ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
02.11.2004 N 25/7-09-18/13158
Начальникам регіональних 
митниць 
Начальникам митниць 

Про надання додаткової інформації

( Щодо зняття грифу обмеження доступу "Для службового користування" додатково див. Лист Державної митної служби N 11/4-18/5107-ЕП (v5107342-06) від 11.05.2006 )
В доповнення до листа Держмитслужби від 04.10.04 N 25/7-9-18/12030-ЕП (v1203342-04) повідомляємо що, перелік спеціальних технічних засобів наводиться:
у пункті 1.3 Ліцензійних умов, затверджених наказом Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва і Служби безпеки України від 29.01.01 N 17/17 (z0122-01) , зареєстрованим Міністерством юстиції України 08.02.02 за N 1225313;
у позиції 5.А.3 розділу 5 (частина 3) Списку товарів подвійного використання, що можуть бути використані у створенні звичайних видів озброєнь, військової чи спеціальної техніки, що є додатком 1 до порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.04 N 86 (86-2004-п) .
Крім цього, надсилаємо таблицю щодо ознак належності товару до спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації (СТЗ), доведену до Держмитслужби листом Служби безпеки України від 06.10.04 N 36/6294.

Додаток N 2

ОЗНАКИ

належності товару до спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації (СТЗ)

N з/п Визначення класу СТЗ* Орієнтовний перелік СТЗ Ознаки СТЗ
1. СТЗ для негласного отримання та реєстрації аудіо інформації 1. Радіо закладний пристрій прослуховування (далі - РЗПП): - радіомікрофон; - вібродатчик для зняття акустичної інформації з інтегрованим радіопередавачем (акселерометр, остеоскоп з радіоканалом, геофон та інш.) 2. Радіоприймальний засіб сигналів РЗПП. 3. Ретранслятор сигналів РЗПП. 4. Спеціалізований пульт дистанційного управління. 5. Направлений мікрофон. 6. Комплект апаратури для дистанційного зняття мовної інформації за допомогою лазера. 8. Оповіщувач охоронної сигналізації (у тому числі пожежної сигналізації), оснащений вбудованим мікрофоном. 9. Оптоволоконний мікрофон. 1. Малогабаритне (мініатюрне) виконання конструкції мікрофона/вібродатчика чи модуля, що їх містить. 2. Малогабаритне (мініатюрне) виконання конструкції радіопередавача чи модуля, що їх містить. 3. Конструктивне виконання виробу, що передбачає його подальше використання у закамуфльованому вигляді (у тому числі для вмурування під звичайні побутові предмети). 4. Вузька діаграма направленості та висока чутливість направленого мікрофона. 5. Належність типу антенної системи направленого мікрофону до пласкої акустичної фазованої решітки. 6. Наявність ф-ції накопичення (запису) інформації з наступною її передачею по радіоканалу або інших технічних каналах. 7. Цифровий накопичувач акустичної інформації, конструктивно виконаний у вигляді мініатюрного модуля та/або спроектований з використання технічних рішень щодо протидії пошуковим радіоелектронним засобам. 8. Закриття та маскування інформації, що передається радіоелектронними засобами, у тому числі шляхом використання складних сигналів. 9. Оснащеність оповіщувача охоронної сигналізації (у тому числі, пожежної) вбудованим мікрофоном.
2. СТЗ для негласного візуального спостереження та документування 1. Мініатюрна фото-, теле-, відеокамера, замаскована під різні предмети. 2. Об'єктив, обладнаний винесеною вхідною зіницею типу "Pinhole". 3. Мініатюрні теле-, відеокамери: а) обладнані об'єктивом з винесеною вхідною зіницею типу "Pinhole"; б) з високою чутливістю, а саме, здатні працювати при низькій освітленості об'єкта (0,01 лк і менше) або при освітленні на приймальному елементі 0,001 лк і менше; в) оснащені радіопередавачем (у тому числі міні комплекти: камера-передавач). 4. Малогабаритний теле-, відео передавач. 5. Жорсткі та гнучкі ендоскопи (у тому числі бароскопи, отоскопи та ін.) з каналом освітлення і діаметром менше ніж 10мм. 6. Мініатюрна зорова труба. 7. Прилад спостереження з гідростабілізацією зображення та можливістю реєстрації зображення. 8. Прилад нічного бачення з можливістю реєстрації зображення. 9. Нічні окуляри. 10. Нічний візир. 11. Малогабаритні нічні теле-, відеокамери, що забезпечують нічний режим роботи без інфрачервоного освітлення об'єкту зйомки. 12. Оповіщувач охоронної сигналізації (у тому числі пожежної сигналізації), оснащений вбудованою теле-, відеокамерою. 1. Мініатюрність фото- теле-, відеокамер, радіопередавачів відеоінформації. 2. Відсутність у фотокамери візиру або наявність винесених органів управління (у тому числі, наявність пульту дистанційного керування). 2. Наявність у оптичного пристрою об'єктиву, обладнаного винесеною вхідною зіницею типу "Pinhole". 3. Висока чутливість теле-, відеокамер: - 0,01 лк і вище на об'єкті зйомки; - 0,0001 лк і вище на приймальному елементі. 4. Прилад нічного бачення з можливістю реєстрації зображення. Можливість оптичного приладу працювати у темряві (вночі) без застосування інфрачервоного освітлення об'єкту зйомки (за виключенням фотоапаратів). 5. Наявність у ендоскопа, що має діаметр менш ніж 10мм, каналу освітлення. 6. Оснащення оповіщувача охоронної сигналізації (у тому числі пожежної сигналізації) вбудованою теле-, відеокамерою. 7. Оснащеність оптичного приладу спостереження (за виключенням стаціонарних зразків) пристроєм гідростабілізації зображення.
3. СТЗ для негласного прослуховування телефонних переговорів. 1. Малогабаритний реєстратор телефонних переговорів: - з передачею отриманої інформації по радіолінії; - з передачею отриманої інформації по телефонній або іншій лінії передачі; - з накопиченням інформації, без передачі. 2. Реєстратори телефонних переговорів з можливістю дешифрації цифрових потоків. 1. Конструктивне виконання реєстратора телефонних переговорів у вигляді малогабаритного (мініатюрного) модуля (звичайно, з двома виводами та камуфляжем під дискретний радіоелемент - наприклад, конденсатор реле, фільтр або інший стандартний елемент чи вузол, що входить до складу телефонного апарату). 2. Можливість роботи реєстратора телефонних переговорів з цифровими потоками (наприклад: Б1).
4. СТЗ для негласного перехоплення та реєстрації інформації з технічних каналів зв'язку. 1. Комплекс засобів радіомоніторингу або окремі вироби: скануючі або спеціалізовані (адаптовані під конкретні системи радіозв'язку) приймачі, засоби демодуляції радіосигналів спеціалізоване програмне забезпечення отримання негласного доступу до аудіо-, відео-, текстової інформації аудіоканалами. 2. Комплекс або окремі засоби моніторингу оптичних, кабельних і проводових ліній зв'язку: спеціалізовані пристрої зняття інформації з оптичних, кабельних і проводових ліній зв'язку, засоби демодуляції електро- та оптичних сигналів, спеціалізоване програмне забезпечення отримання негласного доступу до аудіо-, відео- текстової інформації, а також даних, які передаються оптичними, кабельними та проводовими лініями зв'язку. 1. Комплекси (комплекти), які містять професійні радіосканери або скануючі радіоприймачі з високою чутливістю та конструктивним виконанням, що передбачає можливість їх носіння або перевезення (мобільне виконання).
5. СТЗ для негласного контролю поштових повідомлень і відправлень. Переносна (у тому числі портативна) малогабаритна ренгеноскопічна або ренгенотелевізійна апаратура. Малі габарити ренгеноскопічної або ренгенотелевізійної апаратури.
6. СТЗ для негласного обстеження предметів і документів. Переносна (у тому числі портативна) малогабаритна ренгеноскопічна або ренгенотелевізійна апаратура. Малі габарити ренгеноскопічної або ренгенотелевізійної апаратури.
7. СТЗ для негласного проникнення у приміщення, транспортні засоби, інші об'єкти та їх обстеження. 1. Набори відмичок та інструментів (навантажувачів, екстракторів та ін.), для негласного відкриття приміщень, транспортних засобів, інших об'єктів чи їх обстеження. 2. Універсальні ключі. 3. Універсальні відмикаючі пристрої. 4. Механічна вібраційна відмичка. 5. Електровідмичка. 6. Жорсткі та гнучкі ендоскопи з каналом освітлення і діаметром менше ніж 10 мм. 7. Переносна (у тому числі портативна) малогабаритна рентгеноскопічна або ренгенотелевізійна апаратура. 1. Універсальність інструментів, відмичок ключів (чи інших відмикаючих пристроїв) для відкриття приміщень, транспортних засобів, інших об'єктів чи їх обстеження. 2. Пристрої для негласного обстеження запираючих пристроїв. 3. наявність у ендоскопу, що має діаметр менше ніж 10 мм каналу освітлення.
8. СТЗ для негласного контролю за переміщенням транспортних засобів та інших об'єктів. 1. Малогабаритний (мініатюрний) радіомаяк (маркерний радіопередавач). 2. Малогабаритний (мініатюрний) радіоелектронний пристрій навігації з можливістю передачі інформації інформації по радіоканалу. 3. Радіопеленгаційні (радіопеленгаторні) комплекси або окремі засоби. 4. Мініатюрні датчики охоронної сигналізації для прихованого контролю переміщення об'єкта. 1. Малі габарити радіомаяка (радіопередавача), камуфляж. 2. Малогабаритний (мініатюрний) GPS- приймач, що містить модуль радіопередавача під камуфлювання або закамуфльований.
9. СТЗ для негласного отримання (зміни, знищення) інформації з технічних засобів її зберігання, обробки та передачі. 1. Радіоелектронне обладнання (комплекси) для прийому та декодуванню побічного електромагнітного випромінювання електронно-обчислювальної техніки, іншого радіоелектронного обладнання. (... для зняття інформації з джерел ПЕМВ). 2. Спеціалізовані радіо сканери (скануючі радіоприймачі). 3. Апаратні закладні пристрої. 1. Комплекси (комплекти), які містять професійні радіосканери або скануючі радіоприймачі з високою чутливістю та конструктивним виконанням, що передбачає можливість їх носіння або перевезення (мобільне виконання).
---------------
* - Відповідно до визначення СТЗ, що наведено вп 1.3 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації, торгівлі спеціальними технічними засобами для зняття інформації з каналів зв'язку, іншими засобами негласного отримання інформації, затверджених наказом Держпідприємництва і Служби безпеки України від 29 січня 2001 року N 17/17 (z0122-01) , зареєстрованим Міністерством юстиції України 8 лютого 2001 р. за N 122/5313.
Примітки:
1. Ознаками належності виробів до СТЗ, спільними для усіх груп є:
- мініатюрне виконання виробу в цілому або відокремленого модулю (наприклад, модулю датчика);
- конструктивне виконання виробів у вигляді безкорпусних мініатюрних модулів;
- використання при проектуванні радіоелектронних виробів схемотехнічних або конструкторських рішень, що направлені на протидію пошуковим радіоелектронним засобам.
2. Безумовною ознакою належності виробів, орієнтовний перелік яких наведений у таблиці, до СТЗ є їх конструктивне виконання у закамуфльованому вигляді або у вигляді, яке передбачає їх камуфлювання.
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua