Розрахунки з комісіонером


Підприємство уклало угоду з комісіонером про продаж товарів. Комісіонер вносить до каси підпри-ємства-комітента готівку за проданий товар згідно з актом виконаних робіт без урахування комісійної винагороди. Яким чином повинні провадитися такі розрахунки?

(ТОВ «Мартен група», м. Київ)


Закон № 265/95-ВР поширюється на розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Відповідно до ст. 2 Закону № 265/95-ВР розрахункова операція — це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Отримання комітентом готівки від комісіонера за реалізований товар не підпадає під визначення розрахункової операції вищезазначеного Закону.

Таким чином, розрахунки підприємства-ко-мітента з комісіонером можуть провадитися у касах підприємства з відповідним оформленням прибуткових та видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у порядку, встановленому постановою № 72.

Крім того, відносини комітента з комісіонером регламентуються Правилами комісійної торгівлі непродовольчими товарами, затвердженими наказом № 37.

Відповіді підготовлено за сприяння Юрія КРАВЧЕНКА — заступника начальника управління організації оперативного контролю Департаменту контрольно-перевірочної роботи ДПА України

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 43 / 2004