Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва наказом № 19 від 05.03.2003 р. відмінив наказ Ліцензійної палати України № 86 від 11.09.1998 p., відповідно до якого діяла Інструкція про умови і правила провадження підприємницької діяльності (ліцензійні умови) зі створення та утримання гральних закладів, організації азартних ігор та контроль за їх дотриманням. Такі дії Держпідприємництва були викликані необхідністю приведення нормативно-правових актів у відповідність до Закону "Про ліцензування певних видів господарської діяльності". Таким чином утворився певний вакуум регулювання діяльності з утримання гральних закладів та організації азартних ігор, який, напевно, буде існувати до прийняття нових ліцензійних умов, які вже готують компетентні органи.
Натомість, статтею 5 Закону "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" визначається порядок придбання торгового патенту на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу. Патентуванню підлягають операції з надання послуг у сфері грального бізнесу, які здійснюються суб'єктом підприємницької діяльності або його структурними (відокремленими) підрозділами. Під гральним бізнесом Держпідприємництво (лист № 5087 від 27.07.2004 р.) розуміє діяльність, пов'язану з влаштуванням казино, інших гральних місць (домів), гральних автоматів з грошовим або майновим виграшем, проведення лотерей (крім державних) та розиграшів з видачею грошових виграшів у готівковій або майновій формі.
Визначення ж терміна "азартна гра" можна знайти лише у згаданій Інструкції, яка втратила чинність. Термін "азартна гра" вживався у ній в такому значенні: гра, участь у якій дозволяє набувати грошей, іншого майна, або майнових прав, результат якої визначається діями, цілком або частково заснованими на випадку, при цьому учасник азартної гри ризикує позбавитися ставки, внесеної за право участі у грі.
Водночас згідно з позицією Держпідприємництва, викладеною у листі № 4-431-535/3445 від 30.05.2001 p., діяльність з надання послуг з використання гральних електронних автоматів з грошовим виграшем не підлягає ліцензуванню і, як висновок, розташування таких автоматів поза межами гральних залів не суперечить законодавству. Тож, до прийняття відповідних ліцензійних умов, якими мають бути визначені, правила здійснення діяльності, пов'язаної із гральним бізнесом та організацією азартних ігор, не треба дивуватися, побачивши автоматичний розігрувальний пристрій (гральний автомат) на і вулиці міста чи у підземному переході.