ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Управління митної вартості
Л И С Т
Віце-президенту Асоціації
міжнародних автомобільних
перевізників України
Кучинському Ю.
Начальнику Київської
регіональної митниці
Макаренку А.В.
У Державній митній службі України розглянуто Ваш лист від 05.10.07 N 3361/4-1 стосовно включення до митної вартості лізингових платежів при митному оформленні Київською регіональною митницею транспортного засобу, придбаного ТОВ "....." на умовах фінансового лізингу.
Повідомляємо, що відповідно до статті 1 Закону України "Про фінансовий лізинг" від 16.12.97 N
723/97-ВР (
723/97-ВР)
за договором фінансового лізингу лізингодавець зобов'язується набути у власність річ у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов і передати її у користування лізингоодержувачу на визначений строк не менше одного року за встановлену плату (лізингові платежі).
Відповідно до статті 16 вищезазначеного Закону (
723/97-ВР)
лізингові платежі можуть включати:
а) суму, яка відшкодовує частину вартості предмета лізингу;
б) платіж як винагороду лізингодавцю за отримане у лізинг майно;
в) компенсацію відсотків за кредитом;
г) інші витрати лізингодавця, що безпосередньо пов'язані з виконанням договору лізингу.
Відповідно до статті 806 Цивільного кодексу України від 16.01.03 N 435-IV (
435-15)
до відносин, пов'язаних з лізингом, застосовуються положення про купівлю-продаж та положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до підпункту 7.9.6. Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (
334/94-ВР)
передання майна у фінансовий лізинг (оренду) для цілей оподаткування прирівнюється до його продажу в момент такої передачі.
Статтею 267 Митного кодексу України (
92-15)
чітко визначено фактичні витрати, які додаються до ціни товару при визначенні митної вартості, якщо вони не були раніше до неї включені.
Відповідно до тлумачних приміток Угоди про застосування статті VII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 р. (
981_011)
, використання якої передбачено Угодою про партнерство та співробітництво між Європейськими співтовариствами і Україною (
998_012)
, термін "фактично сплачена ціна або ціна, що підлягає сплаті" відноситься до ціни за імпортні товари. Потік дивідендів або інших платежів від покупця до продавця, які не відносяться до імпортних товарів, не є частиною митної вартості.
Також відповідно до підпункту "с" статті 33 Регламенту Ради (ЄЕС) N 2913/92 (994_742)
від 12 жовтня 1992 р. про запровадження Митного кодексу Співтовариства відсотки, які повинні буди сплачені в рамках укладеної покупцем фінансової угоди, пов'язаною з придбанням товару, що ввозиться, незалежно від того було кредит надано продавцем, банком або іншою особою, за умови, що фінансова операція підтверджена належними документами і відповідає фактичній вартості товару, а ставка відсотків за операцією не перевищує звичайного рівня в країні її здійснення, до митної вартості не включаються.
При цьому наголошуємо, що посилання на п.4.13 наказу Держмитслужби України від 31.01.07 N 74 (
v0074342-07)
"Про затвердження Методичних рекомендацій із застосування окремих положень Митного кодексу України, що стосуються питань визначення митної вартості товарів, які імпортуються на митну територію України" є некоректним, оскільки зазначений пункт стосується виключно підпункту "г" пункту 2 абзацу другого статті 267 Митного кодексу України (
92-15)
, а саме інженерних та дослідно-конструкторських робіт, дизайну, художнього оформлення, ескізів та креслень, виконаних за межами України і безпосередньо необхідних для виробництва оцінюваних товарів.
Таким чином лізингові платежі є платою за окремі послуги між продавцем та покупцем і не включаються до митної вартості об'єкту лізингу, незалежно від умов переходу прав власності на товар.
Начальник Управління
митної вартості
|
І.Г.Ляденко
|
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua