Відповідь.
Щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці надається працівникам виробництв, цехів, професій і посад, передбачених відповідними розділами Списку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. №1290 (додаток 1 у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.05.2003 р. №679).
Статтею 7 Закону України "Про відпустки" передбачено, що конкретна тривалість таких відпусток установлюється колективним чи трудовим договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятос-тїпрацівника в цих умовах.
Відповідно до ст.9 цього Закону до стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими умовами праці та за особливий характер праці, зараховують:
Отже, час перебування у відпустці у зв'язку з навчанням у вищому навчальному закладі на період підготовки та захисту дипломного проекту, передбаченій п.4 ст. 15 Закону "Про відпустки", не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці.