Написання найменування юрособи


У Свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи її найменування пишеться прописними буквами? Чому використовувати рядкові (малі) літери забороняється?


У пп. 2.2 п. 2 Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу, які затверджені наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 09.06.2004 р. № 65, міститься вичерпний перелік букв українського алфавіту та розділових знаків і символів, які використовуються при написанні найменування юридичної особи. Зокрема, при написанні найменування юридичної особи використовуються лише прописні (великі) букви українського алфавіту. Таким чином, згідно з положеннями пп. 2.3 п. 2 цього документа використання рядкових малих літер українського алфавіту забороняється.

У зв'язку з цим Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва у листі "Про найменування юридичної особи" від 16.02.2005 р.

№ 893 роз'яснив, що програма АРМу державного реєстратора, яка розроблена з урахуванням вимог Закону, сприймає найменування юридичної особи як таке, що написане прописними буквами, і, таким чином, повне найменування юридичної особи друкується на свідоцтві єдиного зразка великими літерами. Враховуючи вищенаведене, Держпідприємництво вважає, що не можна вважати зміною найменування написання цього найменування прописними (великими) буквами на свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи єдиного зразка, якщо кожна буква (символ, розділовий знак та ін.) цього найменування відповідає буквам (символам, розділовим знакам та ін.), написаним раніше у статуті суб'єкта господарювання та свідоцтві про державну реєстрацію. Іншими словами: найменування юридичної особи, написане великими буквами, є тотожним найменуванню юридичної особи, написаному великими та малими буквами, якщо ці букви повністю збігаються.

Сторінку підготувала Катерина ФОМІНА

Юридичний вісник України № 45 (10-16 листопада 2007 року)