У нашому будинку розташована кав'ярня, в якій цілий день гучно лунає музика. На неодноразові скарги власник кав'ярні відповідав, що законом дозволяється слухати музику до двадцять третьої години. Чи правомірно це?
У ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за порушення вимог -законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях. Крім того, п. 26 ч. 1 ст. 10 Закону "Про міліцію" обов'язки із забезпечення охорони громадською порядку, зокрема, додержання тиші в громадських місцях покладено на органи міліції.
Відповідно до ст. 24 Закону "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" (далі -- Закон) органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівні шуму в прилеглих до них жилих і громадських будівлях, які не повинні перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.
Згідно зі згаданим Законом у нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах (до яких належать і жилі будинки) забороняються гучний спів і вигуки, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.
Власник кав'ярні, який порушує вимоги щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, згідно із п. "є" ч. 2 ст. 46 Закону має сплатити штраф у розмірі від п'ятдесяти до чотирьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян дорівнює 17 грн). У випадку коли порушник не припинить порушення після застосування фінансової санкції, він мас сплатити штраф у розмірі 100 відсотків вартості реалізованої продукції, виконаних робіт, наданих послуг.