Заготівля дерев'яних відходів


Підприємство має ліцензію на право збирання, заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини (макулатура, склобій, відходи полімерні, відходи гумові, у тому числі зношені шини, матеріали текстильні вторинні). Чи є цей перелік виключним та чи потрібно отримувати ліцензію на заготівлю дерев'яних відходів?


Відповідно до п. 38 ст. 9 Закону № 1 775-ІІІ ліцензуванню підлягає збирання, заготівля окремих видів відходів як вторинної сировини (за переліками, які визначаються Кабінетом Міністрів України).

Законом № 187/98-ВР визначено, що збирання і заготівля відходів як вторинної сировини — це діяльність, пов'язана із збиранням, купівлею, прийманням, зберіганням, обробленням (переробленням), перевезенням, реалізацією і постачанням таких відходів переробним підприємствам на утилізацію, а також надання послугу цій сфері.

Перелік окремих видів відходів як вторинної сировини, збирання та заготівля яких підлягають ліцензуванню, затверджено постановою № 183. До зазначеного Переліку входять такі види відходів:

Враховуючи зазначене, у цьому випадку підприємство не має права здійснювати збирання. заготівлю використаної металевої тари (ящики, фляги, каністри, банки, зокрема алюмінієві банки з-під напоїв, балончики). Щодо заготівлі дерев'яних відходів, то оскільки до Переліку окремих видів відходів як вторинної сировини, збирання та заготівля яких підлягають ліцензуванню, не включено дерев'яні відходи, то така діяльність не підлягає ліцензуванню.

КОНСУЛЬТУЮТЬ ФАХІВЦІ ДПА УКРАЇНИ

Відповіді підготовлено за сприяння фахівців Департаменту оподаткування юридичних осібДПА України: Володимира ГОРОХОВА - заступника начальника управління місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів — начальника відділу моніторингу застосування нормативно-правових актів та Наталіїі ЯРУГИ - головного державного податкового інспектора відділу моніторингу застосування нормативно-правових актів

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 44 / 2004