До сфери повноважень вищого органу управління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку — загальних зборів — належать функції з забезпечення реалізації прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання (допоміжними приміщеннями, конструктивними елементами будинку, технічним обладнанням), належного утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обгрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.
Права та обов'язки членів об'єднання (власників житлових приміщень) та органів управління (загальних зборів, правління та ревізійної комісії) встановлюються у Статуті, який складається відповідно до Типового статуту (затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 27.08.2003 № 141), який затверджує спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань містобудування та житлової політики.
Згідно зі ст. 10 Закону "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" збори представників не можуть вирішувати питання, які стосуються майнових прав членів об'єднання, погіршують умови використання майна або умови проживання. Водночас, здійснення власником прав не може порушувати права інших власників. Тому, якщо встановлення автономного опалення у квартирі члена об'єднання співвласників не порушує прав інших власників, умов використання електричної енергії (у випадку встановлення системи опалення з живленням від мережі електропостачання) або природного газу (у випадку встановлення системи газового опалення), технічна документація погоджена відповідними контролюючими органами, то загальні збори не можуть заборонити встановлення зазначеного обладнання у квартирі члена об'єднання, оскільки це питання не належить до сфери їх компетенції.