ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 серпня 2005 р.
за N 841/11121
Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-водопровід "Звіт про роботу водопроводу (окремої водопровідної мережі)"
Відповідно до статті 14 Закону України "Про державну статистику" (
2614-12)
з метою удосконалення державних статистичних спостережень за діяльністю суб'єктів господарювання, що здійснюють відпуск води населенню та підприємствам, установам, організаціям на господарсько-побутові потреби, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-водопровід "Звіт про роботу водопроводу (окремої водопровідної мережі)" (додається).
2. Поширити дію Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-водопровід "Звіт про роботу водопроводу (окремої водопровідної мережі)" на суб'єкти господарювання (незалежно від основного виду діяльності та форм власності), які мають водопроводи, окремі водопровідні мережі, що подають воду населенню та підприємствам, установам, організаціям на господарсько-побутові потреби.
3. Департаменту фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності (Сорокіна Т.В.) забезпечити розрахунки за виготовлення Інструкції, затвердженої п. 1 цього наказу.
4. Адміністративно-господарському департаменту (Царський В.І.) забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та відправленням Інструкції, затвердженої п. 1 цього наказу, на адресу головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Управління статистики у м. Севастополі.
5. Скасувати Інструкцію по складанню державної статистичної звітності по формі N 1-водопровід "Звіт про роботу водопроводу (окремої водопровідної мережі)", затверджену наказом Мінстату України від 09.06.94 N 129 (
v0129207-94)
"Про затвердження форм державної статистичної звітності по комунальному господарству".
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Головка В.А.
Голова
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комітету України
з питань житлово-комунального
господарства
|
О.Г.Осауленко
О.Ю.Кучеренко
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
20.07.2005 N 198
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 серпня 2005 р.
за N 841/11121
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-водопровід "Звіт про роботу водопроводу (окремої водопровідної мережі)"
1. Загальні положення
1.1. Державне статистичне спостереження за формою N 1-водопровід (vf196202-05)
"Звіт про роботу водопроводу (окремої водопровідної мережі)" складають підприємства-юридичні особи, відокремлені підрозділи юридичних осіб незалежно від виду діяльності та підпорядкування, які мають водопроводи (окремі водопровідні мережі), що подають воду населенню та підприємствам, установам, організаціям на господарсько-побутові потреби.
Водопроводи (окремі водопровідні мережі), які відпускають воду виключно на виробничі потреби підприємств або іншим водопроводам (окремим водопровідним мережам) для відпуску її населенню та підприємствам, установам, організаціям на господарсько-побутові потреби, звіт за формою N 1-водопровід (vf196202-05)
не складають.
Водопроводи (окремі водопровідні мережі), які подають воду населенню та підприємствам, установам, організаціям на господарсько-побутові потреби, але у звітному році не працювали, заповнюють лише розділ 1 "Наявність водопровідних споруд (на кінець року)".
Підприємства, які не мають водопроводів, а тільки водопровідні мережі, не заповнюють у звіті рядки 01, 03, 04, 05, 13-17, 19, 20, 22.
1.2. Форму державного статистичного спостереження заповнюють за підсумками календарного року і подають органу державної статистики за місцезнаходженням у строки, указані на формі.
1.3. Якщо в населеному пункті два чи більше водопроводів об'єднані в одне підприємство, то воно складає один звіт за цим населеним пунктом.
1.4. Підприємство, що має на балансі одне чи кілька водопровідних господарств, які забезпечують водою декілька населених пунктів (як у міській, так і в сільській місцевості), складає окремо звіти за кожним населеним пунктом міської місцевості та зведений за всіма населеними пунктами сільської місцевості (з розбивкою за районами) та подає їх органу державної статистики за місцезнаходженням. При цьому до зведеного звіту за всіма населеними пунктами сільської місцевості додається перелік сільських населених пунктів, водопостачання яких здійснює підприємство.
1.5. Звітні дані надаються в одиницях виміру, які вказані у формі державного статистичного спостереження. Дані за рядками 04-09, 13-15 та 30 наводяться з одним десятковим знаком, за іншими рядками - у цілих числах.
1.6. За правильність складання звіту та своєчасність його подання відповідальність несе керівник підприємства.
2. Заповнення показників державного статистичного спостереження за формою N 1-водопровід ( vf196202-05 )
2.1. За рядком 01 наводиться число водопроводів, а за рядком 02 - число окремих водопровідних мереж, які перебувають на балансі підприємства.
Водопроводом уважається сукупність водозабірних споруд, очисних споруд та розподільної мережі труб, які використовуються для водопостачання населення, комунальних, торговельних, побутових, промислових та інших підприємств та організацій.
Окремою водопровідною мережею вважається система трубопроводів, відповідних споруд та устаткування для розподілу і подачі питної води споживачам. Вона не має водозабірних та очисних споруд.
2.2. За рядком 04 наводиться одиночна протяжність водоводів, за рядком 05 - у тому числі які перебувають у ветхому та аварійному стані.
Водоводом уважається трубопровід, який прокладено від місця забору води (джерела водопостачання) до перших вуличних розподільних мереж. Одиночна протяжність водоводів визначається за довжиною труб, прокладених в одну нитку. Якщо водовід складається із двох та більше трубопроводів, необхідно враховувати протяжність кожного трубопроводу.
У загальній протяжності водоводів ураховується також довжина трубопроводів, через які вода подається до інших населених пунктів, якщо вони перебувають на балансі водопровідного господарства, що складає звіт.
2.3. За рядком 06 наводиться одиночна протяжність вуличної водопровідної мережі, за рядком 07 - у тому числі яка перебуває у ветхому та аварійному стані.
Вуличною водопровідною мережею вважається мережа трубопроводів, які прокладено вздовж вулиць, проїздів, провулків і т. ін.
2.4. За рядком 08 наводиться одиночна протяжність внутрішньоквартальної та внутрішньодворової мережі, за рядком 09 - у тому числі яка перебуває у ветхому та аварійному стані.
Внутрішньоквартальною вважається водопровідна мережа трубопроводів, які прокладено вздовж внутрішньоквартальних проїздів.
Внутрішньодворовою вважається мережа трубопроводів, які прокладено на прибудинковій території.
2.5. За рядком 10 наводиться кількість усіх діючих на кінець звітного року вуличних колективних установок (пристроїв) питного водопостачання (будки, колонки, крани), які встановлені на водопровідній мережі.
2.6. За рядком 11 наводиться кількість споживачів (абонентів), за рядком 12 - у тому числі обладнаних засобами обліку води. Споживачі - населення та підприємства, установи, організації, що споживають воду на господарсько-побутові потреби та безпосередньо розраховуються з водопровідними господарствами.
2.7. За рядком 13 наводиться установлена виробнича потужність усіх насосних станцій першого підйому, які перебувають на балансі підприємства.
Потужність насосних станцій першого підйому визначається як сума продуктивності всіх установлених насосів на кінець року незалежно від того, працюють вони чи простоюють з різних причин (у ремонті, за режимом роботи). Продуктивність кожного насоса наводиться за даними заводу-виробника, що відображаються у технічному паспорті.
Потужність резервних, пожежних насосів (спеціального обладнання) та допоміжних насосів (вакуум-насосів, ежекторів) у цей показник не включається.
2.8. За рядком 14 наводиться установлена виробнича потужність очисних споруд водопроводу, яка визначається згідно з проектом.
2.9. За рядком 15 наводиться установлена виробнича потужність водопроводу в цілому, яка визначається за максимальною кількістю води, яку можна подати в мережу за добу, виходячи з продуктивності основних водопровідних споруд, які лімітують подачу води: свердловин чи відкритого водозабору, насосних станцій першого підйому, очисних споруд, насосних станцій другого підйому, водоводу.
Наприклад, джерело може дати за добу 3 тис. куб. м води, насосні станції можуть підняти 1 тис. куб. м води за добу, пропускна спроможність водоводу - 1,6 тис. куб. м за добу. Тобто водопровід може подати в мережу не більше 1 тис. куб. м води за добу, що й слід уважати установленою виробничою потужністю водопроводу.
2.10. За рядком 16 наводиться кількість піднятої води насосними станціями першого підйому за рік, яка підраховується за щоденними записами у технічних журналах насосних станцій на підставі показів засобів обліку води, а при їх відсутності - виходячи з кількості годин роботи насосів та їх установленої продуктивності за годину або за іншими, більш точними, методами обліку.
За самопливними водопроводами та окремими водопровідними мережами цей показник не заповнюється.
За змішаними (за способом забору води) водопроводами наводиться тільки та кількість води, яка фактично піднята насосами першого підйому, що перебувають у господарстві.
За рядком 17 наводиться "у тому числі кількість води, яку піднято насосними станціями першого підйому із підземних джерел".
2.11. За рядком 18 наводиться кількість води, поданої в мережу за рік, що визначається згідно із щоденними записами в технічних журналах за даними засобів обліку води, установлених на водоводах в місцях їх з'єднання з вуличною розподільною мережею водопроводу (за винятком води, спожитої на власні потреби).
При відсутності засобів обліку води на водоводах кількість води, поданої до мережі, визначається в залежності від типу водопроводу:
- у водопроводах, які обладнані очисними спорудами, - за даними про кількість води, пропущеної через очисні споруди, за винятком води, спожитої на власні потреби;
- при відсутності очисних споруд кількість води, поданої у мережу, як правило, дорівнює кількості піднятої води насосами першого підйому;
- у самопливних водопроводах - за засобами обліку води, які встановлено на виході води з джерела водопостачання, або за контрольними засобами обліку води, які встановлено на мережі в споживачів (якщо через них пропускається уся вода, що подається у мережу), або за перерізом труб водоводу та швидкості течії води в них.
До показника "Подано води в мережу" (ряд. 18) необхідно включити воду, яку фактично було подано в мережу, незалежно від джерела її надходження - піднята вона насосами першого підйому, самопливом чи одержана зі сторони (від підприємства чи іншого водопроводу). У тому числі за рядком 19 наводиться кількість води, яку піднято своїми насосами; за рядком 20 - кількість води, яку подано самопливом; за рядком 21 - кількість води, яку отримано зі сторони. Обсяги води, одержаної зі сторони, визначаються за даними рахунків постачальників, виписаних на підставі показів засобів обліку води за рік.
2.12. За рядком 22 наводиться кількість очищеної на очисних спорудах за рік води, яка використовується для водопостачання споживачів.
У залежності від водного джерела водопровідні господарства мають очисні споруди різного складу. Вода вважається пропущеною через очисні споруди незалежно від їх складу. Вода, яка тільки хлорується, не вважається пропущеною через очисні споруди. Кількість води, фактично пропущеної через очисні споруди за рік, визначається за засобами обліку води, які на них установлені. У разі їх відсутності на очисних спорудах кількість пропущеної води визначається за кількістю піднятої води насосами першого підйому (якщо уся ця вода пройшла через очисні споруди) мінус вода, спожита на власні потреби.
У разі, коли водопровідне господарство (яке не має засобів обліку води), крім піднятої води, очищає також і одержану (куплену) воду зі сторони, то для визначення кількості фактично пропущеної води через очисні споруди за рік необхідно підрахувати кількість фактично піднятої води станціями першого підйому та кількість одержаної води зі сторони і від отриманої суми відняти витрати на власні потреби за рік.
2.13. За рядками 23-27 наводяться кількість відпущеної води всім споживачам за рік та розподіл води за категоріями споживачів. Кількість води, яку відпущено всім споживачам, визначається за пред'явленими їм платіжними документами, які виписані на підставі показів засобів обліку води, а в разі їх відсутності - за нормами споживання води, які встановлено місцевими органами виконавчої влади.
Із загальної кількості фактично відпущеної води всім споживачам виділяється вода, яку відпущено своїм споживачам (абонентам) - рядок 24 (без даних про воду, яку продано іншим водопровідним підприємствам), у тому числі із даних рядка 24 виділяються дані про відпуск води:
- населенню, яке проживає в житлових будинках і оплачує воду за діючими тарифами безпосередньо або через домоуправління (ЖЕК), - рядок 25;
- підприємствам, установам і організаціям на господарсько-побутові потреби, зокрема: закладам освіти (школам, інтернатам, технікумам, училищам, інститутам та ін.), закладам охорони здоров'я (лікарням, поліклінікам, амбулаторіям, медпунктам, санаторіям та ін.), спортивним закладам (спортклубам, стадіонам та ін.), закладам культури (театрам, музеям, кінотеатрам, клубам та ін.), дитячим дошкільним закладам (дитячим садкам і яслам), дитячим будинкам, літнім оздоровчим таборам для школярів, будинкам для людей похилого віку та інвалідів, готелям, будинкам та гуртожиткам для приїжджих, робочим і студентським гуртожиткам, військовим частинам, підприємствам громадського харчування (ресторанам, кафе, буфетам та ін.) та торговельним (магазинам, кіоскам та ін.), підприємствам комунального господарства, підприємствам служби побуту, а також на господарсько-побутові потреби всіх інших організацій та установ - рядок 26.
Відпуск води іншим (промисловим тощо) підприємствам становитиме різницю між даними рядка 24 та сумою даних рядків 25 і 26 (ряд. 24 - (ряд. 25 + ряд. 26). За рядком 27 наводиться кількість води, проданої ним іншим водопроводам чи окремим водопровідним мережам. Сума даних рядків 24 і 27 повинна дорівнювати даним рядка 23 (ряд. 24 + ряд. 27 = ряд. 23).
2.14. За рядком 28 наводяться витоки та невраховані витрати води за рік. Витоки води відбуваються при транспортуванні води до споживачів внаслідок несправності труб водопровідної мережі, її обладнання, а також аварій на мережах.
Невраховані витрати води включають постачання її для протипожежних потреб, з навчальною метою з гасіння пожеж. Розмір витоків та неврахованих витрат води за звітний період визначається як різниця між кількістю води, поданої в мережу, та кількістю води, відпущеної усім споживачам (ряд. 28 = ряд. 18 - ряд. 23).
Із загальної кількості відпущеної води всім споживачам за рядком 29 наводиться кількість води, яка за якістю не відповідає вимогам державного стандарту щодо питної води.
2.15. За рядком 30 "Витрати електроенергії на водопостачання за рік" наводиться кількість електроенергії, спожитої водопровідним господарством у звітному періоді на підйом, очистку, доставку та реалізацію води споживачам, а також на технічне обслуговування мереж та пристроїв.
Начальник управління статистики
промисловості департаменту
статистики виробництва
|
Л.М.Лісова
|
Державне статистичне спостереження
Конфіденційність статистичної інформації
забезпечується статтею 21 Закону України
"Про державну статистику"
|
Порушення порядку подання або використання даних державних
статистичних спостережень тягне за собою відповідальність, яка
встановлена статтею 186-3 Кодексу України про адміністративні
правопорушення
|
ЗВІТ ПРО РОБОТУ ВОДОПРОВОДУ
(окремої водопровідної мережі) за _____ рік ( vf196202-05 )
-------------------------------------
| Подають | Термін | Форма N 1-водопровід
| | подання |
|-------------------------+---------| ЗАТВЕРДЖЕНО
|підприємства |20 січня | Наказ Держкомстату України
|(незалежно від основного | | 19.07.2005 N 196
|виду | |
|діяльності та форми | | Річна
|власності), які мають | |
|водопроводи, окремі | | Поштова
|водопровідні мережі, що | |
|подають воду населенню та| |
|підприємствам, установам,| |
|організаціям на | |
|господарсько-побутові | |
|потреби, | |
|органу державної | |
|статистики | |
|за місцезнаходженням | |
-------------------------------------
Найменування організації - складача інформації
|
Поштова адреса
|
Коди організації - складача
|
за
ЄДРПОУ
|
терито-
рії
(КОАТУУ)
|
виду
економічної
діяльності
(КВЕД)
|
форми
власнос-
ті (КФВ)
|
органі-
заційно-
правової
форми
господа-
рювання
(КОПФГ)
|
міністерст-
ва, іншого
центрально-
го органу,
якому
підпорядко-
вана
організація
- складач
інформації
(КОДУ)
|
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
|
|
|
|
|
|
|
1. Наявність водопровідних споруд (на кінець року)
Показники
|
N рядка
|
Одиниця
виміру
|
Фактично
|
А
|
Б
|
В
|
1
|
Число водопроводів
|
01
|
одиниць
|
|
Число окремих
водопровідних мереж
|
02
|
--"--
|
|
Число свердловин
|
03
|
--"--
|
|
Одиночна протяжність
водоводів
|
04
|
км (з
десятковим
знаком)
|
|
з них ветхих
та аварійних
|
05
|
--"--
|
|
вуличної водопровідної
мережі
|
06
|
--"--
|
|
з неї ветхої
та аварійної
|
07
|
--"--
|
|
внутрішньоквартальної
та внутрішньодворової
мережі
|
08
|
--"--
|
|
з неї ветхої
та аварійної
|
09
|
--"--
|
|
Число вуличних
індивідуальних і
колективних установок
(пристроїв) питного
водопостачання (будок,
колонок, кранів)
|
10
|
одиниць
|
|
Кількість споживачів
|
11
|
--"--
|
|
з них обладнаних
засобами
обліку води
|
12
|
--"--
|
|
Установлена виробнича
потужність насосних
станцій першого підйому
|
13
|
тис.куб.м
води за
добу (з
десятковим
знаком)
|
|
Установлена виробнича
потужність очисних споруд
|
14
|
--"--
|
|
Установлена виробнича
потужність водопроводу
|
15
|
--"--
|
|
2. Робота водопроводу за рік
Показники
|
N рядка
|
Одиниця
виміру
|
Фактично
|
А
|
Б
|
В
|
1
|
Піднято води насосними
станціями першого підйому
|
16
|
тис.куб.м
|
|
у тому числі підземної
|
17
|
--"--
|
|
Подано води в мережу -
усього (рядок 19 +
рядок 20 + рядок 21)
|
18
|
--"--
|
|
у тому числі:
своїми насосами
|
19
|
--"--
|
|
самопливом
|
20
|
--"--
|
|
води, яку одержано зі
сторони
|
21
|
--"--
|
|
Очищено води на очисних
спорудах
|
22
|
--"--
|
|
Відпущено води всім
споживачам - усього
(рядок 24 + рядок 27)
|
23
|
--"--
|
|
у тому числі:
своїм споживачам
|
24
|
--"--
|
|
з них:
населенню
|
25
|
--"--
|
|
підприємствам,
установам,
організаціям на
господарсько-побутові
потреби
|
26
|
--"--
|
|
іншим водопроводам,
окремим водопровідним
мережам
|
27
|
--"--
|
|
Витік та невраховані
витрати води (рядок 18 -
рядок 23)
|
28
|
--"--
|
|
З рядка 23 - води, яка за
якістю не відповідає
вимогам стандарту
|
29
|
--"--
|
|
Витрати електроенергії на
водопостачання за рік
|
30
|
тис.кВт х
(год (з
десятковим
знаком)
|
|
"___"_______________20__ р. Керівник ______________________
(прізвище, підпис)
Виконавець __________________________
(прізвище та N телефону)