КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 22 лютого 1995 р. N 135
Київ

Про Положення про державне регулювання цін (тарифів) на продукцію виробничо-технічного призначення, товари народного споживання, роботи і послуги монопольних утворень

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1397 (1397-2001-п) від 26.10.2001 N 807 (807-2002-п) від 13.06.2002 )
На виконання Державної програми демонополізації економіки і розвитку конкуренції (3757-12) Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про державне регулювання цін (тарифів) на продукцію виробничо-технічного призначення, товари народного споживання, роботи і послуги монопольних утворень (далі - Положення), що додається.
2. Доручити Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції і Антимонопольному комітету спільно давати роз'яснення щодо застосування Положення.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1397 (1397-2001-п) від 26.10.2001 )
3. Міністерствам і відомствам, Уряду Автономної Республіки Крим, облвиконкомам, Київському та Севастопольському міськвиконкомам привести свої рішення у відповідність із Положенням.
Прем'єр-міністр України
Міністр
Кабінету Міністрів України
В.МАСОЛ
В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.18

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 лютого 1995 р. N 135

Положення про державне регулювання цін (тарифів) на продукцію виробничо-технічного призначення, товари народного споживання, роботи і послуги монопольних утворень

1. Це Положення визначає порядок державного регулювання цін (тарифів) на продукцію виробничо-технічного призначення, товари народного споживання, роботи і послуги* суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання, які порушують вимоги законодавства про захист економічної конкуренції, встановлюючи такі ціни чи інші умови придбання або реалізації товару, які неможливо було б встановити за умови існування значної конкуренції на ринку, або застосовуючи різні ціни чи різні інші умови до рівнозначних угод із суб'єктами господарювання, продавцями чи покупцями без об'єктивно виправданих на те причин**.
-------------------
* Далі - продукція.
** Далі - монопольні утворення.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1397 (1397-2001-п) від 26.10.2001, в редакції Постанови КМ N 807 (807-2002-п) від 13.06.2002 )
2. Рішення про запровадження та скасування державного регулювання цін на продукцію монопольних утворень, за винятком продукції, ціни на яку регулюються рішеннями Кабінету Міністрів України, приймається:
на загальнодержавних ринках - Мінекономіки разом з Антимонопольним комітетом;
на регіональних - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями разом з відповідними органами Антимонопольного комітету.
( Абзац третій пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1397 (1397-2001-п) від 26.10.2001 )
3. Державне регулювання цін на продукцію монопольних утворень, вибір методів та встановлення термінів регулювання на загальнодержавних ринках здійснюється Мінекономіки, на регіональних - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1397 (1397-2001-п) від 26.10.2001 )
4. Регулювання цін на продукцію монопольних утворень здійснюється шляхом встановлення фіксованих цін, граничних рівнів цін, граничних рівнів торговельних надбавок і постачальницько-збутових націнок, граничних нормативів рентабельності, або шляхом запровадження обов'язкового декларування зміни цін.
5. При запровадженні регулювання цін монопольні утворення зобов'язані подати у встановлені відповідним органом терміни:
відомості про запланований рівень цін;
калькуляцію собівартості продукції із розшифровкою матеріальних і трудових витрат;
відомості про обсяги виробництва (фактичні за минулий і поточний роки та планові на поточний рік);
дані про запланований і досягнутий розмір прибутків від реалізації продукції, а також про розмір прибутків, рентабельність у цілому по підприємству;
пояснювальну записку.
6. У разі запровадження обов'язкового декларування зміни цін монопольні утворення можуть змінювати ціну на продукцію тільки після декларування цієї зміни, реєстрації нового розміру ціни.
Рішення щодо рівня цін приймається відповідними органами у 20-денний термін після одержання матеріалів щодо обгрунтування зміни цін.
7. Рішення щодо запровадження чи скасування державного регулювання цін, реєстрації декларованих цін (тарифів) або їх зміни, надсилається монопольному утворенню, відповідному органу Антимонопольного комітету та органу державного контролю за цінами.
8. Регулювання цін (тарифів) не поширюється на продукцію, що експортується, нову продукцію, виготовлену із застосуванням запатентованого винаходу та високоефективної технології, створеної спеціально для цієї продукції (протягом трьох років з моменту постановки її на виробництво).
9. Суб'єкти господарювання, у яких перевірками виявлені порушення вимог законодавства про захист економічної конкуренції шляхом встановлення таких цін чи інших умов придбання або реалізації товару, які неможливо було б встановити за умови існування значної конкуренції на ринку, або застосування різних цін чи різних інших умов до рівнозначних угод із суб'єктами господарювання, продавцями чи покупцями без об'єктивно виправданих на те причин, зобов'язані в 10-денний термін після одержання акта перевірки повідомити відповідні органи про вжиті заходи щодо усунення порушень.
( Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1397 (1397-2001-п) від 26.10.2001, в редакції Постанови КМ N 807 (807-2002-п) від 13.06.2002 )
10. Монопольні утворення та їхні посадові особи, які винні у порушенні порядку застосування регульованих цін, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.