Відповідь. Посади і органи, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби, визначено Порядком обчислення стажу державної служби та додатком до нього, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.94 р. №283. Відповідно до цього Порядку до стажу державної служби зараховується час військової служби в Збройних силах та інших військових формуваннях України та колишнього СРСР. Підставою для зарахування до стажу державної служби часу військової служби є записи про її проходження у військовому квитку. Для осіб рядового, сержантського складу та прапорщиків запасу (відставки) це записи в графах 8—15, для осіб офіцерського складу — у графі 10 (у військових квитках нового зразка — у графі 9).
Згідно з п.2 названого Порядку до стажу державної служби зараховується період роботи (служби) на посадах керівних працівників і спеціалістів в апараті Міністерства внутрішніх справ, обласних, міських управлінь і районних відділів внутрішніх справ, а також період служби працівників МВС, які мають спеціальні звання, на посадах середнього та старшого начальницького складу, визначених у відповідних штатних розкладах (штатах) апарату МВС, обласних, міських і районних управлінь і відділів внутрішніх справ. До апарату таких органів не належать відділи (відділення) позавідомчої охорони, частини та загони пожежної охорони, медвитверезники, лікувально-трудові установи, колонії й ізолятори, батальйони патрульно-постової служби, дивізіони дорожнього нагляду та інші частини й підрозділи, підпорядковані цим органам внутрішніх справ.
Документом для визначення стажу державної служби є трудова книжка та послужний список з особової справи.
Ураховуючи викладене та згідно з наведеною в листі інформацією, період служби на посаді начальника караулу пожежної частини до стажу державної служби не зараховується.