ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
Начальнику Харківської
митниці
Прудникову М.І.
Юридичний департамент Державної митної служби України за дорученням керівництва Служби розглянув зазначений лист з проханням надати роз'яснення щодо правомірності користування транспортним засобом, ввезеним як внесок іноземного інвестора до статутного фонду підприємства з іноземними інвестиціями, за договором оренди.
По суті зазначеного питання повідомляємо.
Відповідно до статей 316, 317, 346 Цивільного кодексу України (
435-15)
правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Зміст права власності полягає в тому, що власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. Однією з підстав припинення права власності є відчуження власником свого майна.
Відповідно до статті 18 Закону України "Про режим іноземного інвестування" (
93/96-ВР)
майно, що ввозиться в Україну як внесок іноземного інвестора до статутного фонду підприємств з іноземними інвестиціями (крім товарів для реалізації або власного споживання), звільняється від обкладення митом.
Митні органи здійснюють пропуск майна, що ввозиться в Україну як внесок іноземного інвестора до статутного фонду підприємств з іноземними інвестиціями, на підставі виданого підприємством простого векселя на суму мита з відстроченням платежу не більш як на 30 календарних днів з дня оформлення ввізної вантажної митної декларації.
Вексель погашається і ввізне мито не справляється, якщо у період, на який дається відстрочення платежу, зазначене майно зараховане на баланс підприємства і податковою інспекцією за місцезнаходженням підприємства зроблена відмітка про це на примірнику векселя.
Порядок видачі, обліку і погашення векселів, виданих під час ввезення в Україну майна як внеску іноземного інвестора до статутного фонду підприємства з іноземними інвестиціями, а також за договорами (контрактами) про спільну інвестиційну діяльність, та сплати ввізного мита у разі відчуження цього майна (далі - Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 N 937 (
937-96-п)
.
Відповідно до пункту 17 та 18 Порядку (
937-96-п)
у разі встановлення факту відчуження майна раніше трирічного терміну при несплаченому ввізному миті державна податкова адміністрація (інспекція) зобов'язана повідомити про це відповідний митний орган.
Митний орган за повідомленням податкового органу зобов'язаний у безспірному порядку стягнути ввізне мито, яке обчислюється виходячи з митної вартості цього майна на день здійснення такого відчуження.
Таким чином, у разі ввезення на митну територію України майна у якості внеску іноземного інвестора до статутного фонду підприємства з іноземними інвестиціями слід дотримуватись норм зазначених вище нормативно-правових актів.
Заступник директора
Юридичного департаменту
|
Ю.В.Ступак
|
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua