Який порядок внесення відмітки до паспорта громадянина України щодо його відмови від ідентифікаційного номера?
Згідно з Порядком унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків та інших обов'язкових платежів, затвердженим спільним наказом Державної податкової адміністрації України та Міністерства внутрішніх справ України від 19.10.2004 р. № 602/1226 (далі — Порядок), особа, яка через свої релігійні або інші переконання відмовляється від прийняття ідентифікаційного номера, має право звернутися до органу державної податкової служби за своїм місцем реєстрації та повідомити у формі відповідної заяви про відмову від ідентифікаційного номера, а також, залежно від свого статусу, надати відповідні документи, а саме: свідоцтво про народження, паспорт громадянина України, свідоцтво про шлюб (за наявності), свідоцтво про розірвання шлюбу (за наявності), свідоцтво про зміну імені (за наявності), копію документа про присвоєння ідентифікаційного номера (до березня 2002 року — Довідка про присвоєння ідентифікаційного номера, з березня 2002 року — Картка фізичної особи — платника податків) (за наявності).
У разі відсутності розбіжностей між даними заяви та пред'явленими документами орган державної податкової служби формує особову справу і в термін до 30 календарних днів з дня прийняття заяви надає відповідну довідку за формою № ВЗ або відмовляє в наданні такої довідки із зазначенням причин відмови. Термін дії довідки — 30 календарних днів.
Із зазначеною довідкою та паспортом громадянина України заявник звертається до органу внутрішніх справ за місцем реєстрації щодо внесення відмітки до паспорта.
Посадова особа органу внутрішніх справ на підставі відповідної довідки за умови дотримання вимог, визначених Порядком, та відсутності невідповідностей вносить до паспорта громадянина таку відмітку: "Має право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера".
Сторінку підготувала Катерина ФОМІНА
Юридичний вісник України № 20 ( 19 - 25 травня 2007 року)