При припиненні підприємницької діяльності необхідно виплатити всю заборгованість по податкових платежах. За несвоєчасну сплату податків згідно з п. 16.4.1 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі — Закон) нараховується пеня на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Нацбанку, яка діяла на день виникнення боргу або на день його (або частини) погашення, залежно від того, яка з величин ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення сплати. Щодо штрафів, то у п. 17.1.7 ст. 17 Закону зазначено: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, платник податку зобов'язаний сплатити штраф — 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; від 31 до 90 календарних днів — 20 відсотків; понад 90 календарних днів — 50 відсотків.
Лише після погашення всієї суми податкової заборгованості можна розпочинати процедуру припинення підприємницької діяльності, порядок проведення якої регулюється Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про рішення фізичної особи-підприємця щодо припинення підприємницької діяльності підприємець (або уповноважена ним особа) повинен подати державному реєстратору (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) нотаріально посвідчену заяву про припинення діяльності та документ, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення про прийняття рішення щодо припинення роботи. Державний реєстратор (за умови відсутності підстав для залишення документів без розгляду) зобов'язаний не пізніше наступного робочого дня внести до Єдиного державного реєстру запис про рішення щодо припинення фізичною особою підприємницької діяльності та передати органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду, фондів соц-страхування повідомлення про внесення запису.
Після цього (але не раніше 2 місяців з дати публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації) фізична особа-підприємець (або уповноважена нею особа) має подати державному реєстратору заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності за її рішенням; свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця; довідку відповідного органу державної податкової служби про зняття з обліку як платника податків; довідку відповідного органу Пенсійного фонду про зняття з обліку; довідки відповідних органів фондів соціального страхування про зняття з обліку. Держреєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності і вважатиметься датою припинення підприємницької діяльності.