Будівельна організація перебуває на спрощеній системі оподаткування. В першому кварталі ц.р. із суми податку (6%) відрахували до Пенсійного фонду 42%. Проте він вимагає ще сплатити 32% фонду зарплати. Чи передбачено таке законом?

М.Лебедєв, м.Житомир

Відповідь.

З 1 січня 2004 р. набрав чинності Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яким передбачено перехід від системи пенсійного забезпечення до страхової пенсійної системи, а також залежність розмірів пенсій від страхового стажу й заробітку, з якого було фактично обчислено й сплачено страхові внески до Пенсійного фонду.

Роботодавців, у тому числі й тих, хто перебуває на спрощеній системі оподаткування, визначено цим Законом страхувальниками для найманих осіб, і вони зобов'язані сплачувати внески в розмірі 32% фонду оплати праці, тобто на загальних підставах.

Відповідно до Прикінцевих положень Закону всі законодавчі акти, в тому числі й ті, що регулюють спрощену систему оподаткування, має бути приведено у відповідність до вимог нового пенсійного законодавства.

Законопроект, яким передбачено вилучення із законодавства про спрощену систему оподаткування норм, що стосуються спрямування коштів до Пенсійного фонду України, перебуває на розгляді у Верховній Раді України.

Отже, до внесення відповідних змін, з метою уникнення подвійного оподаткування, під час сплати страхових внесків з найманих працівників юридичними та фізичними особами — суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований податок), сума коштів, що спрямовується до Пенсійного фонду у вигляді частини ставки від єдиного і фіксованого податків за таких працівників, зараховується в рахунок сплати страхових внесків за відповідні звітні періоди.

Роз'яснюють фахівці Пенсійного фонду України

Огляд підготували С.ТХАЙ, Л.ПОЛЬОВИК, В.ДОЦЕНКО, О.ДАЦЮК, Т.ЛИХОДІД, Н.РУДЕНОК, Л.КАНУННІКОВА

"ПРАЦЯ І ЗАРПЛАТА" № 44 листопад