Проект землевідведення


Підприємство є власником всіх будівель та обслуговуючих пристроїв продуктової бази, але не є власником землі, на якій їх збудовано. Для оформлення землі у довгострокове користування і використання можливості подальшої забудови території бази з метою здійснення господарської діяльності та згідно з п. З ст. 124 Земельного кодексу підприємству слід замовити проект землевідведення і понести витрати на комплекс про-ектно-вишукувальних робіт з підготовки та розроблення проекту відведення земельної ділянки. Чи має підприємство право віднести зазначені витрати до складу валових?

(СП ТОВ «Еландо Астра», м. Київ)


Згідно з частиною першою ст. 123 «Порядок надання у постійне користування земельних ділянок юридичним особам» Земельного кодексу надання земельних ділянок юридичним особам у постійне користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за проектами відведення цих ділянок. Умови і терміни розроблення проектів відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт відповідно до типового договору. Форма типового договору, нормативи та терміни розробки проектів відведення земельних ділянок визначаються Кабінетом Міністрів України (частина друга ст. 123 Земельного кодексу).

Відповідно до частини другої ст. 123 Земельного кодексу постановою № 266 затверджено Типовий договір про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, предметом якого є зобов'язання виконавця у виконанні з дотриманням вимог законодавства проектно-вишукувальних робіт (далі - роботи) з розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та зобов'язання замовника у прийнятті та оплаті виконаних робіт.

Частиною третьою ст. 124 Земельного кодексу визначено, що передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам зі зміною їх цільового призначення та земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 1 18, 123 цього Кодексу.

Отже, оскільки для придбання землі у довгострокове користування нормами Земельного кодексу передбачено виконання проектно-ви-шукувальних робіт з розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, будівлі на якій призначено для здійснення господарської діяльності, то витрати підпри-ємства-замовника, пов'язані з отриманням результатів таких робіт, включаються до складу валових витрат підприємства-замовника відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону № 334/94-ВР у порядку, передбаченому для придбання результатів робіт.

КОНСУЛЬТУЮТЬ ФАХІВЦІ ДПА УКРАЇНИ

Відповіді підготовлено за сприяння фахівців ДПА України: Наталі) ХОЦЯНІВСЬКОЇ — заступника директора Департаменту податкування юридичних осіб ДПА України — начальника управління податку на прибуток та податкових платежів та Олексія ЗАДОРОЖНОГО - заступника директора Департаменту методології ДПА України — начальника правління розробки нормативно-правових актів з питань оподаткування

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 45 / 2004