УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 23 квітня 1996 р. N 455
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1735 (1735-2001-п) від 27.12.2001 )

Про Північнокримську експериментальну економічну зону "Сиваш"

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 937 (937-97-п) від 27.08.97 N 1336 (1336-98-п) від 25.08.98 )
Відповідно до Указів Президента України від 30 червня 1995 р. N 497 (497/95) "Про Північнокримську експериментальну економічну зону "Сиваш" та від 17 листопада 1995 р. N 1062 (1062/95) "Про заходи щодо проведення експерименту у Північнокримській експериментальній економічній зоні "Сиваш", Закону України "Про деякі питання валютного регулювання та оподаткування суб'єктів експериментальної економічної зони "Сиваш" (65/96-ВР) Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Положення про Північнокримську експериментальну економічну зону "Сиваш" (додається).
2. Міністерству економіки, Адміністрації зони "Сиваш", Міністерству фінансів, Фонду державного майна, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Державному митному комітету, Міністерству статистики, Міністерству юстиції, Центру реконструкції і розвитку економіки при Кабінеті Міністрів України разом з Національним банком у десятиденний термін подати до Кабінету Міністрів України:
проект Статуту державної компанії "Адміністрація Північнокримської експериментальної економічної зони "Сиваш";
проект Положення про порядок реєстрації суб'єктів зони "Сиваш", яким, зокрема, передбачити перелік документів, необхідних для проведення реєстрації, вимоги до інвестиційних проектів, підстави для скасування реєстрації суб'єктів зони "Сиваш".
3. Міністерству економіки, Фонду державного майна, Міністерству фінансів, Адміністрації зони "Сиваш" разом з відповідними галузевими міністерствами визначити перелік майна (акції, паї, частки), що перебуває у загальнодержавній власності та знаходиться на території зони "Сиваш" і право управління яким передається Адміністрації зони "Сиваш".
4. Міністерству економіки разом з Фондом державного майна, Центром реконструкції і розвитку економіки при Кабінеті Міністрів України, іншими заінтересованими міністерствами і відомствами розглядати за поданням та за участю Адміністрації зони "Сиваш" інвестиційні проекти, реалізіція яких пов'язана з наданням пільг суб'єктам зони "Сиваш", та подавати до Кабінету Міністрів України проекти відповідних рішень Уряду України.
5. Міністерству економіки, Адміністрації зони "Сиваш", Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерству фінансів, Державному митному комітету, Міністерству юстиції розглянути питання про визначення переліку товарів власного виробництва, експорт яких суб'єктами зони "Сиваш" підлягає квотуванню і ліцензуванню, і внести в установленому порядку до Кабінету Міністрів України відповідні пропозиції.
6. Державному митному комітету розробити порядок митного контролю і оформлення сировини, матеріалів, устаткування та обладнання, які ввозяться в Україну суб'єктами зони "Сиваш" для потреб власного виробництва і не підлягають обкладанню ввізним митом та податком на добавлену вартість, і подавати Державній податковій адміністрації за погодженими з нею формою та термінами інформацію стосовно зазначених сировини, матеріалів, устаткування та обладнання.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1336 (1336-98-п) від 25.08.98 )
7. Державній податковій адміністрації забезпечити контроль за дотриманням суб'єктами зони "Сиваш" податкового законодавства.
( Пункт 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1336 (1336-98-п) від 25.08.98 )
8. Адміністрації зони "Сиваш" розробити і за погодженням з Торгово-промисловою палатою, Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерством економіки та Міністерством юстиції затвердити порядок видачі сертифіката товарів власного виробництва суб'єктів зони "Сиваш".
9. Міністерству економіки, Міністерству фінансів, Адміністрації зони "Сиваш" за погодженням з Національним банком у місячний термін розробити і подати до Кабінету Міністрів України проект постанови Кабінету Міністрів України та Національного банку України, в якій передбачити механізм контролю за використанням суб'єктами зони "Сиваш" валютних коштів, що звільнені від обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку і повинні спрямовуватися на потреби зони відповідно до поточних програм її розвитку.
10. Міністерству фінансів разом з Урядом Автономної Республіки Крим, Адміністрацією зони "Сиваш" передбачати щороку у розрахунках до проекту Державного бюджету України на період проведення експерименту видатки, пов'язані з його проведенням.
11. Міністерству статистики за погодженням з Міністерством економіки, Міністерством фінансів, Головною державною податковою інспекцією, Державним митним комітетом, Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерством праці запровадити до 1 липня 1996 р. статистичну звітність про хід проведення експерименту та його соціально-економічні наслідки.
12. Агентству координації міжнародної технічної допомоги сприяти залученню міжнародної технічної допомоги для проведення експерименту, в тому числі для підготовки відповідних кадрів.
13. Міністерству внутрішніх справ разом із Службою безпеки вжити необхідних заходів до запобігання кримінальним проявам у зоні "Сиваш".
14. Спостережній раді по контролю за проведенням експерименту у Північнокримській експериментальній економічній зоні "Сиваш" (далі - Спостережна рада) здійснювати контроль за ходом експерименту, координацію діяльності відповідних міністерств та відомств, Уряду Автономної Республіки Крим, Адміністрації зони "Сиваш" щодо проведення експерименту.
Спостережній раді, Міністерству економіки, Міністерству юстиції у місячний термін розробити та подати до Кабінету Міністрів України проект положення про Спостережну раду.
15. Міністерству економіки, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерству фінансів, Фонду державного майна, Державному митному комітету, Міністерству внутрішніх справ разом із Службою безпеки та Адміністрацією зони "Сиваш" щокварталу подавати на розгляд Спостережної ради результати аналізу ходу та соціально-економічних наслідків експерименту і пропозиції щодо забезпечення його ефективності.
Прем'єр-міністр України
Міністр
Кабінету Міністрів України
Є.МАРЧУК
В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.62

ЗАТВЕРДЖЕНЕ
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 квітня 1996 р. N 455

ПОЛОЖЕННЯ

про Північнокримську експериментальну економічну зону "Сиваш"

Це Положення визначає економічні, організаційні та правові засади проведення експерименту у Північнокримській експериментальній економічній зоні "Сиваш".
1. Північнокримська експериментальна економічна зона "Сиваш" (далі - зона "Сиваш") включає територію Красноперекопського району, міст Красноперекопська та Армянська Автономної Республіки Крим, у межах якої проводиться економічний експеримент щодо розроблення моделі управління та господарювання в умовах переходу до ринкової економіки.
2. Керівним органом зони "Сиваш" є Адміністрація зони "Сиваш", що провадить свою діяльність у формі державної компанії, Статут якої затверджує Кабінет Міністрів України.
3. Експеримент проводиться з метою реалізації заходів:
експериментального відпрацювання на практиці сучасних економічних механізмів та методів господарювання;
впровадження передових вітчизняних і зарубіжних науково-технологічних розробок та винаходів;
розвитку експортного потенціалу на основі ефективного комплексного використання сировинних, промислових та сільськогосподарських можливостей території;
підготовки кадрового потенціалу, який відповідає вимогам організації високотехнологічного виробництва конкурентоспроможної продукції в умовах переходу до ринкової економіки;
розв'язання проблеми зайнятості населення та інших соціальних проблем на території зони "Сиваш";
створення і забезпечення умов для реалізації інвестиційних проектів;
залучення зовнішніх та внутрішніх ресурсів для реалізації інвестиційних проектів розвитку підприємств регіону;
створення та розвитку виробничої і невиробничої інфраструктури.
4. Реєстрація суб'єктів зони "Сиваш" здійснюється Адміністрацією зони "Сиваш" в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
5. За реєстрацію суб'єктів зони "Сиваш" справляється плата, розмір якої встановлюється Адміністрацією зони "Сиваш" за погодженням з Мінфіном України.
Кошти, отримані за реєстрацію суб'єктів зони "Сиваш", спрямовуються Адміністрації зони "Сиваш" та використовуються нею відповідно до поточних програм розвитку зони "Сиваш".
6. Інвестиційні проекти, реалізація яких пов'язана з наданням пільг суб'єктам зони "Сиваш", затверджується Кабінетом Міністрів України після розгляду та схвалення їх Спостережною радою по контролю за проведенням експерименту у Північнокримській експериментальній економічній зоні "Сиваш" (далі - Спостережна рада).
7. Перелік товарів власного виробництва*, експорт яких суб'єктами зони "Сиваш" підлягає квотуванню та ліцензуванню, установлюється Кабінетом Міністрів України.
--------------------
* Товари власного виробництва суб'єктів зони "Сиваш" - товари, які повністю вироблені ними або піддані достатній обробці чи переробці на території зони "Сиваш" і які відповідають вимогам статті 18 Закону України "Про Єдиний митний тариф" (2097-12) та мають відповідний сертифікат.
8. Кошти, отримані за рахунок надання суб'єктам зони "Сиваш" пільги щодо сплати податку на прибуток, спрямовуються ними на реалізацію інвестиційних проектів у межах зони "Сиваш".
9.
( Пункт 9 виключено на підставі Постанови КМ N 937 (937-97-п) від 27.08.97 )
Надходження в іноземній валюті на користь суб'єктів зони "Сиваш" не підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку у разі використання вивільнених валютних коштів на потреби розвитку цієї зони.
10. Фінансування інвестиційних проектів у зоні "Сиваш" здійснюється відповідно до законодавства України за рахунок коштів суб'єктів підприємницької діяльності, бюджетних та позичкових коштів, іноземних інвестицій і кредитів, інших коштів.
11. Основними завданнями Адміністрації зони "Сиваш" є :
розроблення стратегії і поточних програм розвитку зони "Сиваш", спрямованих на здійснення напрямів проведення експерименту та забезпечення їх реалізації;
сприяння залученню та раціональному використанню зовнішніх і внутрішніх фінансових та матеріальних ресурсів для забезпечення проведення економічного експерименту;
розроблення разом з відповідними міністерствами та відомствами нормативних документів і заходів, спрямованих на забезпечення досягнення позитивних результатів експерименту;
забезпечення ефективного управління майном (акціями, паями, частками), що перебуває у загальнодержавній власності та знаходиться на території зони "Сиваш", яке передається на час проведення есперименту Адміністрації зони "Сиваш";
розроблення за позитивними наслідками експерименту проектів відповідних законодавчих актів про створення спеціальних (вільних) економічних зон.
12. Контроль за проведенням експерименту в Північнокримській експериментальній економічній зоні "Сиваш" здійснює Спостережна рада.
Положення про Спостережну раду затверджується Кабінетом Міністрів України.