Відповідь. 1. Згідно з п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 р. №257 "Про затвердження переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III—IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" до наукового стажу, що дає право на призначення пенсій та виплату грошової допомоги в разі виходу на пенсію за цією статтею, зараховується, зокрема, час роботи осіб, які мають науковий ступінь, на посадах за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь, з дня обіймання посади за цією спеціальністю.
Отже, до наукового стажу, що дає право на призначення пенсії за ст.24 цього Закону, може бути зараховано період роботи дописувача з часу обіймання посади (начальника лісовпорядної партії чи головного інженера експедиції і підприємства), за час роботи на якій йому було присуджено науковий ступінь.
2. Відповідно до пп. І "в" п.З постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 р. №134 "Про впорядкування умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галуіей бюджетної сфери" посадові оклади (ставки заробітної плати) працівників бюджетних установ, закладів, організацій підвищуються за науковий ступінь (крім посад наукових та науково-педагогічних працівників, для яких наявність наукового ступеня передбачено кваліфікаційними вимогами):
Отже, якщо для працівника, котрий працює на посаді провідного інженєра-таксатора, наявність наукового ступеня передбачено кваліфікаційними вимогами, його посадовий оклад уже визначено з урахуванням підвищення за науковий ступінь. Якщо наявність наукового ступеня не передбачено кваліфікаційними вимогами, посадовий оклад підвищується на 15% як особі, яка має науковий ступінь і її діяльність за профілем збігається з наявним науковим ступенем.