Посади і органи, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби, визначено Порядком обчислення стажу державної служби та додатком до нього, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.94 р. №283. Згідно з п.2 цього Порядку до стажу державної служби зараховується період роботи (служби) на посадах керівних працівників і спеціалістів в апараті Міністерства внутрішніх справ, обласних, міських управлінь і районних відділів внутрішніх справ, а також період служби працівників МВС, які мають спеціальні звання, на посадах середнього і старшого начальницького складу, визначених у відповідних штатних розкладах (штатах) апарату МВС, обласних, міських і районних управлінь і відділів внутрішніх справ. До апарату цих органів не належать відділи (відділення) позавідомчої охорони, частини й загони пожежної охорони, медвитверезники, лікувально-трудові установи, колонії й ізолятори, батальйони патрульно-постової служби, дивізіони дорожнього нагляду, інші частини й підрозділи, підпорядковані їм, тобто діють при цих органах внутрішніх справ.
Документом для визначення стажу державної служби є трудова книжка та послужний список з особової справи.
Норма постанови Кабінету Міністрів України від 10.11.94 р. №758 щодо просування по службі державних службовців поширюється лише на осіб, які обіймають посади керівних працівників і спеціалістів в апараті органів внутрішніх справ.
Ураховуючи викладене та згідно з наведеною в листах інформацією, період служби на зазначених у запитаннях посадах у Державній службі охорони при районному і обласному відділах внутрішніх справ МВС України та міліціонера дивізіону відділу внутрішніх справ міськвиконкому до стажу державної служби не зараховуються.