Згідно з п.1 Порядку видачі зазначеної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 р. №212 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 р. №1563), ця допомога видається особам, які пропрацювали безперервно на посадах державних службовців в одному або кількох органах державної виконавчої влади не менш як 10 років.
Безперервний стаж роботи в органах Державної виконавчої влади обчислюється на підставі записів у трудовій книжці і документів, що відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи. До стажу, що дає право на таку винагороду, не зараховується, але й не перериває його час, протягом якого державному службовцю виплачувалася середньомісячна заробітна плата на період працевлаштування, якщо його звільнено з державної служби на підставі п.1 ст.40 КЗпП України, та період перебування на обліку в службі зайнятості як такого, що шукає роботу.
Дописувачці після звільнення з державної служби в грудні 2001 р. на підставі п.1 ст.40 КЗпП України було оформлено пенсію згідно із Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", після чого вона не перебувала на обліку в центрі зайнятості. Отже, вона не має права на грошову винагороду за сумлінну безперервну працю в органах державної влади після її прийняття на роботу в управління.