МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ
Л И С Т
22.06.2007 N 71/ВАП/17-901-721
|
Державна митна служба
України
Щодо змін у митних правилах ЄС
Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні поінформувало МЗС України про набуття з 15 червня 2007 року чинності Регламентом N (EG) 1889/2005 про контроль за ввозом/вивозом готівкових коштів до/з Європейського Союзу.
Згідно зазначеного Регламенту подорожуючі при в'їзді до держав-членів ЄС чи при виїзді з держав-членів ЄС мають з власної ініціативи подавати до компетентних установ, як правило, митних, декларацій в письмовій формі щодо готівкових коштів в розмірі 10000 євро і більше (або іншу валюту у відповідному еквіваленті).
При подорожах у межах ЄС готівкові кошти у розмірі понад 10000 євро (або інша валюта у відповідному еквіваленті) декларуються в усній формі на вимогу.
У разі виявлення порушень положення про обов'язкове дотримання шляхом недекларування або неправдивого декларування порушнику загрожують грошові штрафи у розмірі до 1 мільйона євро.
У ноті Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні зазначається, що запровадження обов'язкового декларування на зовнішніх кордонах ЄС створює інструмент для ефективної боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням терористичних об'єднань.
Директор Департаменту
консульської служби
|
Б.М.Базилевський
|
Додаток
( va721321-07 )
ПАМ'ЯТКА
про обов'язкове декларування готівкових коштів у розмірі 10000 євро і більше для подорожуючих, які в'їжджають на територію ЄС або виїжджають з території ЄС
Обов'язкове декларування готівкових коштів, за недотримання якого накладається штраф. На що слід звертати увагу?
З 15 червня 2007 року подорожуючі, які в'їжджають до ЄС із країн, які не є членами ЄС - так званих третіх країн, з готівковими коштами у розмірі 10000 євро і більше або виїжджають до таких країн, повинні задекларувати свої готівкові кошти у компетентному національному органі. У Німеччині письмову декларацію слід подавати до митної адміністрації.
Подорожуючі підпадають під обов'язкове декларування, недотримання якого тягне за собою накладання штрафу. Таке декларування ґрунтується на статті 3 Постанови (EG) N 1889/2005 Європейського парламенту та Ради від 28 жовтня 2005 року і діє не тільки у Федеративній Республіці Німеччина, а й на всіх зовнішніх кордонах Європейського Союзу. Завданням митної адміністрації у Німеччині є нагляд за дотриманням обов'язкового декларування готівкових коштів заходами контролю. Якщо готівкові кошти, що ввозяться чи вивозяться, будуть незадекларовані або задекларовані невірно, передбачено суттєві грошові штрафи аж до мільйона євро.
Що має бути досягнуто з введенням обов'язкового декларування на зовнішніх кордонах Європейського Союзу?
Метою обов'язкового декларування на зовнішніх кордонах Європейського Союзу та заходів контролю з боку митної адміністрації є запобігання зростанню грошових потоків з нелегальних джерел через зовнішні кордони й ефективніше переслідування і перешкоджання потраплянню виручки з кримінальних злочинів в європейське співтовариство (перешкоджання і переслідування відмивання грошей).
Крім того, особи, які перебувають у контакті з терористичними об'єднаннями і везуть з собою значні суми, мають бути ідентифіковані, а гроші, які вони везуть з собою, мають бути вилучені для припинення транскордонного фінансування тероризму. Обов'язкове декларування та заходи контролю з боку митної адміністрації не означають обмеження вільного руху капіталу. Готівкові кошти можна буде і в майбутньому перевозити без дозволу в необмеженій кількості.
Обов'язкове декларування Ви зможете здійснити так;
Що є готівковими коштами, які повинні бути задекларовані?
До готівкових коштів належать готівкові гроші, чеки (дорожні чеки), платіжні доручення, соло-векселі, акції, боргові зобов'язання, а також процентні купони, що належать до сплати.
Як відбувається декларування, які дані подаються?
Декларування здійснюється у письмовій формі. Бланки декларацій можна отримати у митних працівників або на інтернет-сторінці митної адміністрації.
Якщо Ви везете з собою готівкові кошти у розмірі 10000 євро і більше, Вам слід подати дані про Вашу особу, шлях подорожі і траспортний засіб. До того ж, Ви повинні вказати, яку точно суму Ви везете з собою, а також заявити про походження цих грошей, мету їхнього використання, а також хто є їхнім власником і отримувачем. На бланку, наданому митною адміністрацією, дані необхідно вписувати повністю й розбірливим почерком.
Куди подається декларація?
Якщо Ви маєте з собою готівку в розмірі 10000 євро і більше, Ви повинні подати свою декларацію до пункту митної служби, через який Ви в'їжджаєте до або виїжджаєте з Європейського Союзу.
При цьому діють особливості у залізничному, судохідному та авіаційному сполученні:
Подорожуючі літаком, котрі в'їжджають через міжнародний аеропорт ЄС (наприклад аеропорт Франкфурт-на-Майні), мають здати свою письмову декларацію на позначеному червоним кольором виході для пасажирів, що мають з собою товари, які підлягають декларуванню.
При виїзді подорожуючі повинні письмово задекларувати свою готівку у відповідно позначеному пункті митного контролю аеропорту. Той, хто прибуває на територію Європейського Союзу або відбуває з неї не через міжнародні аеропорти ЄС (наприклад, спортивним літаком), повинен здати свою декларацію в пункті митного контролю того аеродрому, яким він користується.
Подорожуючі залізницею, які в'їжджають або виїжджають через Швейцарію, письмово декларують готівку при митному контролі в поїздах. При цьому митники мають з собою необхідні бланки декларацій і надають подорожуючим можливість виконати свій обов'язок із декларування.
Подорожуючі водним транспортом до Європейського Союзу подають свої письмові декларації відповідному митному посту митного місця стоянки корабля, якщо до цього митниками не здійснювався контроль на кораблі. В такому випадку митники мають з собою необхідні бланки декларацій і надають подорожуючим можливість виконати свій обов'язок із декларування. Особи, що виїжджають водним транспортом з Європейського Союзу, письмово декларують свою готівку у відповідному митному посту митного місця стоянки корабля.
Що відбувається, коли Ви надали всі необхідні дані?
Якщо дані повні та зрозумілі, і якщо немає підстав для підозри у відмиванні грошей або фінансуванні тероризму, Ви можете безперешкодно продовжувати свої поїздки з наявними у Вас грішми. Другий екземпляр декларації Ви отримаєте з підтвердженням і підписом митника. Рекомендується зберігати копію впродовж всієї поїздки.
Що станеться, якщо виникнуть підозри у відмиванні грошей або фінансуванні терористичних організацій?
В разі сумнівів щодо даних подорожуючого або за наявності інших моментів, що можуть свідчити про відмивання грошей чи фінансування діяльності терористичних організацій, готівка, яку має при собі подорожуючий, береться на зберігання митною службою до з'ясування обставин.
На які наслідки слід очікувати в разі наведення неправдивих даних або в разі неподачі даних про готівку, яку подорожуючий має при собі?
При неподачі або неправдивій подачі даних про наявну при собі готівку загрожують відчутні грошові штрафи, що можуть сягати 1 млн євро. Порядок накладення грошових штрафів випливає із параграфа ЗIЬ Митного адміністративного закону.
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua