МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
 
Н А К А З
 
20.05.2003 N 140
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 червня 2003 р.
за N 458/7779
 
 

Про затвердження Положення про Українську державну помологічно-ампелографічну інспекцію

 
З метою забезпечення виконання Закону України "Про насіння і садивний матеріал" (411-15) НАКАЗУЮ:
 
1. Затвердити Положення про Українську державну помологічно-ампелографічну інспекцію, що додається.
 
2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Державного секретаря Яковенка В.П.
 
Міністр С.Рижук
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики України
20.05.2003  N 140
 
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 червня 2003 р.
за N 458/7779
 
 

ПОЛОЖЕННЯ

про Українську державну помологічно-ампелографічну інспекцію

 
 
1. Українська державна помологічно-ампелографічна інспекція Міністерства аграрної політики України (далі - Інспекція) відповідно до Закону України "Про насіння і садивний матеріал" (411-15) є органом державного контролю в плодовому насінництві і розсадництві.
 
2. Інспекція в своїй діяльності керується Конституцією України (254к/96-ВР) і законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України, Міністерства аграрної політики України та цим Положенням.
 
3. Інспекція узагальнює практику застосування нормативних актів з питань, що належать до її компетенції, розробляє пропозиції щодо їх вдосконалення та вносить їх на розгляд Міністерства аграрної політики України.
 
4. Інспекція здійснює консультативно-методичне забезпечення суб'єктів насінництва плодових і горіхоплідних культур, а також суб'єктів розсадництва плодових, ягідних, горіхоплідних культур та винограду.
 
5. Основними завданнями Інспекції є:
 
5.1. Організація та здійснення державного контролю за якістю насіння плодових і горіхоплідних культур (далі - насіння), садивного матеріалу плодових, ягідних, горіхоплідних культур та винограду (далі - садивний матеріал) на всіх стадіях їх виробництва та реалізації, дотримання технології вирощування, сортового районування, вимог державних і галузевих стандартів суб'єктами насінництва і розсадництва.
 
5.2. Перевірка наявності відповідних документів про походження та якість насіння і садивного матеріалу в усіх суб'єктів насінництва і розсадництва.
 
5.3. Перевірка якості сортування після викопування, під час реалізації садивного матеріалу на відповідність державним і галузевим стандартам.
 
5.4. Аналіз стану насінництва плодових і горіхоплідних культур (далі - насінництво) і розсадництва плодових, ягідних, горіхоплідних культур та винограду (далі - розсадництво) в Україні.
 
5.5. Здійснення контролю за дотриманням сортового районування при вирощуванні та створенні маточних насаджень плодових, ягідних культур та винограду.
 
5.6. Здійснення державного контролю за вирощуванням садивного матеріалу вищих категорій відповідно до вимог стандартів.
 
5.7. Вивчення відповідності умов для вирощування садивного матеріалу підприємствами, яким надано право займатися виробництвом, реалізацією та використанням насіння і садивного матеріалу.
 
5.8. Розробка пропозицій щодо вдосконалення навчальних планів і програм підготовки спеціалістів з апробації маточних насаджень та садивного матеріалу.
 
5.9. Організація та проведення щорічних курсів з підготовки агрономів-апробаторів маточних насаджень та садивного матеріалу плодових, ягідних культур та винограду.
 
5.10. Здійснення контролю за якістю проведення апробації маточних насаджень та садивного матеріалу у суб'єктів плодового насінництва та розсадництва, веденням первинної документації тощо.
 
5.11. Узагальнення даних апробації.
 
5.12. Здійснення контролю за проведенням масової, клонової та фітосанітарної селекції, станом і відповідністю категорій маточних насаджень плодових, ягідних культур і винограду.
 
5.13. Здійснення контролю за якістю насіння плодових культур, дотриманням технологій виробництва і заготівлі якісного насіння.
 
5.14. Проведення лабораторного визначення посівних якостей насіння і сортових якостей садивного матеріалу з видачею відповідних документів.
 
5.15. Проведення експертної оцінки якості насіння та садивного матеріалу на вимогу споживачів.
 
5.16. Здійснення контролю за технологією стратифікації насіння плодових і горіхоплідних культур, якістю посівів та догляду за ними.
 
5.17. Проведення експертизи проектно-кошторисної документації на створення багаторічних насаджень.
 
5.18. Надання консультативно-методичної допомоги та проведення координаційної роботи з проектно-конструкторськими організаціями з проектування створення багаторічних насаджень.
 
5.19. Контроль за дотриманням організаціями, що займаються проектуванням багаторічних насаджень, авторського нагляду за новоствореними насадженнями.
 
5.20. Участь у розробці нових державних і галузевих стандартів, методик, положень та іншої нормативно-правової документації, що регламентують ведення галузі плодового насінництва, розсадництва та створення багаторічних насаджень.
 
5.21. Накладання на винних осіб адміністративних стягнень за порушення вимог Закону України "Про насіння і садивний матеріал" (411-15) та інших нормативних актів.
 
6. Інспекція має право:
 
6.1. Здійснювати державний контроль в плодовому насінництві і розсадництві в межах своєї компетенції та завдань, покладених на неї даним Положенням.
 
6.2. Залучати спеціалістів розсадницьких підприємств, галузевих науково-дослідних установ та організацій для розгляду питань ведення насінництва і розсадництва та створення багаторічних насаджень.
 
6.3. Перевіряти документацію, що стосується походження, способів вирощування, реалізації та використання плодового насіння і садивного матеріалу, незалежно від підпорядкування і форм власності їх виробника.
 
6.4. Перевіряти відповідність суб'єктів насінництва і розсадництва, незалежно від їх підпорядкування та форм власності, атестаційним вимогам до виробників насіння і садивного матеріалу, що встановлюються Міністерством аграрної політики України.
 
6.5. Перевіряти якість, фітосанітарний стан, сортовий склад садивного матеріалу та маточних насаджень.
 
6.6. Вносити до Міністерства аграрної політики України пропозиції щодо видачі наказів про усунення порушень порядку ведення насінництва та розсадництва.
 
6.7. Перевіряти відповідність якості садивного матеріалу вищих категорій вимогам державних і галузевих стандартів.
 
6.8. Проводити апробацію і видавати документи про якість садивного матеріалу, маточних насаджень плодових, ягідних культур та винограду.
 
6.9. Проводити лабораторний аналіз насіння і садивного матеріалу з видачею відповідних документів про їх якість.
 
6.10. Проводити експертне визначення якості насіння плодових, горіхоплідних культур та садивного матеріалу плодових, ягідних, горіхоплідних культур та винограду на вимогу споживачів.
 
6.11. Проводити експертизу проектно-кошторисної документації на закладку багаторічних насаджень у господарствах України.
 
7. Начальник Інспекції - державний інспектор України з розсадництва.
Інспекцію очолює начальник Інспекції, який за посадою є одночасно державним інспектором України з розсадництва.
Заступник начальника Інспекції за посадою є одночасно державним інспектором з розсадництва.
Головні, провідні та спеціалісти Інспекції за посадою є одночасно державними інспекторами з розсадництва.
Начальник Інспекції:
 
7.1. Забезпечує організацію і здійснення державного контролю в плодовому насінництві та розсадництві.
 
7.2. Представляє інтереси Інспекції на підприємствах, в установах, організаціях та судах.
 
7.3. Організацію контролю в плодовому насінництві та розсадництві здійснює у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади та спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань стандартизації, метрології та сертифікації.
 
7.4. Здійснює керівництво діяльністю Інспекції, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Інспекцію завдань.
 
7.5. Визначає компетенцію заступника начальника Інспекції, керівників структурних підрозділів Інспекції.
 
8. Суб'єкти насінництва і розсадництва, посадові особи підприємств, установ та організацій насінництва і розсадництва у період проведення контрольних заходів зобов'язані сприяти інспекторам у виконанні їх функцій.
 
9. Порядок призначення на посаду і звільнення з посади працівників Інспекції:
 
9.1. Начальник Інспекції - державний інспектор України з розсадництва призначається на посаду і звільняється з посади Міністерством аграрної політики України.
 
9.2. Всі інші працівники Інспекції призначаються на посаду і звільняються з посади начальником Інспекції згідно з чинним законодавством.
 
10. Інспекція утримується за рахунок коштів державного бюджету.
 
11. Майно Інспекції складається з основних та оборотних фондів, придбаних за рахунок державного бюджету, вартість яких відображена в самостійному балансі і перебуває у загальнодержавній власності.
 
12. Структура, штатний розпис і кошторис Інспекції затверджуються Міністерством аграрної політики України.
 
13. Оплата праці працівників Інспекції здійснюється відповідно до законодавства.
 
14. Інспекція є юридичною особою, має самостійний баланс, печатку зі своїм найменуванням, а також штампи.
 
Начальник Української державної помологічно-ампелографічної інспекції Ю.Б.Гудзій