Орендований транспорт


ТОВ здійснює господарську діяльність із заготівлі та експорту будівельного очерету. З цією метою підприємство орендує: вантажний теплохід і моторні човни — для перевезення очерету; автонавантажувач — для навантаження очерету; легковий автомобіль ВАЗ-2106 — для збуту продукції; легковий автомобіль ВАЗ-2109 — для адміністративних потреб. Який порядок включення витрат на пально-мастильні матеріали (ПММ), технічне обслуговування (ТО) та орендну плату за зазначений транспорт до складу валових витрат підприємства?

(ТОВ «Екосервіс», Одеська обл.)


Відповідно до пп. 5.4.10 п. 5.4 ст. 5 Закону № 334/94-ВР до валових витрат платника податку відносяться витрати на утримання, експлуатацію та забезпечення основної діяльності (крім тих, що підлягають амортизації) легкових автомобілів, моторних човнів, катерів і яхт, призначених для відпочинку, що належать платникам податку, основною діяльністю яких є надання платних послуг з транспортного чи туристичного обслуговування сторонніх громадян або організацій, а також якщо ці засоби належать спортивним організаціям і використовуються як спортивне знаряддя.

Не включаються до складу валових витрат витрати платника податку (крім витрат на оплату праці) на утримання і експлуатацію моторних човнів, катерів і яхт, призначених для відпочинку, що використовуються з іншими цілями, ніж зазначені у цьому підпункті, або іншими платниками податку, ніж зазначені у цьому підпункті; витрати, пов'язані зі стоянкою та паркуванням легкових автомобілів, а також 50% витрат на придбання ПММ для легкових автомобілів та оперативну оренду легкових автомобілів. При цьому платник податку звільняється від обов'язків доведення зв'язку таких витрат з його господарською діяльністю.

Отже, підприємство — орендар транспорту включає до складу валових витрат зазначені у запитанні витрати в такому порядку:

КОНСУЛЬТУЮТЬ ФАХІВЦІ ДПА УКРАЇНИ

Відповіді підготовлено за сприяння фахівців ДПА України: Наталі) ХОЦЯНІВСЬКОЇ — заступника директора Департаменту податкування юридичних осіб ДПА України — начальника управління податку на прибуток та податкових платежів та Олексія ЗАДОРОЖНОГО - заступника директора Департаменту методології ДПА України — начальника правління розробки нормативно-правових актів з питань оподаткування

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 45 / 2004