Під час розгляду справи про розірвання шлюбу та поділ майна було з'ясовано, що у будівництві будинку, який ділить подружжя, брала участь родина дружини. Яким чином батьки дружини можуть захистити свої майнові права?
Відповідно до ст. 98 Цивільного процесуального кодексу (далі ЦПК) — особами, які беруть участь у справі, можуть бути треті особи ( у даному випадку — батьки жінки), які згідно зі ст. 107 ЦПК мають право заявити самостійні вимоги на предмет спору. Вони вступають у справу до постановлення судового рішення шляхом подачі позовної заяви, яка відповідно до ст. 137 ЦПК повинна мати всі необхідні реквізити (назву суду, до якого подається заява; точну назву позивача і відповідача, їх місце проживання або знаходження, а також назву представника позивача, коли позовна заява подається представником; зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що стверджують позов; зазначення ціни позову; підпис позивача або його представника із зазначенням часу подання заяви) та бути оплаченою державним митом. Треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, мають такі самі права й обов'язки, що і первісні позивачі.
Приймаючи позовну заяву третьої особи в подібному випадку, суддя повинен враховувати особливість цієї категорії справ. Стаття 137 ЦПК вимогу подружжя, що розлучається, про розподіл майна вважає не головною, а супутньою вимогою. Коли ж з'явиться ще і вимога третьої особи щодо частини майна, то головною, фактично, стане не суперечка про розірвання шлюбу, а суперечка про розділ майна і вимога третьої особи про право на частину спірного майна. У цьому випадку більш доцільним є окремий розгляд двох цивільних справ.