УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
16.12.2002 N 511
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 січня 2003 р.
за N 17/7338
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку N 500 (z0048-07) від 29.12.2006 )

Про дії уповноважених банків України у разі відкликання банками-нерезидентами розрахункових документів

Відповідно до статей 7 та 40 Закону України "Про Національний банк України" (679-14) , статті 23 Закону України "Про платіжні системи та переказ грошей в Україні" (2346-14) в частині обгрунтованої підозри ініціювання переказу без законних підстав Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. У разі надходження від банку-нерезидента, що обслуговує ініціатора переказу (далі - банк ініціатора), вказівки про зупинення зарахування суми переказу, що надійшла на користь клієнта уповноваженого банку через кореспондентські рахунки банку-нерезидента в іноземній валюті або в гривнях (далі - кошти) до її зарахування на рахунок клієнта або виплати йому готівкою, уповноважений банк зобов'язаний:
виконати вказівку банку ініціатора щодо зупинення зарахування коштів на рахунок клієнта, якщо вона надійшла до зарахування коштів на рахунок клієнта;
виконати вказівку банку ініціатора щодо зупинення виплати коштів, що надійшли на користь клієнта - фізичної особи шляхом переказу без відкриття йому рахунку в банку;
зарахувати кошти, переказ яких зупинено за вказівкою банку ініціатора, на відповідний балансовий рахунок, на якому кошти обліковуються до отримання від банку ініціатора вказівки щодо повернення коштів або зарахування (виплати) цих коштів на користь клієнта;
виконати вказівку банку ініціатора щодо повернення коштів, зарахування або виплату яких зупинено.
Якщо вказівка банку ініціатора про повернення коштів надходить одночасно з вказівкою про зупинення зарахування переказу, то уповноважений банк зобов'язаний здійснити повернення відповідних коштів.
2. У разі надходження від банку ініціатора вказівки про зупинення зарахування та/або повернення коштів після їх зарахування на рахунок клієнта уповноважений банк зобов'язаний заблокувати кошти у відповідному розмірі на рахунку клієнта строком до п'яти робочих днів і повідомити про це банк ініціатора, щоб він (або його клієнт) міг вирішити питання щодо повернення суми переказу в установленому законодавством порядку.
Одночасно з блокуванням коштів на рахунку клієнта уповноважений банк також повідомляє клієнта про надходження від банку ініціатора відповідної вказівки про зупинення зарахування та/або повернення коштів та банківські реквізити, за якими клієнт має повернути кошти.
У разі ініціювання повернення переказу клієнтом за реквізитами, зазначеними банком ініціатора, уповноважений банк розблоковує кошти на рахунку клієнта з одночасним їх поверненням за зазначеними реквізитами.
Якщо клієнт не дає згоди на повернення коштів і банк ініціатора в строк до п'яти робочих не вирішив питання щодо повернення суми переказу в установленому законодавством порядку, то кошти на рахунку клієнта розблоковуються.
3. Департаменту бухгалтерського обліку (В.І.Ричаківська) визначити відповідний балансовий рахунок та його характеристику для обліку коштів, зарахування яких на користь клієнта уповноваженого банку зупиняється згідно із вказівкою банку ініціатора.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Операційне та територіальні управління Національного банку України.
5. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Голова
В.С.Стельмах