Куди потрібно звернутися у разі втрати посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС?
Як зазначено у п. 11 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 р. № 51 (далі — Порядок), посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС чи потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи є документом суворого обліку.
У разі втрати або псування посвідчення замість нього видається дублікат на підставі раніше поданих документів, зазначених у п. 10 цього Порядку, а також особистої заяви (з поясненням обставин втрати або псування посвідчення і зазначенням його номера і дати видачі) та публікації в пресі повідомлення про визнання втраченого посвідчення недійсним. Дублікат видається органом, який видав посвідчення, або органом, який видає такі посвідчення за новим місцем проживання громадянина, на підставі завірених в установленому порядку копій документів, зазначених у п. 10 цього Порядку. Угорі у лівому кутку посвідчення ставиться штамп або робиться чорним чорнилом надпис: "Дублікат. Видано замість посвідчення серії ... № ...".
Відповідно до п. 10 Порядку посвідчення видаються:
народним депутатам України, відповідальним працівникам Секретаріату Верховної Ради, Адміністрації Президента, Конституційного Суду, Верховного Суду, Вищого арбітражного суду, прокуратури, Кабінету Міністрів, а також керівникам центральних органів виконавчої влади, Фонду державного майна, Антимонопольного комітету, головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, працівникам підприємств і організацій, розташованих у зоні відчуження, — Міністерством праці та соціальної політики;
іншим потерпілим і учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також дружині (чоловіку) або опікуну дітей померлого громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою, — Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням місцевих органів виконавчої влади або органш місцевого самоврядування за місцем проживання.
Отже, Вам необхідно звернутися до органу, який видав посвідчення, тобто до місцевого органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування за своїм місцем проживання або до Мінпраці із особистою заявою, в якій пояснити обставини втрати або псування посвідчення із зазначенням його номера і дати видачі. Якщо Ви змінили місце проживання з часу отримання посвідчення, то до заяви потрібно додати завірені в установленому порядку копії документів, на підставі яких Ви отримували оригінал посвідчення.
Потрібно також наголосити, що у разі знаходження втраченого посвідчення воно підлягає обов'язковому здаванню для знищення органові, яким було видано його дублікат.