Як довго зберігається попередній заробіток працівнику, якщо його перевели на легшу роботу внаслідок ушкодження здоров'я на виробництві?

Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» і відповідно до п. 6.2.1 Порядку призначення та здійснення страхових виплат потерпілим (членам їх сімей), затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — Фонд) від 31.01.2002 р. № 7, якщо працівника за станом здоров'я відповідно до висновку ЛКК або МСЕК переведено на легшу нижчеоплачувану роботу, роботодавець згідно зі ст. 170 КЗпП зберігає за ним попередній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення, оплата здійснюється за рахунок коштів підприємства, організації, установи.

Починаючи з п'ятнадцятого дня переведення на легшу роботу, зазначені виплати (доплата потерпілому до середнього заробітку, котрий він мав до ушкодження здоров'я) робить підприємство за рахунок страхових внесків до Фонду на термін, установлений ЛКК або МСЕК.

Середньомісячний заробіток обчислюється згідно з порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266, та Положенням про обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (зі змінами та доповненнями), затвердженим постановою правління Фонду від 01.11.2001 р. № 43.

Матеріали підготував ВАСИЛЬ МОРОЗ, юрист

Інформаційно-довідкова газета ЮРИСТ КОНСУЛЬТУЄ 47/2004