Відповідь. Норми КЗпП УРСР на громадян, яких було призвано на збори, не поширювалися, в тому числі й щодо додаткової оплати за роботу у вихідні і святкові дні, надурочні і нічні години тощо (за п.7 постанови Держкомпраці СРСР і Секретаріату "ВЦРПС від 29.04.68 р. №108/12 особи, яких було призвано на збори, дні відпочинку і святкові дні використовували за розпорядком, установлюваним командуванням, яке проводило збори).
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 р. №1240 "Про внесення зміни до пункту 1 Порядку обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 1 січня 2005 р. пенсії працівників підприємств (установ, організацій) — військовозобов'язаних запасу, яких було призвано на спеціальні військові збори для виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і які працювали в зоні відчуження в 1986— 1990 рр., призначатимуть із заробгтку, котрий вони одержували за основним місцем роботи, з урахуванням фактично відпрацьованого часу в зоні відчуження, характеру виконуваної роботи, місця і тривалості робочого дня (незалежно від періоду проведення розрахунку оплати праці за умови, що цей розрахунок проведено на підставі первинних документів про місце роботи і тривалість робочого дня згідно із сумарною кратністю оплати праці, встановленою у відповідні періоди за зонами небезпеки: в III зоні — 5, II — 4, у І зоні — 3).
Відповідно до ст.15 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" довідку про заробітну плату в період роботи (служби) з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення (в тому числі й для призначення пенсії) надає підприємство (установа, організація) — основне місце роботи працівника або його правонаступник.
На листи наших дописувачів відповідають фахівці управління з питань організації соціального захисту населення, постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕСМінпраці України