Чи змінилися розміри соціальної допомоги для інвалідів з 2006 року?
З 1 січня 2006 року набрав чинності Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям - інвалідам". Цей Закон передбачає збільшення розміру соціальної допомоги інвалідам з дитинства II та ІІІ групи. Раніше він становив відповідно 70 і 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, азі січня 2006 року він становить 80 і 60 відсотків відповідно.
Окрім того, одиноким інвалідам з дитинства II та III групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду, встановлено надбавку на догляд за ними в розмірі 15 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Значні зміни торкнулися також фінансового забезпечення інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів. Так, інваліди з дитинства, які перебувають на повному державному утриманні, отримуватимуть 25 відсотків призначеного розміру державної соціальної допомоги. Решта суми за їх заявою або заявою їх опікуна буде перераховуватися установі (закладу), де перебуває інвалід з дитинства, на поліпшення умов проживання інвалідів в установі (закладі). Дітям-інвалідам, які перебувають на повному державному утриманні, соціальна допомога буде виплачуватися в розмірі 50 відсотків призначеної суми та перераховуватися на їх особисті рахунки в банку. Інші 50 відсотків перераховуватимуться на банківський рахунок установи (закладу) за місцем перебування дитини. Дітям-інвалідам із числа сиріт за період перебування на повному державному утриманні державна соціальна допомога виплачуватиметься в повному розмірі та перераховуватиметься на їх особисті рахунки в банку.
Також згідно з ч. 4 ст. 1 Закону, якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону, ці виплати призначаються одночасно.