Чи має право на пенсію від МВС мій чоловік після досягнення 45-річного віку, якщо його стаж служби в органах внутрішніх справ становить понад 15 років (у тому числі 8 років — в ІТТ), загальний трудовий стаж — 29 років?
Л.Трубаєва, с.Веселівка Херсонської обл.

Відповідь.

За п."б" ст. 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" зі змінами, внесеними Законом України від 04.07.2002 р. №51-14 право на пенсію за вислугу років по лінії МВС України мають військовослужбовці та особи начальницького і рядового складу, звільнені зі служби (незалежно від підстав та часу), які досягли 45-річного віку і мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менш як 12 календарних років 6 місяців становить військова служба, служба в органах внутрішніх справ, крім осіб, позбавлених військових або спеціальних звань, а також звільнених із служби через засудження за умисний злочин, учинений з використанням свого посадового становища, або вчиненням корупційного діяння.

Згідно зі ст.2 та 50 названого Закону пенсія призначається з дня звільнення зі служби, тобто для можливого призначення пенсії на день звільнення зі служби потрібна наявність 25 календарних років загального трудового стажу, з яких не менш як 12 років 6 місяців становить військова служба та служба в органах внутрішніх справ.

Трудовий стаж, набутий після звільнення зі служби в органах внутрішніх справ, у разі призначення зазначеної пенсії за вислугу років не враховується.

Отже, право на призначення пенсії за загальний трудовий стаж поширюється на військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які на день звільнення зі служби мають 25 календарних років загального трудового стажу.

Щодо зарахування до вислуги років для призначення пенсії на пільгових умовах часу служби в ізоляторі тимчасового тримання, то відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 р. №1803 "Про внесення змін до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. №393" до вислуги років для призначення пенсій зараховується на пільгових умовах із розрахунку один місяць служби за сорок днів лише час служби на посадах начальницького складу ізоляторів тимчасового тримання затриманих та взятих під варту осіб, приймальників-розподільни-ків для осіб, затриманих за бродяжництво, спеціальних приймальників для утримання осіб, підданих адміністративному арешту та конвойних підрозділів міліції, зазначених у Переліку, затвердженому наказом МВС України від 12.03.2004 р. №265. Згідно_з п.2 цієї постанови вона набирає чинності з 1 січня 2004 р. Тому п чинність поширюється лише на осіб, звільнених після цієї дати.

Оскільки, за повідомленням дописувачки, її чоловік звільнився зі служби в січні 2000 р., правових підстав для зарахування йому до вислуги років на пільгових умовах часу служби в ізоляторі тимчасового тримання немає.

На листи наших дописувачів відповідають фахівці міністерств і відомств України

Огляд підготував В.ЛОБАТЮК

"ПРАЦЯ І ЗАРПЛАТА" № 43 листопад