МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 13/5 від 05.04.94
м.Київ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 квітня 1994 р.
за N 64/273

Про затвердження Положення про кваліфікаційну комісію органів реєстрації актів громадянського стану

( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мін'юсту N 7/5 (z0117-00) від 01.03.2000 )
Відповідно до Закону України "Про органи реєстрації актів громадянського стану" (3807-12) НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про кваліфікаційну комісію органів реєстрації актів громадянського стану, що додається.
2. Управлінню організації роботи органів реєстрації актів громадянського стану довести Положення про кваліфікаційну комісію органів реєстрації актів громадянського стану до Міністерства юстиції Республіки Крим, управлінь юстиції обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, забезпечити контроль за його належним виконанням.
Міністр
В.В.Онопенко
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
КОЛЕГІЯ
ПОСТАНОВА

Про Положення про кваліфікаційну комісію органів реєстрації актів громадянського стану

Заслухавши інформацію заступника начальника управління організації роботи органів реєстрації актів громадянського стану Габенко О.І. про проект Положення про кваліфікаційну комісію органів реєстрації актів громадянського стану, колегія постановляє:
1. Схвалити Положення про кваліфікаційну комісію органів реєстрації актів громадянського стану.
Головуючий на колегії
Перший заступник Міністра
юстиції України
В.М.Черниш

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства юстиції України
від 5 квітня 1994 р. N 13/5
( Положення втратило чинність на підставі Наказу Мін'юсту N 7/5 (z0117-00) від 01.03.2000 )

ПОЛОЖЕННЯ

про кваліфікаційну комісію органів реєстрації актів громадянського стану

I. Загальні положення

1. Це Положення відповідно до Закону України "Про органи реєстрації актів громадянського стану" (3807-12) визначає порядок організації та діяльності кваліфікаційної комісії органів реєстрації актів громадянського стану (надалі кваліфікаційна комісія).
2. Кваліфікаційні комісії утворюються при Міністерстві юстиції Республіки Крим, управліннях юстиції обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
Строк повноважень кваліфікаційної комісії становить три роки.
3. Основним завданням кваліфікаційної комісії є визначення рівня професійної підготовленості осіб, які мають намір працювати на посадах керівника та спеціалістів в органах реєстрації актів громадянського стану.
4. Кваліфікаційна комісія діє у складі семи чоловік: трьох представників відповідно від Міністерства юстиції Республіки Крим, управління юстиції обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації та чотирьох начальників рай(міськ)відділів реєстрації актів громадянського стану.
5. Склад кваліфікаційної комісії затверджується відповідно наказом Міністра юстиції Республіки Крим, начальника управління юстиції обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації.
6. Кваліфікаційну комісію очолює її голова, який має заступника.
7. Підготовка матеріалів до розгляду кваліфікаційною комісією, а також ведення діловодства покладається на секретаря кваліфікаційної комісії, який обирається на першому засіданні з її членів.
8. На час роботи кваліфікаційної комісії її члени звільняються від виконання основних службових обов'язків із збереженням середнього заробітку.
9. Організаційне забезпечення діяльності кваліфікаційної комісії здійснюється відповідно Міністерством юстиції Республіки Крим, управліннями юстиції обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
10. Кваліфікаційна комісія користується штампом і печаткою державного органу, при якому утворене.

II. Повноваження кваліфікаційної комісії та порядок її роботи

11. Кваліфікаційна комісія відповідно до покладених на неї завдань:
- розглядає заяви осіб, які мають працювати в органах реєстрації актів громадянського стану;
- приймає кваліфікаційні іспити;
- приймає рішення про визначення рівня професійної підготовки осіб, які мають намір працювати у відділах реєстрації актів громадянського стану на посадах керівника та спеціалістів.
12. Засідання кваліфікаційної комісії є правомочним, якщо у ньому бере участь не менше як дві третини її членів.
13. Засідання комісії веде її голова, або його заступник або, при їх відсутності, один з членів комісії, обраний для цього рішенням комісії.
14. Засідання кваліфікаційної комісії проводять в міру необхідності при надходженні заяв осіб, які мають намір працювати в органах реєстрації актів громадянського стану.

III. Розгляд заяв осіб, які мають намір працювати в органах реєстрації актів громадянського стану

15. Особа, яка має намір працювати в органах реєстрації актів громадянського стану подає до кваліфікаційної комісії заяву, нотаріально засвідчену копію диплома про юридичну освіту.
Одержані документи кваліфікаційна комісія розглядає протягом місяця з дня їх надходження.
16. Кваліфікаційні іспити включають відповіді не усні запитання в галузі шлюбно-сімейного законодавства, вирішення практичних завдань, співбесіди тощо.
17. Програми кваліфікаційних іспитів розробляються і затверджуються Міністерством юстиції України.
18. За результатами складання кваліфікаційних іспитів комісія приймає рішення про визначення рівня професійної підготовки осіб, які мають намір працювати у відділах реєстрації актів громадянського стану на посадах керівника та спеціалістів.
19. Рішення кваліфікаційної комісії приймається більшістю голосів від числа присутніх на засіданні її членів.
20. Рішення кваліфікаційної комісії викладається в письмовій формі, підписується головуючим на засіданні та членами комісії, які брали участь у засіданні.