Які пільги надаються медпрацівникам школи-інтернату ?

Постановою Кабінету Міністрів України № 163 від 21.02.2001 р. «Про затвердження Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня» медичні працівники (лікарі, середній та молодший медичний персонал) закладів освіти для розумово відсталих дітей та дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки мають право на скорочену тривалість робочого тижня — 36 год. — на підставі атестації робочих місць. Скорочена тривалість робочого часу встановлюється колективним договором на підставі атестації робочих місць, яка проводиться в порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України № 442 від 01.08.1992 р. «Про порядок затвердження атестації робочих місць за умовами праці».

Порядок установлення скороченої тривалості робочого тижня визначено наказом Мінпраці № 122 від 23.03.2001 р. «Про затвердження Порядку застосування Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня».

Умови оплати праці медичних працівників, затверджені наказом Мінпраці та МОЗ України № 308/519 від 05.10.2005 р. «Про впорядкування Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення», застосовуються під час обчислення заробітної плати цих працівників незалежно від підпорядкування закладу або установи.

Посадові оклади медичного персоналу шкіл-інтернатів для розумово відсталих дітей та дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки підвищуються на 25 % у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці.

Право на пенсію за вислугу років мають лікарі та середній медичний персонал закладів освіти, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 04.11.1993 р. «Про Перелік закладів освіти, охорони здоров'я та установ соціального захисту та посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років», із змінами, за наявності спеціального стажу роботи.

Для медичних працівників названої дописувачем установи тривалість основної відпустки становить 24 календарних дні (ст. 6 Закону України «Про відпустки») та додаткової відпустки — 25 днів постанова Кабінету Міністрів України № 679 від 13.05.2003 p.). Конкретний перелік працівників, яким установлюється додаткова відпустка у зв'язку зі шкідливими умовам праці, затверджується колективним договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці.

Матеріали підготував ВАСИЛЬ МОРОЗ, юрист
Інформаційно-довідкова газета ЮРИСТ КОНСУЛЬТУЄ 18/2007