суб'єкти підприємницької діяльності при наданні транспортних послуг з перевезення пасажирів у маршрутних таксі сплачують збір за такими фіксованими ставками (у грн. на місяць з розрахунку за один автотранспортний засіб):
мікроавтобусами з кількістю посадочних місць для пасажирів:
Зазначені ставки збору застосовуються при наданні транспортних послуг з перевезення пасажирів у маршрутних таксі у межах одного міста чи району на відстань не більше 40 км. При міжміських пасажирських перевезеннях мікроавтобусами на відстань понад 40 км ставки збору застосовуються з коефіцієнтом 1,2.
Суб'єктам підприємницької діяльності, що сплатили збір за здійснення пасажирських перевезень у маршрутних таксі, державними податковими органами за місцем реєстрації видається посвідчення на кожний автотранспортний засіб. Посвідчення видається на термін не менше одного календарного місяця.
Сплачений збір у випадку хвороби, відпустки водія чи ремонту автомобіля не повертається.
Суб'єкти підприємницької діяльності, що надають транспортні послуги з перевезення пасажирів в автобусах приміського сполучення, сплачують збір у розмірі 1 50 грн. на місяць.
У випадку здійснення міжміських перевезень пасажирів на відстань понад 40 км сума збору встановлюється в розмірі 200 грн
Платники єдиного податку сплачують збір у розмірі 50% від зазначених ставок.
Зміна перевізниками пасажирів тарифів у період дії посвідчення про сплату збору не допускається.
Суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють пасажирські перевезення на постійних маршрутах у містах Армянську, Джанкої, Керчі, Саках та в Червоногвардійському, Червоноперекопському, Нижнєгорському, Первомайському, Радянському, Ленінському, Джанкойському, Роздольненському, Чорноморському районах, у 2004 р. сплачують збір за визначеними ставками із застосуванням коефіцієнта 0.5.
З 1 липня 2004 р. звільнено від сплати збору автотранспортні підприємства, які розташовані в районних центрах АР Крим і забезпечують пасажирські перевезення в сільській місцевості та які визначені районними державними адміністраціями основними перевізниками й одержувачами коштів цільової субвенції бюджету АР Крим (бюджетам районів) із Державного бюджету України на компенсацію витрат з перевезення пільгових категорій пасажирів автотранспортом. Перелік автогоспо-дарств, звільнених від сплати збору, затверджується Радою міністрів АР Крим.