Згідно з пп. 1 п. 1 ст.1 Закону № 2664-ІІІ фінансова установа — це юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг та яку внесено до Державного реєстру фінансових установ. До фінансових установ, зокрема, належать ломбарди, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг.
Відповідно до п. 1.14 ст. 1 Закону № 334/94-ВР ломбардна операція — це операція з отримання коштів під заставу товарів або валютних цінностей фізичними чи юридичними особами від юридичної особи, яка згідно із законодавством України кваліфікована як фінансова установа. Ломбардні операції є різновидом кредиту під заставу.
Підпунктом 5 п. 1 ст. 1 Закону № 2664-ІІІ визначено, що фінансова послуга — це операції з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, — і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів.
Згідно з пп. 4.1.2 п. 4.1 ст. 4 Закону № 334/94-ВР доходи від здійснення операцій з надання фінансових послуг включаються до складу валового доходу платника податку на прибуток.
Відповідно до пп. 11.3.6 п. 11.3 ст. 11 Закону № 334/94-ВР датою збільшення валового доходу кредитора від здійснення кредитно-депозитних операцій є дата нарахування процентів (комісійних) у строки, визначені кредитним (депозитним) договором.
Таким чином, ломбарду слід збільшити суму валового доходу на суму нарахованих процентів за кредит, наданий під заставу, утому звітному періоді, в якому відбувається таке нарахування.