Працювала за цивільно-правовими угодами. Після закінчення робіт стала на облік у центрі зайнятості. Чи маю право і на допомогу по безробіттю з урахуванням стажу роботи за цими угодами?

За пунктом 4 ст. 6 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (зі змінами та доповненнями) особи, які забезпечують себе роботою самостійно (члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок), фізичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності, особи, які виконують роботи (послуги) згідно з цивільно-правовими угодами, мають право на забезпечення за умови сплати страхових внесків.

Пунктом 3 ст. 1 Закону «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування» передбачено, що для осіб, які беруть участь у загальнообов'язковому страхуванні на добровільних засадах, забезпечують себе роботою самостійно (члени творчих спілок)/ фізичних осіб — суб'єктів підприємницької діяльності, осіб, які виконують роботи (послуги) згідно з цивільно-правовими угодами, а також громадян України, які працюють за межами України та не застраховані в системі обов'язкового державного соціального страхування країни,-де вони перебувають, розмір внесків на загальнообов'язкове державне страхування становить 5,5 % суми оподатковуваного доходу (прибутку), в тому числі:

3,4 % на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням;

2,1 % на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Отже, якщо дописувачка була застрахована на добровільних засадах і перераховувала Страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, то вона має право на допомогу по безробіттю з урахуванням стажу роботи за цивільно-правовими угодами.

Матеріали підготував ВАСИЛЬ МОРОЗ, юрист

Інформаційно-довідкова газета ЮРИСТ КОНСУЛЬТУЄ 28/2006