УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА РОЗВИТКУ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 42/505 від 15.10.97
м.Київ
|
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 жовтня 1997 р.
за N 482/2286
|
Про порядок контролю та митного оформлення вантажів міжнародної технічної допомоги
З метою забезпечення відповідних митних пільг, визначених міжнародними договорами України щодо обладнання, матеріалів та іншого майна, що надходить в Україну в якості міжнародної технічної допомоги, НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок контролю та митного оформлення вантажів міжнародної технічної допомоги (додається).
2. Управлінню співробітництва з міжнародними організаціями та окремими країнами, Управлінню співробітництва зі США та Канадою, Управлінню співробітництва з Європейським Союзом Національного агентства України з реконструкції та розвитку, що працюють в галузі координації міжнародної технічної допомоги, здійснювати підтвердження пільг при митному оформленні вантажів міжнародної технічної допомоги тільки за проектами, які пройшли державну реєстрацію у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 1996 р. N 441 (
441-96-п)
"Про державну реєстрацію програм і проектів міжнародної технічної допомоги".
3. Органам Державної митної служби забезпечити оформлення вантажів у відповідності до Порядку контролю та митного оформлення вантажів міжнародної технічної допомоги.
Голова Національного агентства
України з реконструкції та розвитку
Голова Державної митної служби України
|
Р.В.Шпек
Л.В.Деркач
|
Затверджено
наказом Національного агентства
України з реконструкції та
розвитку та Державної митної
служби України від 15.10.97
N 42/505
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 жовтня 1997 р.
за N 482/2286
Порядок контролю та митного оформлення вантажів міжнародної технічної допомоги
Цей Порядок, розроблений у відповідності до Положення про Національне агентство України з реконструкції та розвитку, затвердженого Указом Президента від 30.08.96 р. N
771/96, встановлює єдину процедуру митного оформлення вантажів міжнародної технічної допомоги.
1. Загальні положення
1.1. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
- міжнародна технічна допомога (МТД) - це ресурси, які надаються країнами-донорами, міжнародними організаціями, фондами та недержавними установами на безоплатній основі з метою здійснення реформ та програм соціально-економічного розвитку України;
- донор - Уряд або офіційна установа, уповноважена Урядом іноземної держави, міжнародні організації, фонди, недержавні установи, що надають технічну допомогу Україні;
- реципієнт - резидент України, визнаний таким згідно з чинним законодавством України, який отримує міжнародну технічну допомогу.
1.2. Міжнародна технічна допомога може надаватись у вигляді:
- обладнання (в тому числі промислового), сільськогосподарської техніки та іншого майна, необхідного для забезпечення виконання завдань проекту міжнародної технічної допомоги, перелік якого визначається в проекті міжнародної технічної допомоги;
- права на інтелектуальну власність, включаючи авторські права, права на винаходи, корисні моделі, промислові зразки, ноу-хау, технології та передачу знань.
2. Порядок митного оформлення вантажів
2.1. Митне оформлення вантажів міжнародної технічної допомоги здійснюється у відповідності до міжнародних угод та чинного митного законодавства України.
2.2. Для здійснення митного оформлення вантажів міжнародної технічної допомоги український реципієнт подає до митного органу, в зоні діяльності якого він розташований, довідку Національного агентства України з питань розвитку та європейської інтеграції (НАУРЄІ) про отримання МТД по програмах та проектах МТД, що впроваджуються в рамках міжнародних угод України та зареєстровані в НАУРЄІ згідно з чинним законодавством України.
2.3. Отримувачами вантажів МТД можуть бути лише реципієнти, які визначені в зареєстрованому проекті МТД.
2.4. Ввезення з метою тимчасового ввезення товарів, які можуть бути передані в майбутньому українському реципієнту в якості МТД, здійснюється на строк, що не перевищує одного року з дня пропуску через митний кордон України. Згідно з заявою реципієнта та на підставі дії контракту на виконання проекту, строк тимчасового ввезення у виняткових випадках може бути продовжено Державною митною службою за умови наявності листа-підтвердження НАУРР щодо призначення вантажу в якості МТД.
2.5. Митне оформлення вантажів з особистими речами іноземних фахівців, які беруть участь у реалізації програм і проектів МТД, і вантажів з витратними матеріалами, які ввозяться до України в рамках виконання згаданих програм і проектів, здійснюється згідно із законодавством і міжнародними договорами України. Якщо при ввезенні згаданих вантажів передбачено надання пільг, то підтвердженням цих пільг для цілей митного оформлення є:
2.5.1. При ввезенні вантажів з особистими речами іноземних фахівців - акредитаційна (службова) картка іноземного персоналу, яку видає Міністерство закордонних справ України після державної реєстрації програми або проекту МТД в НАУРЄІ, або підтвердження НАУРЄІ, яке має містити такі відомості:
- паспортні дані іноземного фахівця і/або осіб, що в'їжджають разом з ним, якщо такі є;
- період, на який він (вони) в'їжджають до України в рамках виконання програми (проекту) МТД;
- назва програми (проекту) МТД, в якому бере участь іноземний фахівець, і номер реєстраційної картки цієї програми (проекту) в Державному реєстрі програм і проектів МТД;
- назва програми, в рамках якої здійснюється проект, якщо така є;
- посилання на положення міжнародного договору чи нормативно-правового акта законодавства України, яким передбачено надання пільг.
НАУРЄІ видає згадане підтвердження протягом десяти робочих днів, починаючи з дня отримання відповідного письмового запиту, що містить зазначені вище відомості.
2.5.2. При ввезенні вантажів з витратними матеріалами - копія реєстраційної картки програми (проекту) МТД.
3. Порядок отримання довідки в НАУРЄІ
3.1. Для отримання довідки, що подається до митного органу для підтвердження факту приналежності даного вантажу до МТД, реципієнт звертається із заявою до НАУРЄІ. До заяви додаються:
3.1.1. Лист-звернення від організації реципієнта на ім'я Голови Національного агентства України з питань розвитку та європейської інтеграції із зазначенням наступної інформації:
- мета звернення до Національного агентства; назва програми технічної допомоги; назва проекту; реєстраційний номер; номер інвойсу; загальна фактурна вартість вантажу МТД; митний орган, в зоні діяльності якого розташований реципієнт.
3.1.2. Лист-підтвердження від офіційно уповноваженої організації-донора (крім випадків, коли існує технічна специфікація у додатку до контракту між організацією-донором та реципієнтом), відповідальної за надання МТД від країни-донора або міжнародної організації, із зазначенням наступної інформації:
- мета звернення до Національного агентства; назва програми технічної допомоги; назва проекту; назва організації-донора по проекту; назва організації-реципієнта, на адресу якої надходить вантаж МТД; номер інвойсу; загальна сума вантажу.
3.1.3. Перелік обладнання (подається мовою оригіналу (копія) та державною мовою з підписом та печаткою установи-реципієнта на кожній сторінці).
3.1.4. Копії вантажосупровідних документів з відміткою митниці на кордоні та інвойс.
3.2. У разі обгрунтованої потреби Національне агентство може запросити додаткові документи, що підтверджують мету надісланого вантажу та джерело його фінансування.
3.3. Термін розгляду документів та видачі довідок - 7 днів з дня подання повного комплекту документів до Національного агентства.
3.4. Довідки оформлюються та видаються управліннями співробітництва у галузі міжнародної технічної допомоги Національного агентства по формі, що додається.
3.5. Перший лист довідки підписується Головою або заступниками Голови Національного агентства і затверджується гербовою печаткою Національного агентства. Кожний лист переліку обладнання, що додається, підписується виконавцем і затверджується печаткою канцелярії Національного агентства.
3.6. Інформація, наведена у поданих документах, є конфіденційною і не підлягає розголошенню.
3.7. Підставою для відмови у видачі довідки є: встановлення факту невідношення вантажу до програми чи проекту МТД; неповний комплект документів, який не містить переконливих доказів щодо його відношення до програми чи проекту МТД.
Додаток
до Порядку контролю та митного
оформлення вантажів міжнародної
технічної допомоги
Довідка
N _________ від ________________
Міжнародна угода
Звільнення від
Програма
Проект
Отримувач
Контракт
Митниця оформлення вантажів
Додаток:
Перелік обладнання
М.П.
Підпис