Згідно зі статтею 35 Закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" під мировою угодою у справі про банкрутство розуміється домовленість між боржником і кредиторами стосовно відстрочки та (або) розстрочки, а також прощення (списання) кредиторами боргів боржника, яка оформляється угодою сторін. Відповідно до п. 4 ст. 37 мирова угода може містити положення про виконання зобов'язань боржника третіми особами. Боржник є обов'язковим учасником мирової угоди. Законодавством на нього покладений обов'язок подати достовірні відомості про своє майно, яке є заставою для забезпечення вимог кредиторів, у протилежному випадку суд за заявою будь-кого з кредиторів може визнати мирову угоду недійсною. Також мирова угода може бути визнана судом недійсною в разі невиконання боржником умов мирової угоди щодо не менш як третини вимог кредиторів або провадження боржником дій, які завдають збитків правам та законним інтересам кредиторів. У випадку визнання мирової угоди недійсною або її розірвання вимоги кредиторів, щодо яких були надані відстрочка або розстрочка платежів чи прощення (списання) боргів, відновлюються у повному розмірі у незадоволенні частині (п. 7 ст.39).
Ліквідація — це така форма припинення діяльності юридичної особи, яка не передбачає перехід прав і обов'язків у порядку право-наступництва до інших юридичних осіб, оскільки сама юридична особа, а звідси також її права та обов'язки ліквідуються (ст. 609). Тобто ліквідація юридичної особи-боржника потягне за собою порушення прав кредиторів на визнання мирової угоди недійсною у випадках невиконання боржником або третьою особою умов мирової угоди. Законом "Про реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" передбачений порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, який передбачає, по-перше, надання у спеціалізований засіб масової інформації повідомлення про рішення щодо ліквідації юридичної особи, а по-друге, проведення ліквідаційної процедури та надання державному реєстраторові не раніше ніж через два місяці після згаданої публікації акта ліквідаційної комісії з ліквідаційним балансом, який затверджено рішенням засновників (учасників) або уповноваженого ними органу. Тобто законодавство побудовано таким чином, що не дозволяє суб'єкту підприємництва ліквідуватись, не задовольнивши вимог кредиторів.
Ліквідувати юридичну особу-боржника після укладеної та затвердженої судом мирової угоди вбачається неможливим з причин суперечності таких дій засновника законодавству про відновлення платоспроможності. Метою мирової угоди є відновлення підприємства для продовження ним діяльності та задоволення вимог кредиторів.