УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент платіжних систем
Юридичний департамент
N 25-211/636 від 29.03.99
м.Київ
|
Кримському республіканському,
обласним та по м.Києву і
Київській області управлінням
Національного банку України
Головному управлінню НБУ
ОПЕРУ НБУ
Комерційним банкам
Щодо порядку стягнення заборгованості з єдиного казначейського рахунку за рішенням арбітражного суду
У зв'язку з надходженням запитів від установ банків щодо надання роз'яснень порядку стягнення заборгованості з єдиного казначейського рахунку за рішенням арбітражного суду, повідомляємо.
Згідно з ст.115 Арбітражного процесуального Кодексу України (
1798-12)
рішення арбітражного суду набирають законної сили негайно після їх прийняття і підлягають обов'язковому виконанню підприємствами, організаціями, посадовими особами. Будь-яких винятків щодо організацій, які утримуються за рахунок Державного бюджету і, зокрема, органів Державного казначейства України, вказаний Кодекс не містить.
Оскільки, на даний час не існує спеціального нормативного акту, який би регулював здійснення списання коштів з єдиного казначейського рахунку, відкритого в установах банків, застосування діючих загальних положень не суперечить чинному законодавству.
Згідно з п.2 розділу 1 Інструкції N 7 "Про безготівкові розрахунки в господарському обороті України" (
v0204500-96)
визначено загальні принципи організації безготівкових розрахунків у національній валюті України і ця Інструкція поширюється на підприємства, організації та установи всіх форм власності, банки та їх установи, та обов'язкова для виконання ними.
Зазначене у ст.41 Закону України "Про Державний бюджет України на 1999 рік" (
378-14)
здійснення безспірного списання з реєстраційних рахунків установ і організацій безпосередньо лише органами Державного казначейства України, не визначає порядку такого списання з рахунків власне органів Державного казначейства, відкритих в установах банків.
Одночасно зазначаємо, що п.3 ст.39 Закону України "Про власність" (
697-12)
, ст.32 Цивільного кодексу України (
1540-06)
встановлюють відповідальність державної установи за своїми зобов'язаннями коштами, що є в її розпорядженні. При недостатності у державної установи коштів відповідальність за її зобов'язаннями несе власник.
Враховуючи викладене, правових підстав для невиконання наказу арбітражного суду про списання заборгованості органів державного казначейства з єдиного казначейського рахунку не вбачається.
Таким чином, якщо є відповідне рішення щодо стягнення коштів з органу Державного казначейства і в ньому вказаний номер банківського рахунку органу Державного казначейства, то установа банку повинна таке рішення виконати.
Заступник Голови Правління
|
Я.Ф.Солтис
|