УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
МІНІСТЕРСТВО ЗОВНІШНІХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗВ'ЯЗКІВ
І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 270/224 від 07.05.98
м.Київ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 травня 1998 р.
за N 335/2775
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства економіки N 340/672 (z0030-07) від 09.11.2006 )

Про вдосконалення процедури застосування спеціальних санкцій

З метою підвищення оперативності запобігання порушенням зовнішньоекономічного законодавства України, прискорення застосування до суб'єктів зовншіньоекономічної діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності - порушників зовнішньоекономічного законодавства (далі - суб'єкти-порушники) спеціальних санкцій - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності та застосування індивідуального режиму ліцензування, передбачених статтею 37 Закону УРСР "Про зовнішпьоекономічну діяльність" (959-12) (далі - спеціальні санкції), спрощення процедури отримання Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України відповідних подань щодо застосування зазначених спеціальних санкцій та запобігання ухиленню суб'єктами-порушниками від застосування зазначених спеціальних санкцій в період від виявлення правопорушення до прийняття рішення про застосування спеціальних санкцій, а також з метою усунення можливості застосування спеціальних санкцій, якщо в період від виявлення правопорушення до прийняття рішення про застосування спеціальних санкцій були вжиті практичні заходи, що гарантують припинення правопорушення і ліквідацію його наслідків, НАКАЗУЄМО:
1. Установити, що подання до Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України про застосування спеціальних санкцій за порушення Закону УРСР "Про зовнішньоекономічну діяльність" (959-12) , передбачених статтею 37 зазначеного Закону (далі - подання), вносяться державними податковими органами України кожні 10 днів.
2. Установити, що подання на застосування спеціальних санкцій до суб'єктів-порушників (як резидентів, так і нерезидентів) повинні містити:
2.1. Повні реквізити підприємства, до якого пропонується застосування спеціальної санкції (назва, місцезнаходження, код ЄДРПОУ (для резидентів), банківські реквізити, прізвища, ім'я по батькові керівників та засновників); для нерезидентів зазначена інформація - мовою оригіналу.
2.2. Викладення змісту правопорушення з посиланням на конкретні положення чинного законодавства України.
2.3. Вид спеціальної санкції, яку пропонується застосувати.
2.4. Повні реквізити контрагента, при виконанні контракту з яким було порушено законодавство (назва, місцезнаходження, країна (для нерезидентів), код ЄДРПОУ (для резидентів), банківські реквізити); для нерезидентів зазначена інформація - мовою оригіналу.
2.5. Іншу доцільну інформацію, підтверджену документально.
З. Установити, що державні податкові огани України мають право робити подання про дострокове припинення застосування спеціальних санкцій або зміну виду спеціальних санкцій, якщо були вжиті практичні заходи, що гарантують припинення правопорушення і ліквідацію його наслідків, із зазначенням у поданні вжитих заходів та конкретних результатів їх вжиття.
4. Установити, що суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності України та іноземні суб'єкти господарської діядьності мають право безпосередньо звертатися до Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України з поданням про дострокове припинення або зміни виду спеціальних санкцій за наявності у таких суб'єктів та на підставі підтверджених органом, який виявив правопорушення, що було підставою для застосування спеціальних санкцій, документів, які засвідчують вжиття практичних заходів, що гарантують припинення правопорушення і ліквідацію його наслідків, із зазначенням вжитих заходів та конкретних результатів їх вжиття.
Міністр зовнішніх економічних
зв'язків і торгівлі України
Голова Державної податкової
адміністрації України
Осика С.Г.
Азаров М.Я.