УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 68 від 14.02.97
м.Київ
|
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 квітня 1997 р.
за N 143/1947
|
Про затвердження Інструкції щодо порядку справляння податку на добавлену вартість та акцизного збору у разі ввезення товарів на митну територію України
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.97 р. N 66 (
66-97-п)
"Про затвердження порядку справляння податку на добавлену вартість та акцизного збору у разі ввезення товарів на митну територію України" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію щодо порядку справляння податку на добавлену вартість та акцизного збору у разі ввезення товарів на митну територію України (додається).
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного митного комітету України від 07.07.94 р. N 202 (
z0161-94)
"Про затвердження Інструкції про порядок справляння податку на добавлену вартість та акцизного збору при ввезенні товарів в Україну".
3. Управлінню статистики, контролю та аналізу (Овдієнко Н.Т.) разом з Інформаційно-аналітичним митним управлінням (Копосов С.А.) внести відповідні зміни до нормативно-довідкової бази та програмного забезпечення.
4. Правовому управлінню (Будніков М.П.) забезпечити державну реєстрацію наказу в Міністерстві юстиції України.
5. Управлінню справами (Максимов Ю.Ю.) після державної реєстрації наказу забезпечити тиражування та розсилку цього наказу по митних установах.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Яценка С.А.
Затверджено
наказом Державної митної
служби України від
14.02.97 р. N 68
Інструкція щодо порядку справляння податку на добавлену вартість та акцизного збору у разі ввезення товарів на митну територію України
1. Загальні положення
1.1. Інструкцію щодо порядку справляння податку на добавлену вартість та акцизного збору у разі ввезення товарів на митну територію України (далі - Інструкція) розроблено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.97 р. N 66 (
66-97-п)
"Про затвердження порядку справляння податку на добавлену вартість та акцизного збору у разі ввезення товарів на митну територію України" відповідно до:Митного кодексу України (
1970-12)
;
статті 31 Закону України "Про Державний бюджет України на 1996 рік" від 22.03.96 р. N
96/96-ВР;
Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" від 15.09.95 р. N
327/95-ВР;
Закону України "Про деякі питання валютного регулювання та оподаткування суб'єктів експериментальної економічної зони "Сиваш" від 23.02.96 р. N
65/96-ВР;
Закону України "Про деякі питання оподаткування підакцизних товарів" від 16.11.95 р. N
432/95-ВР;
Закону України "Про ставки акцизного збору та ввізного мита на тютюнові вироби" від 06.02.96 р. N
30/96-ВР;
Закону України "Про ставки акцизного збору та ввізного мита на деякі транспортні засоби та запасні частини до них" від 24.05.96 р. N
216/96-ВР;
Закону України "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на спирт етиловий та алкогольні напої" від 07.05.96 р. N
178/96-ВР;
Закону України "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі товари (продукцію)" від 11.07.96 р. N
313/96-ВР;
Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" від 15.09.95 р. N
329/95-ВР;
Закону України "Про внесення змін до статті 2 Декрету Кабінету Міністрів України "Про податок на добавлену вартість" від 16.05.96 р. N
202/96-ВР;
Закону України "Про внесення змін і доповнень до Декрету Кабінету Міністрів України від 11 січня 1993 року "Про Єдиний митний тариф України" від 06.02.96 р. N
29/96-ВР;
Закону України "Про режим іноземного інвестування" від 19.03.96 р. N
93/96-ВР;
Закону України "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів з питань оподаткування товарів, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України" від 17.12.96 р. N
608/96-ВР;
постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок внесення обов'язкових платежів у разі імпорту окремих видів товарів" від 23.01.97 р. N 52 (
52-97-п)
.
Інструкція визначає порядок справляння та контролю за правильністю обчислення і своєчасністю сплати податку на добавлену вартість (далі - ПДВ) та акцизного збору з товарів, що імпортуються в Україну суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, незалежно від дати укладення та умов контрактів, а також порядок звільнення від сплати цих податків.
1.2. Товари, які імпортуються в Україну, обкладаються ПДВ та акцизним збором за ставками згідно з чинним законодавством. Перелік товарів (продукції), яка підлягає обкладенню акцизним збором згідно з чинним законодавством, та ставки цього збору наведені у Додатку N 1.
1.3. Податок на добавлену вартість та акцизний збір сплачуються платниками податку - одержувачами (покупцями та замовниками) товарів або, за їх дорученням, особами, уповноваженими на декларування, одночасно зі сплатою мита та митних зборів (до або на момент подання вантажної митної декларації (далі - ВМД) до митного оформлення). У разі імпорту на територію України товарів, які входять до Переліку товарів, ввезення яких на митну територію України здійснюється за умови оформлення попередньої вантажної митної декларації на підакцизні товари та внесення митних платежів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України "Про порядок внесення обов'язкових платежів у разі імпорту окремих видів товарів" від 23.01.97 р. N 52 (
52-97-п)
, сплата податків здійснюється до/або на момент подання попередньої (акцизної) ВМД до митного оформлення.
Товари, за які не був сплачений податок на добавлену вартість та акцизний збір, митному оформленню не підлягають, крім випадків, коли вони звільняються відповідно до актів законодавства від обкладення цими податками.
1.4. Контроль за правильністю обчислення і своєчасністю сплати ПДВ та акцизного збору з товарів, що імпортуються в Україну, під час митного оформлення здійснюється митними органами.
Контроль за правильністю обчислення і своєчасністю сплати ПДВ та акцизного збору з товарів, що були імпортовані, під час їх реалізації (передачі) на території України здійснюється державними податковими адміністраціями.
Контроль за сплатою акцизного збору з товарів, що імпортуються в Україну і які відповідно до законодавства підлягають позначенню марками акцизного збору, здійснюється митними органами разом з державними податковими адміністраціями. Під час митного оформлення таких товарів підтвердженням сплати акцизного збору є заявка-розрахунок на одержання марок з відміткою про повну сплату сум акцизного збору, які були нараховані відповідно до ставок акцизного збору та курсу валют, установленого Національним банком України на момент придбання марок акцизного збору. При цьому, якщо внаслідок зміни цих ставок чи курсу валют під час митного оформлення нараховано більшу суму акцизного збору, ніж зазначено у заявці-розрахунку, імпортер повинен сплатити цю різницю на депозитний рахунок митниці в установленому цією інструкцією порядку.
У тому разі, якщо внаслідок зміни ставок чи курсу валют під час митного оформлення нарахована менша сума акцизного збору, ніж зазначено в заявці-розрахунку, сума надміру стягнутого акцизного збору підлягає поверненню власникові товарів та інших предметів на його вимогу протягом року з моменту митного оформлення.
1.5. Ввезені суб'єктами підприємницької діяльності товари, на які поширюються податкові пільги згідно з актами законодавствами, підлягають митному оформленню за умови подання митному органу імпортером заяви про мету ввезення та подальшого використання цих товарів та надання зобов'язання про їх використання виключно з тією метою, яку передбачає пільговий режим оподаткування.
1.6. Нарахування та справляння платежів при митному оформленні давальницької сировини здійснюється з урахуванням положень Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" (
327/95-ВР)
та наказу Міністерства фінансів від 13.02.96 р. N 26 (
z0078-96)
, що зареєстрований Міністерством юстиції 16.02.96 р. за N 78/1103.
1.7. Податок на добавлену вартість, який має бути повернений суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності державними податковими адміністраціями під час здійснення експортних операцій, не може бути зарахований як внесення обов'язкових платежів під час імпортування товарів в Україну.
1.8. Платники податку на добавлену вартість та акцизного збору з товарів, що імпортуються в Україну, перераховують зазначені платежі на депозитні рахунки митних установ.
1.9. Оплатою податку на добавлену вартість та акцизного збору вважається надходження коштів на депозитний рахунок митних установ на момент митного оформлення, крім випадків, зазначених у третьому абзаці п. 1.4.
1.10. Митна вартість товарів та інших предметів визначається згідно зі статтями 16 та 17 Закону України "Про Єдиний митний тариф" (
2097-12)
.
1.11. Податок на добавлену вартість та акцизний збір справляються в національній валюті України та зараховуються до доходу Державного бюджету України.
2. Об'єкти оподаткування ПДВ та акцизним збором
2.1. Об'єктом оподаткування податком на добавлену вартість є митна вартість товарів, що імпортуються на територію України, з урахуванням сум мита та митних зборів, а по товарах, на які законами України встановлено акцизний збір, - і сум акцизного збору.
2.2. Об'єктом оподаткування акцизним збором товарів є кількісні показники, а при застосуванні ставки акцизного збору у відсотках - митна вартість таких товарів з урахуванням мита, митних та акцизного зборів.
3. Платники податків
3.1. Платниками податку на добавлену вартість є суб'єкти підприємницької діяльності, в тому числі і підприємства з іноземними інвестиціями, що знаходяться на території України, та міжнародні об'єднання і іноземні юридичні особи, а також громадяни, які здійснюють від свого імені виробничу та іншу підприємницьку діяльність на території України.
3.2. Платниками акцизного збору є суб'єкти підприємницької діяльності, що імпортують товари (продукцію), на які законодавством України встановлено акцизний збір.
3.3. Платниками акцизного збору є суб'єкти підприємницької діяльності - українські виробники алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також замовники, за дорученням яких виготовляється ця продукція на давальницьких умовах.
3.4. Платниками акцизного збору є суб'єкти підприємницької діяльності, в тому числі підприємства з іноземними інвестиціями, незалежно від дати їх реєстрації та громадяни, що займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, які ввозять товари (продукцію) на митну територію України для власних, виробничих потреб або з метою продажу (передачі), реалізації на умовах комісії, а також реекспорту.
4. Товари, звільнені від обкладення ПДВ та акцизним збором
4.1. Від обкладення податком на добавлену вартість звільняються товари, що відповідно до чинного законодавства України не підлягають обкладенню ПДВ. Класифікатор товарів (продукції), що не підлягають оподаткуванню ПДВ, наведений у Додатку N 2.
4.2. Від обкладення акцизним збором звільняються:
4.2.1. Товари (сировина, продукція), що ввозяться в Україну підприємствами - виробниками підакцизних товарів безпосередньо для виготовлення таких товарів за наявності підтвердження Державної податкової адміністрації, що це підприємство є виробником підакцизних товарів.
4.2.2. Легкові автомобілі спеціального призначення для інвалідів за наявності довідки органів соціального забезпечення про оплату ними вартості таких автомобілів.
4.2.3. Легкові автомобілі спеціального призначення (швидка допомога, міліція тощо) за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України.
4.2.4. Зразки алкогольних напоїв та тютюнових виробів, ввезених в Україну з метою показу чи демонстрації, якщо вони залишаються власністю іноземних юридичних осіб і їх використання на території України не має комерційного характеру. При цьому зразки алкогольних напоїв та тютюнових виробів, ввезені в Україну і призначені для показу чи демонстрації під час проведення виставок, конкурсів, нарад, семінарів, ярмарків тощо, пропускаються через митний кордон за рішенням митного органу в достатній кількості з урахуванням мети ввезення.
4.2.5. Підакцизні товари, які переміщуються через митну територію України транзитом.
У разі надходження платежів при настанні гарантійного випадку при транзиті товарів через територію України, їх перерахування до Державного бюджету здійснюється у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів від 4.10.96 р. N 1216 (
1216-96-п)
"Про Положення про надання фінансових гарантій митним органам незалежними фінансовими посередниками щодо обов'язкової доставки товарів до митниць призначення".
4.2.6. Товари, які ввозяться в Україну у режимі тимчасового ввезення під зобов'язання про зворотне вивезення.
4.2.7. Конфісковане, спадкове, безгосподарче майно, коштовності та інші цінності, які перейшли за правом спадкування до держави.
4.3. У разі реалізації та відчуження підакцизних товарів, зазначених у пункті 4.2 цього розділу, акцизний збір справляється на загальних підставах.
5. Порядок нарахування
5.1. Порядок нарахування акцизного збору.
Сума акцизного збору обчислюється за формулами, де:
Са - сума акцизного збору; В - митна вартість;
З - митні збори; М - мито; А - ставка акцизного збору:
а) на товари, що не підлягають обкладенню митом:
Са = (В + З) х А/(100 - А);
б) на товари, що підлягають обкладенню митом:
Са = (В + З + М) х А/(100 - А).
5.2. Порядок нарахування податку на добавлену вартість.
Сума податку на добавлену вартість нараховується за формулами, де:
Спдв - сума ПДВ; Са - сума акцизного збору;
В - митна вартість; З - митні збори; М - мито;
А - ставка акцизного збору;
П - ставка податку на добавлену вартість (20%):
а) на товари, що обкладаються митом та акцизним збором:
Спдв = (В + З + М + Са) х П/100;
б) на товари, що обкладаються тільки митом:
Спдв = (В + З + М) х П/100;
в) на товари, що обкладаються тільки акцизним збором:
Спдв = (В + З + Са) х П/100;
г) на інші товари, що не підлягають обкладенню митом та акцизним збором:
Спдв = (В + З) х П/100.
6. Порядок заповнення вантажної митної декларації
6.1. Нарахування податку на добавлену вартість та акцизного збору, що підлягають сплаті, проводиться у графі 47 ВМД та додаткових аркушах до неї у такому порядку:
6.1.1. У першій колонці графи 47 "Вид" вказується шифр платежу:
а) "акцизний збір" - 27;
б) "податок на добавлену вартість" - 28.
У графі 47 суми для нарахування вносяться відповідно до характеру платежу: окремо ПДВ та акцизний збір.
6.1.2. У другій колонці графи 47 "Основа нарахування":
а) при нарахуванні акцизного збору:
якщо ставка акцизного збору є фіксованою на фізичну одиницю виміру товарів, зазначається кількісний показник, визначений згідно з чинним законодавством;
якщо ставка акцизного збору є відсотковою, зазначається сума, що включає митну вартість товарів, зазначену у графі 12 ВМД і обчислену в національній валюті України за курсом Національного банку України, встановленим на день подання ВМД до митного оформлення, митні збори (шифр платежу "10"), мито (шифр платежу "20") на товари, що підлягають обкладенню митом;
б) при нарахуванні ПДВ зазначається:
сума, що включає митну вартість товарів, зазначену в графі 12 ВМД і обчислену в національній валюті України за курсом Національного банку України, встановленим на день подання ВМД до митного оформлення, митні збори (шифр платежу "10"), мито (шифр платежу "20") на товари, що підлягають обкладенню митом, акцизний збір (шифр платежу "27") на товари, на які встановлено акцизний збір.
6.1.3. У третій колонці графи 47 "Ставка" вказуються розміри ставок податку на добавлену вартість та акцизного збору.
6.1.4. У четвертій колонці графи 47 "Сума" вказуються суми акцизного збору та податку на добавлену вартість, що підлягають сплаті.
6.1.5. У п'ятій колонці графи 47 "СП" вказується спосіб розрахунку:
"01" - безготівковий розрахунок через банківські установи;
"02" - внесення готівки до каси митниці або до каси уповноваженого банку;
"03" - вексель авізований;
"У" - умовне нарахування платежу. При цьому в графі 44 ВМД під пунктом 7 зазначаються реквізити документа, на підставі якого податки не підлягають сплаті.
6.2. У графі "В" "Подробиці підрахунку" вказується шифр платежу, загальна сума платежів за цим шифром, яка складається з платежів по ВМД і кожному додатковому аркушу, платіжні реквізити.
6.3. У графі "С" вказуються номери і дати платіжних документів, що засвідчують сплату ПДВ та акцизного збору.
6.4. У графі 36 "Преференції" вказується код звільнення від оподаткування "00/00", де перші дві цифри - код звільнення по оподаткування митом; другі дві цифри - код звільнення від оподаткування ПДВ (див. додаток N 2).
За відсутності звільнення від сплати мита чи податку на добавлену вартість проставляється код "00".
7. Порядок та строки сплати податку на добавлену вартість та акцизного збору
7.1. Моментом сплати податку на добавлену вартість та акцизного збору з товарів, що імпортуються на територію України (крім випадків, коли суми акцизного збору відповідно до чинного законодавства України сплачуються податковим адміністраціям під час покупки марок акцизного збору) є момент фактичного надходження коштів на рахунок митної установи у вигляді передплати за митне оформлення. Як підтвердження сплати податку на добавлену вартість та акцизного збору декларантом разом із заповненою декларацією подаються платіжні документи. Копії цих документів з відмітками про сплату зберігаються у справах відділу митних доходів та платежів митниці разом з примірником ВМД.
7.2. Кошти у вигляді передплати за митне оформлення перераховуються платниками податку на добавлену вартість та акцизного збору на депозитні рахунки митних установ до/або на момент подання ВМД до митного оформлення.
7.3. Суми податку на добавлену вартість та акцизного збору після оформлення митної декларації включаються в реєстр на перерахування до Державного бюджету України відповідно до бюджетної класифікації.
7.4. Суми податку на добавлену вартість та акцизного збору з товарів, що імпортуються в Україну, митні органи перераховують у встановлені чинним законодавством терміни з дати оформлення ВМД до Державного бюджету за окремими платіжними дорученнями на кожен вид платежу з наступним розподілом і перерахуванням до місцевих бюджетів.
7.5. Державною митною службою щомісячно, 15 числа кожного місяця, що настає за звітним, подаються до Державного казначейства та до Державної податкової адміністрації відомості про перераховані до Держбюджету суми ПДВ з імпортних товарів у розрізі областей та митних установ. Щомісячно, до 15 числа місяця, що настає за звітним, реєстри відомостей про сплачений ПДВ у розрізі платників (суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності) передаються митними органами до обласних фінансових органів та до податкових адміністрацій.
7.6. Для забезпечення обліку та контролю за фактично нарахованими та сплаченими ПДВ та акцизним збором митними органами ведуться особові рахунки підприємств у встановленому Державною митною службою порядку.
8. Порядок повернення раніше сплачених сум податку на добавлену вартість та акцизного збору
8.1. Повернення надміру чи помилково нарахованих і сплачених сум ПДВ та акцизного збору здійснюється митними органами у разі подання їм оформленої ВМД на ввезення товарів та розрахункових платіжних документів про їх сплату, якщо не минув річний термін з дня внесення платежів до бюджету.
9. Порядок стягнення не сплачених у встановлені терміни податків
9.1. Не сплачені у визначені терміни суми ПДВ та акцизного збору з імпортованих товарів (включаючи платежі за виданими векселями), а також суми цих податків, не сплачені внаслідок інших дій (порушення митних правил), що спричинило їх недоїмку, списуються уповноваженими установами банку в установленому законодавством порядку.
Додаток N 1
до Інструкції щодо порядку
справляння податку на
добавлену вартість та
акцизного збору у разі
ввезення товарів на митну
територію України
Перелік товарів (продукції), які підлягають обкладенню акцизним збором згідно з чинним законодавством, та ставки цього збору
Код
ТН ЗЕД
|
Найменування товару
|
Ставка
акцизного
збору
|
Законодавчі
акти
|
1
|
2
|
3
|
4
|
0207 39 130
0207 39 230
|
Частини тушок домашньої птиці (окороки,
половинки, четвертинки) свіжі або охолоджені
|
0,03 екю
за 1 кг
|
ЗУ N
767/97-ВР
23.12.97
|
0207 41 510
|
Частини тушок домашньої птиці (окороки)
заморожені
|
0,03 екю
за 1 кг
|
ЗУ N
313/96-ВР
11.07.96
|
0901
|
Кава
|
0,2 екю
за 1 кг
|
- " -
|
1604 30 100
|
Ікра осетрових (чорна ікра)
|
5 екю
за 1 кг
|
- " -
|
1604 30 900
|
Замінник ікри (червона ікра)
|
3 екю
за 1 кг
|
- " -
|
1605 10 000
|
Краби готові або консервовані
|
2 екю
за 1 кг
|
- " -
|
1605 20 000
|
Креветки готові або консервовані
|
0,5 екю
за 1 кг
|
- " -
|
1605 30 000
|
Омари готові або консервовані
|
2,5 екю
за 1 кг
|
- " -
|
1605 40 000
|
Інші ракоподібні готові або консервовані
|
1 екю
за 1 кг
|
- " -
|
1806 20
1806 31
1806 32
|
Харчові продукти з вмістом какао у брикетах,
пластинках або плитках
|
0,1 екю
за 1 кг
|
ЗУ N
767/97-ВР
23.12.97
|
1806 90 110
1806 90 390
|
Шоколад із начинкою або без начинки, інші
шоколадні продукти
|
0,3 екю
за 1 кг
|
ЗУ N
767/97-ВР
23.12.97
|
2101 10 110
|
Тільки розчинна кава
|
0,8 екю
за 1 кг
|
ЗУ N
313/96-ВР
11.07.96
|
2203 00
|
Пиво солодове
|
0,11 екю
за 1 л
|
ПКМУ N 1552
29.09.98
|
2204 (крім
2204 30 )
|
Вина виноградні натуральні, включаючи кріплені
|
0,4 екю
за 1 л
|
ПКМУ N 1552
29.09.98
|
2205
|
Вермути та інші вина виноградні натуральні з
добавкою рослинних або ароматичних екстрактів
|
0,5 екю
за 1 л
|
ЗУ N
339/97-ВР
12.06.97
|
2206
|
Інші напої зброджені (сидр яблучний, сидр
грушевий - перру, медовий напій)
|
0,5 екю
за 1 л
|
- " -
|
2207
|
Спирт етиловий неденатурований з вмістом спирту
не менш як 80 % об'єму; спирт етиловий та інші
спиртні напої, денатуровані, будь-якої міцності
|
3,5 екю
за 1 л
100 % спирту
|
ПКМУ N 1552
29.09.98
|
2208 10 (крім
2208 10 100,
2208 10 900 -
тільки
спирт
коньячний)
|
Складові спиртові напівфабрикати, які
використовуються для виготовлення напоїв; інші
|
3,5 екю
за за 1 л
100 % спирту
|
- " -
|
2208 10 100
|
Напої ароматичні гіркі з вмістом спирту за
об'ємом від 44,2 % до 49,2 %
|
3 екю
за 1л
100 % спирту
|
ЗУ N
178/96-ВР
07.05.96
|
2208 10 900
|
Тільки спирт коньячний (з урахуванням статті 5
цього Закону)
|
0
|
ЗУ N
121/98-ВР
12.02.98
|
2208 20 -
2208 90 190
|
Міцні спиртові напої (у т. ч. коньяк, бренді),
отримані в результаті дистиляції (перегонки)
виноградного вина або вижимок винограду)
|
7 екю
за 1 л
100 % спирту
|
ПКМУ N 1552
29.09.98
|
2208 90 310 -
2208 90 390
|
Горілка; сливова, грушева або вишнева спиртова
настойка (крім лікерів)
|
3,5 екю
за за 1 л
100 % спирту
|
- " -
|
2208 90 510 -
2208 90 790
|
Інші спиртні напої, лікери та інші алкогольні
напої
|
3,5 екю
за 1 л
100 % спирту
|
ПКМУ N 1552
29.09.98
|
2208 90 910 -
2208 90 990
|
Спирт неденатурований етиловий з концентрацією
спирту по об'єму менше 80 %
|
3,5 екю
за 1 л
100 % спирту
|
- " -
|
2401
|
Тютюнова сировина. Тютюнові відходи
|
0
|
ЗУ N 30/96-ВР
06.02.96
|
|
Тютюнові вироби:
|
|
|
2402 10 000
|
сигари (в т. ч. сигари з обрізними кінцями),
сигарили (сигари тонкі), інші
|
5 екю за
100 шт.
|
- " -
|
2402 20 000
2402 90 000
|
сигарети з тютюну або його замінників, цигарки
|
3 екю за
1000 шт.
|
ПКМУ N 1552
29.09.98
|
2402 20 000
|
тільки сигарети без фільтру
|
2,3 екю за
1000 шт.
|
- " -
|
2403 (крім
2403 99 100,
2403 10 000)
|
Інший промислово виготовлений тютюн і промислові
замінники тютюну
|
0
|
ЗУ N 30/96-ВР
06.02.96
|
2403 10 000
|
тютюн для паління (в т. ч. із замінниками або
без замінників тютюну в будь-якій пропорції)
|
2 екю
за 1 кг
|
- " -
|
2403 99 100
|
тютюн для жування, тютюн для нюхання
|
2 екю
за 1 кг
|
- " -
|
|
Легкі дистиляти:
|
|
ЗУ N
767/97-ВР
23.12.97
|
2710 00 110
|
для специфічних процесів переробки
|
12 екю
за 1000 кг
|
ЗУ N
313/96-ВР
11.07.96
|
2710 00 150
|
для хімічних перетворень в процесах, не вказаних
в товарній позиції 2710 00 110
|
12 екю
за 1000 кг
|
- " -
|
|
Спеціальні бензини:
|
|
|
2710 00 210
|
уайт-спірит
|
12 екю
за 1000 кг
|
- " -
|
2710 00 250
|
інші
|
20 екю
за 1000 кг
|
- " -
|
|
Бензини моторні:
|
|
|
2710 00 310
|
бензини авіаційні
|
20 екю
за 1000 кг
|
УПУ N 680/98
24.06.98
|
2710 00 330
2710 00 350
|
А-72, А-76, А-80
|
40 екю
за 1000 кг
|
- " -
|
|
А-90, А-91, А-92, АІ-93
|
80 екю
за 1000 кг
|
- " -
|
|
А-94, А-95, А-96, А-98 та бензини моторні інших
марок
|
100 екю
за 1000 кг
|
- " -
|
2710 00 370
|
паливо бензинове реактивне
|
20 екю
за 1000 кг
|
- " -
|
2710 00 390
|
інші легкі фракції
|
20 екю
за 1000 кг
|
- " -
|
|
Середні дистиляти:
|
|
|
2710 00 410
|
для специфічних процесів переробки
|
12 екю
за 1000 кг
|
ЗУ N
767/97-ВР
23.12.97
|
2710 00 450
|
для хімічних перетворень в процесах, не вказаних
в товарній позиції 2710 00 410 Для інших цілей:
гас (керосин):
|
12 екю
за 1000 кг
|
- " -
|
2710 00 510
|
паливо реактивне
|
12 екю
за 1000 кг
|
- " -
|
2710 00 550
2710 00 590
|
інший
|
20 екю
за 1000 кг
|
- " -
|
2710 00 610
2710 00 650
2710 00 690
|
Важкі дистиляти (дизельне пальне)
|
15 екю
за 1000 кг
|
УПУ N 680/98
24.06.98
|
4011 10 000
|
Шини пневматичні гумові для легкових автомобілів
(включаючи автомобілі легкові багатомісні з
відкидними сидіннями, заднім відкидним бортом і
спортивні автомобілі)
|
5 екю
за 1 шт.
|
ЗУ N
216/96-ВР
24.05.96
|
4203 10 000
|
Тільки одяг із натуральної шкіри
|
35 %
|
ЗУ N
313/96-ВР
11.07.96
|
4303 10 900
|
Тільки одяг хутровий із норки, нутрії, песця або
лисиці
|
30 %
|
ЗУ N
313/96-ВР
11.07.96
|
7113 - 7114
|
Ювелірні вироби
|
35 %
|
- " -
|
8215 10
|
Набори кухонні або столові, які мають (принаймні
один виріб) покриття із дорогоцінних металів
|
10 %
|
- " -
|
8215 91 000
|
Набори кухонні або столові, покриті
електролітичним способом дорогоцінними металами
|
10 %
|
- " -
|
8516 50 000
|
Печі мікрохвильові
|
5 екю
за 1 шт.
|
- " -
|
8520
|
Магнітофони та інша звукозаписувальна апаратура,
яка має або не має звуковідтворювальних
пристроїв
|
5 %
|
- " -
|
8521 10 310
8521 10 390
|
Апаратура для відеозапису і відеовідтворення з
телевізійною камерою, вмонтованою в той же
корпус, або без неї, інша
|
5 %
|
- " -
|
8523
|
Тільки аудіокасети без записів
|
0,05 екю
за 1 шт.
|
- " -
|
8523
|
Тільки відеокасети без записів
|
0,2 екю
за 1 шт.
|
- " -
|
8524
|
Тільки аудіокасети із записами
|
0,1 екю
за 1 шт.
|
- " -
|
8524
|
Тільки відеокасети із записами
|
0,5 екю
за 1 шт.
|
- " -
|
8524 90 100
|
Компакт-диски
|
0,2 екю
за 1 шт.
|
- " -
|
8528 10
|
Приймачі телевізійні (включаючи відеомонітори і
відеопроектори), поєднані або не поєднані з
радіоприймачем або апаратурою, яка записує або
відтворює звук або зображення; кольорового
зображення. Транспортні засоби з поршневим
двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням
від іскри та з кривошипно-шатунним механізмом:
|
0,8 екю
за 1 см
розміру
екрана по
діагоналі
|
- " -
|
8703 21
|
- з об'ємом циліндрів двигуна не більш як 1000
куб. см, нові і ті, які були в користуванні
|
0,2 екю за
1 куб. см
|
ЗУ N
216/96-ВР
24.05.96
|
8703 22
|
- з об'ємом циліндрів двигуна більш як 1000 куб.
см, але не більш як 1500 куб. см, нові і ті, які
були в користуванні
|
0,2 екю за
1 куб. см
|
- " -
|
8703 23
|
- з об'ємом циліндрів двигуна більш як 1500 куб.
см, але не більш як 3000 куб. см:
|
|
|
|
- з об'ємом циліндрів двигуна більш як 1500 куб.
см, але не більш як 2200 куб. см, нові і ті, які
були в користуванні
|
0,3 екю за
1 куб. см
|
- " -
|
|
- з об'ємом циліндрів двигуна більш як 2200 куб.
см, але не більше як 3000 куб. см, нові і ті,
які були в користуванні
|
0,6 екю за
1 куб. см
|
- " -
|
8703 24
|
- з об'ємом циліндрів двигуна більш як 3000 куб.
см, нові і ті, які були в користуванні
|
1,0 екю за
1 куб. см
|
- " -
|
|
Інші автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння
(дизельні та напівдизельні двигуни, що працюють
на пальному з низьким цетановим числом):
|
|
|
8703 31
|
- з об'ємом циліндрів двигуна не більш як 1500
куб. см, нові і ті, які були в користуванні
|
0,2 екю за
1 куб. см
|
- " -
|
8703 32
|
- з об'ємом циліндрів двигуна більш як 1500 куб.
см, але не більш як 2500 куб. см, нові і ті, які
були в користуванні
|
0,3 екю за
1 куб. см
|
- " -
|
8703 33
|
- з об'ємом циліндрів двигуна більш як 2500 куб.
см, нові і ті, які були в користуванні
|
0,8 екю за
1 куб. см
|
- " -
|
8703 90
|
Інші (з електродвигуном, інші)
|
100 екю
за 1 шт.
|
- " -
|
8703 10
|
Автомобілі, спеціально призначені для руху по
снігу; спеціальні автомобілі для перевезення
гравців в гольф та інші подібні транспортні
засоби
|
0,6 екю за
1 куб. см
|
ЗУ N
216/96-ВР
24.05.96
|
8711 40 000
8711 50 000
8711 90 000
|
Мотоцикли (включаючи мопеди) і велосипеди з
встановленим допоміжним двигуном, з колясками
або без них, з об'ємом циліндрів двигуна більше
500 куб. см, але не більше 800 куб. см; більше
800 куб. см; інші
|
0,2 екю за
1 куб. см
|
- " -
|
8716 10 990
|
Причепи і напівпричепи житлові, масою більше
3500 кг
|
100 екю
за 1 шт.
|
- " -
|
9303 20
|
Рушниці спортивні, мисливські та для стрільби по
мішенях, інші, включаючи комбіновані
дробовики-гвинтівки
|
20 екю
за 1 шт.
|
ЗУ N
313/96-ВР
11.07.96
|
9303 30
|
Гвинтівки спортивні, мисливські та для стрільби
по мішенях, інші
|
20 екю
за 1 шт.
|
- " -
|
9304 00 000
|
Зброя інша (пружинні, пневматичні та газові
рушниці і пістолети, дубинки), крім
класифікованої в товарній позиції 9307
|
10 екю
за 1 шт.
|
ЗУ N
767/97-ВР
23.12.97
|
9401
|
Меблі для сидіння (крім зазначених в товарній
позиції 9402), які трансформуються або не
трансформуються в ліжка, їх частини
|
5 %
|
ЗУ N
313/96-ВР
11.07.96
|
9403 10
|
Меблі, які використовуються в закладах (офісні)
|
5 %
|
- " -
|
Додаток N 2
до Інструкції щодо порядку справляння
податку на добавлену вартість та
акцизного збору у разі ввезення
товарів на митну територію України
Класифікатор товарів (продукції), що не підлягають оподаткуванню ПДВ.
1.
|
Товари і послуги, передбачені для офіційного використання
іноземних дипломатичних і прирівняних до них
представництв, а також для особистого використання
дипломатичного та адміністративно-технічного персоналу цих
представництв, включаючи членів їх сімей, які живуть разом
з ними, якщо такі звільнення для України передбачені
іноземною державою
|
21
|
2.
|
Поштові марки, крім колекційних, конверти, листівки з
поштовими марками, лотерейні білети, марки державного мита
та інших знаків, а також інші цінні папери (акції,
облігації, сертифікати, векселі)
|
22
|
3.
|
Вугілля, вугільні брикети та електроенергія
|
23
|
4.
|
Продукти дитячого харчування та дитяче харчування, що
імпортується виключно для реалізації через молочні кухні**
|
24
|
5.
|
Дитячі журнали та газети, учнівські зошити та підручники
|
25
|
6.
|
Товари спеціального призначення для інвалідів
|
26
|
7.
|
Лікарські засоби та вироби медичного призначення ***, які
реалізуються через аптечні заклади (в тому числі
ветеринарні) та імпортуються лікувальними установами **
|
27
|
8.
|
Товари та інші предмети, що тимчасово вивозились за межі
митної території України та призначені для зворотного
ввезення у встановлені строки у незмінному стані
|
28
|
9.
|
Товари, які ввезені в рамках Угоди між Україною і
Сполученими Штатами Америки щодо надання допомоги Україні
в ліквідації стратегічної ядерної зброї, а також
запобігання розповсюдженню ядерної зброї масового знищення
від 25.10.93 р. **
|
29
|
10.
|
Товари, звільнені відповідно до міжурядових угод за умови
подання відповідної довідки Національного агентства
України з реконструкції та розвитку
|
30
|
11.
|
Товари, звільнені Указом Президента України від
30.06.95 р. N 499/95**
|
31
|
12.
|
Сировина, матеріали, устаткування та обладнання (крім
підакцизних товарів), які ввозяться в Україну для потреб
власного виробництва суб'єктами експериментальної
економічної зони "Сиваш"
|
33
|
13.
|
Сировина, матеріали, устаткування та обладнання, які
ввозяться в Україну в межах виробничої кооперації країн
СНД відповідно до Ашгабатської угоди
|
34
|
14.
|
Товари, що надходять в Україну у зв'язку з діяльністю
Українського науково - технологічного центру (УНТЦ)
|
35
|
15.
|
Товари, звільнені на підставі Закону України "Про операції
з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних
відносинах" від 15.09.95. N 327/95-ВР
|
36
|
16.
|
Продукція (робота, послуги), що виробляються за контрактом
N 1346/38, відповідно до постанови Кабінету Міністрів
України від 22.08.97 р. N 917
|
37
|
______________
* Товари, що визначені у п.п.1 - 7 цього додатка звільняються від обкладення ПДВ відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року N 14-92 "Про податок на добавлену вартість".
** Пільги надаються за умови виконання п.1.5 цієї Інструкції. При цьому заповнення вантажної митної декларації має такі особливості:
у гр. 47 нараховується податок на добавлену вартість з позначенням після виду платежу літери "У" (умовно нараховане) незалежно від звільнення суб'єкта та фактичної сплати.
Інформація заноситься в базу даних, але не включається у звітність за митними платежами. У разі використання таких товарів не за призначенням чи з комерційною метою податок на добавлену вартість справляється за загальновстановленим порядком.
*** До виробів медичного призначення незалежно від країни їх походження належать предмети догляду за хворими, санітарії та гігієни, перев'язувальні засоби, шприци, аптечний посуд та упаковка, вироби та предмети, дозволені Міністерством охорони здоров'я України для застосування з метою профілактики та лікування захворювань.