Чи можуть загальні збори об'єднання співвласників багатоквартирного будинку заборонити власнику квартири, члену цього об'єднання, встановити у себе в квартирі автономне опалення?
До сфери повноважень вищого органу управління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку — загальних зборів — належать функції із забезпечення реалізації прав власників приміщень на використання об'єктів, що перебувають у спільній власності членів об'єднання; визначення обмежень на користування об'єктами, які перебувають у спільній власності об'єднання; затвердження статуту об'єднання, внесення змін до нього; визначення розмірів внесків та платежів членами об'єднання; прийняття рішення про реконструкцію та ремонт будинку або про зведення господарських споруд; визначення розміру матеріального та іншого заохочення членів об'єднання і правління; прийняття рішень про передачу в оренду об'єктів, які перебувають у спільній власності членів об'єднання, фізичним і юридичним особам тощо.
Крім того, права та обов'язки членів об'єднання (власників жилих приміщень) та органів управління (загальних зборів, правління та ревізійної комісії) встановлюються у Статуті, який складається відповідно до Типового статуту, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства України від 27.08.2003 р. № 141.
Згідно зі ст. 10 Закону "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" збори представників не можуть вирішувати питання, які стосуються майнових прав членів об'єднання, погіршують умови використання майна або умови проживання. Одночасно здійснення власником прав не може порушувати права інших власників. Тому, якщо встановлення автономного опалення у квартирі члена об'єднання співвласників не порушує прав інших власників, умов використання електричної енергії або природного газу, технічна документація погоджена відповідними контролюючими органами, то загальні збори не можуть заборонити встановлення зазначеного обладнання у квартирі члена об'єднання, оскільки це питання не належить до їх компетенції.