ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
20.04.2007 N 347

Про затвердження Тимчасового порядку здійснення митного оформлення важких дистилятів (дизельного палива) підрозділами Енергетичної регіональної митниці або за її погодженням іншим митним органом

Відповідно до Положення про Державну митну службу України, затвердженого Указом Президента України від 24.08.00 N 1022/2000 (1022/2000) , та на виконання частини другої пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.07 N 545 (545-2007-п) "Деякі питання проведення обліку, зберігання та реалізації дизельного палива залежно від вмісту масової частки сірки" до дня набрання чинності наказом Державної митної служби України "Про затвердження Порядку здійснення митного оформлення важких дистилятів (дизельного палива) підрозділами Енергетичної регіональної митниці або за її погодженням іншим митним органом" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасовий порядок здійснення митного оформлення важких дистилятів (дизельного палива) підрозділами Енергетичної регіональної митниці або за її погодженням іншим митним органом (далі - Тимчасовий порядок), що додається.
2. Регіональній інформаційній митниці (Копосов С.А.), Департаменту декларування та митних режимів (Науменко В.П.), Департаменту митної статистики (Овдієнко Н.Т.), Енергетичній регіональній митниці (Конєв О.І.) у десятиденний строк узгодити форму окремого реєстру відомостей про масову частку сірки у важких дистилятах (дизельному паливі) та внести відповідні зміни до наказу Держмитслужби України від 29.11.06 N 1063 "Про затвердження специфікацій форматів електронних повідомлень".
3. Департаменту митної статистики (Овдієнко Н.Т.), Регіональній інформаційній митниці (Копосов С.А.) у десятиденний строк забезпечити внесення змін до Протоколу погодження реквізитів та способу обміну інформацією між Державною митною службою України та Державною податковою адміністрацією України N 8 від 16.08.04.
4. Регіональній інформаційній митниці (Копосов С.А.) після підписання Протоколу про внесення змін до Протоколу погодження реквізитів та способу обміну інформацією між Державною митною службою України та Державною податковою адміністрацією України N 8 від 16.08.04 забезпечити інформування органів Державної податкової служби протягом трьох днів після митного оформлення важких дистилятів (дизельного палива) про обсяги ввезених на митну територію України важких дистилятів (дизельного палива) окремо за кожним видом, залежно від умісту масової частки сірки в розрізі окремих партій та імпортерів.
5. Центральному митному управлінню лабораторних досліджень та експертної роботи (Рамусь І.П.) після забезпечення обладнанням інформувати Енергетичну регіональну митницю та митні органи про можливість проведення експертиз важких дистилятів (дизельного палива) на вміст масової частки сірки експертними підрозділами Управління.
6. Начальникам регіональних митниць, митниць інформувати суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності про вимоги цього наказу та забезпечити його виконання.
7. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Державної митної служби України Черкасського Р.А.
Голова Державної
митної служби України
О.Б.Єгоров

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
20.04.2007  N 347

ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК

здійснення митного оформлення важких дистилятів (дизельного палива) підрозділами Енергетичної регіональної митниці або за її погодженням іншим митним органом

1.1. Цей Тимчасовий порядок визначає особливості митного оформлення важких дистилятів (дизельного палива) підрозділами Енергетичної регіональної митниці або за її погодженням іншим митним органом і застосовується при здійсненні митного контролю та митного оформлення важких дистилятів (дизельного палива), що ввозяться на митну територію України.
1.2. Терміни вживаються в цьому Тимчасовому порядку в такому значенні:
Важкі дистиляти (дизельне паливо) - товари, що класифікуються за кодами (2371а-14) :
газойлі:
2710 00 61 00 - для специфічних процесів переробки
2710 00 65 00 - для хімічних перетворень у процесах, крім зазначених у підкатегорії 2710 00 61 00
2710 00 69 00 - для інших цілей;
митний орган - будь-який митний орган, крім Енергетичної регіональної митниці, який за погодженням з Енергетичною регіональною митницею здійснює оформлення важких дистилятів (дизельного палива).
Інші терміни в Тимчасовому порядку вживаються в значеннях, визначених законодавством України.
1.3. Митний контроль та митне оформлення важких дистилятів (дизельного палива), що ввозяться на митну територію України, здійснюється підрозділами Енергетичної регіональної митниці або за її погодженням іншим митним органом.
1.4. При декларуванні важких дистилятів (дизельного палива) в графі 31 вантажної митної декларації (za437-05) (далі - ВМД), зареєстрованої ВМД і тимчасової митної декларації під номером 1, крім інших відомостей, обов'язково зазначаються такі відомості про важкі дистиляти (дизельне паливо):
- точний опис товару, який декларується митному органу, його марка та підприємство-виробник;
- масова частка сірки (у відсотках);
- код за ознакою вмісту масової частини сірки:
"0001" - більш як 0,2%,
"0002" - більш як 0,035 %, але не більш як 0,2%,
"0003" - більш як 0,005%, але не більш як 0,035%,
"0004" - не більш як 0,005%;
- температура спалаху;
- температура перегонки та фракційний склад.
1.5. Відомості про різні види важких дистилятів (дизельного палива), яким присвоєно різні коди за ознакою вмісту масової частини сірки, мають зазначатись у різних графах 31 ВМД (za437-05) , зареєстрованої ВМД і тимчасової митної декларації, оскільки такі види важких дистилятів (дизельного палива) мають різні якісні параметри (уміст масової частки сірки, що впливає на ставку оподаткування акцизним збором).
1.6. Під час здійснення митного контролю важких дистилятів (дизельного палива) посадова особа підрозділу Енергетичної регіональної митниці або митного органу може відбирати зразки важких дистилятів (дизельного палива) для проведення в установленому порядку експертизи щодо вмісту в ньому масової частки сірки.
1.7. Відбір зразків проводиться відповідно до Порядку взяття (надання) проб і зразків товарів, проведення досліджень (аналізу, експертизи) з метою їх митного оформлення, а також розпорядження зразками, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.02 N 1862 (1862-2002-п) (зі змінами та доповненнями).
1.8. У разі необхідності дослідження масової частки сірки у важких дистилятах (дизельному паливі), при митному оформленні, здійснення перевірки задекларованих відомостей щодо вмісту сірки у важких дистилятах (дизельному паливі) забезпечують підрозділи Енергетичної регіональної митниці або за її погодженням інші митні органи шляхом звернення до Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи або інших установ, акредитованих у системі УКРСЕПРО на право проведення вимірювань встановлених показників об'єктів, відповідно до вимог статті 75 Митного кодексу України (92-15) та Порядку взяття (надання) проб і зразків товарів, проведення досліджень (аналізу, експертизи) з метою їх митного оформлення, а також розпорядження зразками, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.02 N 1862 (1862-2002-п) (зі змінами та доповненнями).
1.9. Якщо за результатами проведення експертизи буде встановлена невідповідність відвантаженої партії важких дистилятів (дизельного палива) показникам, зазначеним у паспорті якості та сертифікаті відповідності, то для визначення виду важких дистилятів (дизельного палива) за вмістом масової частки сірки застосовуються результати зазначеної експертизи.
Директор Департаменту
декларування та митних режимів
В.П.Науменко
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua