З 1 січня 2006 р. набере чинності Закон України «Про соціальний захист дітей війни», прийнятий 18 листопада 2004 p., який встановлює правовий статус дітей війни (осіб, які є громадянами України та яким на час закінчення (2 вересня 1945 р.) Другої світової війни було менш ніж 18 років), визначає основи їх соціального захисту та гарантує соціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки..
Цим Законом встановлений мінімальний розмір державної соціальної допомоги дітям війни, а також пільги з метою надання їм соціальної підтримки, а саме: право на переважне залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників; використання чергової відпустки в зручний час; одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік; виплата допомоги з тимчасової непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи; першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва; безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах області (Автономної Республіки Крим) за місцем проживання; право на 25-відсоткову знижку при платі за користування комунальними послугами (газом, електроенергією тощо) у межах середніх норм споживання.
Дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Слід зауважити, що вказані державні соціальні гарантії дітям війни не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.
Нагляд за дотриманням і правильним застосуванням Закону «Про соціальний захист дітей війни» підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами та громадянами забезпечують місцеві державні адміністрації.
Рішення підприємств, установ і організацій, які надають пільги, можуть бути оскаржені до місцевого суду. Посадові особи і громадяни, винні в порушенні законодавства про соціальний захист дітей війни, несуть відповідальність згідно з законом.