ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
24.01.2007 N 703/6/17-0716
|
Щодо листа Селещинської сільської ради
Державна податкова адміністрація України розглянула лист щодо листа Селещинської сільської ради і в межах своєї компетенції повідомляє.
Підпункт 4.3.36 пункту 4.3 статті 4 Закону України від 22.05.03 N 889 (
889-15)
"Про податок з доходів фізичних осіб" надає пільги платникам податку - власникам сільськогосподарської продукції щодо доходів, одержаних ними від відчуження сільськогосподарської продукції (включаючи продукцію первинної переробки), вирощеної (виробленої) на земельних ділянках, наданих ним для ведення особистого селянського господарства, якщо їх розмір не було збільшено в результаті отриманої в натурі (на місцевості) земельної частки (паю); будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибних ділянках), ведення садівництва та індивідуального дачного будівництва.
Водночас, на даний час в Україні на законодавчому рівні не врегульовано багато питань в сфері землекористування, зокрема, остаточно не вирішено питання щодо продажу землі, не завершено процес обміну земельних сертифікатів на Державні акти про право власності на землю, а також в зв'язку з тим, що переважла більшість власників таких Державних актів не використовують свої земельні ділянки, а здають їх в оренду або обслуговують тощо, відповідно, існують і деякі моменти неузгодженості цивільного, земельного та податкового законодавства.
У зв'язку з цим, ДПА України вважає, що якщо громадянину для ведення особистого селянського господарства надано згідно із ст. 121 Земельного кодексу України (
2768-14)
до 2-х га землі, та цей розмір збільшено в результаті отриманої в натурі (на місцевості) земельної частки (паю), одержаної при розпаюванні колективних господарств, то якщо такий громадянин фактично використовує для вирощування (вироблення) сільськогосподарської продукції, яка їм реалізовується, належні йому земельні частки (паї), то права на Довідку він не має. Якщо ж громадянин фактично використовує лише надані йому в межах Земельного кодексу землі, а належні йому земельні частки (паї) здаються в оренду або обслуговуються (не використовуються взагалі), то такий громадянин має право на одержання Довідки.
При цьому оскільки видачу Довідок покладено на сільські, селищні та міські ради, які відповідають за достовірність інформації, зазначеної у Довідках, то при їх видачі останні мають, крім заяви громадянина, користуватися іншими достовірними (офіційними, документально підтвердженими тощо) джерелами інформації щодо розмірів та цільового використання земельних ділянок та видів і обсягів вирощеної (виробленої) сільськогосподарської продукції.
Додатково повідомляємо, що роз'яснення з цього питання направлено всім податковим органам листом ДПА України від 22.12.06 N 24159/7/17-0717 (
v2415225-06)
для використання у практичній роботі і доведення до відома платникам податків та розміщено на офіційному веб-сайті ДПА України.
Заступник голови ДПА України
|
С.Лекарь
|