Примусове стягнення аліментів


За рішенням суду мій колишній чоловік має виплачувати аліменти на нашу семирічну доньку. Проте він заявив, що таких грошей не має, оскільки зараз ніде не працює, й тому виплачувати нічого не буде. Як мені одержати гроші на утримання-дитини?


Якщо особа, яка має сплачувати аліменти, відмовляється це робити у добровільному порядку, то для стягнення аліментів у примусовому порядку, який викладено у ст. 74 Закону України "Про виконавче провадження", суд передає відповідне рішення до Державної виконавчої служби, яка зобов'язана здійснювати систематичний контроль за правильним і своєчасним відрахуванням утриманих сум аліментів стягувачам. Так, у разі неможливості стягнення аліментів із заробітної плати чи інших доходів боржника протягом трьох місяців підряд, якщо боржник не працює і не одержує доходів, стягнення звертається на майно боржника.

Розмір заборгованості по аліментах визначається державним виконавцем за місцем виконання рішення, виходячи з фактичного заробітку (доходів), одержаного боржником за час, протягом якого стягнення не провадилося, або одержуваного ним на момент визначення заборгованості у твердій грошовій сумі або у відсотковому відношенні. Якщо боржник у цей період не працював, заборгованість визначається, виходячи з середньої заробітної плати для даної місцевості. Державний виконавець у разі надходження виконавчого документа повинен підрахувати розмір заборгованості по аліментах і повідомити про нього стягувачеві та боржникові.

Крім того, варто нагадати Вашому колишньому чоловіку, що відповідно до ст. 164 Кримінального кодексу України злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі на строк до двох років.

Сторінку підготувала Анжеліка ДОМБРУГОВА

Юридичний вісник України №9-10 ( 3 - 16 березня 2007 року)