ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
25.12.2007 N 26353/7/15-0517
|
Державні податкові
адміністрації в Автономній
Республіці Крим,
областях, містах Києві
та Севастополі
Щодо включення до Реєстру неприбуткових організацій та установ управлінь, відділів та підрозділів Державної служби охорони
У відповідь на лист Державної податкової адміністрації у Сумській області від 04.12.2007 р. N 20860/8/15-105 та чисельні запити обласних державних податкових адміністрацій щодо включення до Реєстру неприбуткових організацій та установ управлінь, відділів та підрозділів Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ Державна податкова адміністрація України роз'яснює.
Положення про Державну службу охорони при Міністерстві внутрішніх справ затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 10.08.93 р. N 615 (
615-93-п)
"Про заходи щодо вдосконалення охорони об'єктів державної та інших форм власності", із внесеними змінами та доповненнями (далі - Положення).
Згідно з Положенням (
615-93-п)
Державна служба охорони при Міністерстві внутрішніх справ створена для здійснення заходів щодо охорони нерухомих об'єктів та іншого майна, в тому числі вантажів, тимчасового зберігання валютних цінностей, забезпечення особистої безпеки громадян, а також технічного захисту інформації на договірних засадах у порядку, встановленому законодавством.
Державна служба охорони є підпорядкованою Міністру внутрішніх справ єдиною централізованою системою, очолюваною Департаментом Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ, яка складається з управлінь, відділів Державної служби охорони при головних управліннях МВС в Автономній Республіці Крим, м. Києві та Київській області, управліннях МВС в областях та м. Севастополі та підпорядкованих їм підрозділів охорони: міських, районних, міжрайонних відділів, відділень, підрозділів воєнізованої охорони та охоронних підрозділів, стройових підрозділів міліції охорони, спеціальних підрозділів "Титан", інкасації та груп затримання, пунктів централізованого спостереження, у тому числі на окремих об'єктах, а також установ та навчальних закладів професійної підготовки працівників охорони.
Відповідно до абзацу першого п. 6 Положення (
615-93-п)
Департамент є органом управління Державною службою охорони та її майном, діяльність якого не має на меті одержання прибутку.
Що стосується управлінь, відділів та підрозділів, які, як правило, є окремими юридичними особами, то завдання, що безпосередньо вони виконують, визначено абзацами другим та третім п. 6 Положення (
615-93-п)
.
Зокрема, до основних видів діяльності управлінь та відділів відноситься здійснення за договорами охорони різного роду об'єктів, інкасація, перевезення, тимчасове зберігання валютних цінностей; надання необхідної інформації і консультацій вітчизняним та іноземним юридичним і фізичним особам з питань збереження власності, особистої безпеки фізичних осіб та застосування технічних засобів охоронного призначення; реалізація технічних засобів охоронного призначення, надання послуг з їх проектування, монтажу, ремонту та обслуговування; провадження в установленому порядку зовнішньоекономічної діяльності.
Водночас п. 9 Положення (
615-93-п)
передбачено, що Державна служба охорони провадить свою діяльність на засадах госпрозрахунку за рахунок коштів, одержаних її підрозділами охорони, підприємствами та установами за організацію і надання послуг з охорони та безпеки за договорами, та інших надходжень, передбачених законодавством.
Особливості оподаткування неприбуткових установ та організацій встановлено п. 7.11 ст. 7 Закону України від 28.12.94 р. N
334/94-ВР (
334/94-ВР)
"Про оподаткування прибутку підприємств", із внесеними змінами і доповненнями (далі - Закон N
334/94-ВР), яким визначено перелік установ та організацій, які за умови дотримання положень цього пункту в цілях оподаткування податком на прибуток включаються до Реєстру неприбуткових установ та організацій, а також встановлено види доходів, які звільняються у таких організаціях від оподаткування.
Так, відповідно до абзацу "г" пп. 7.11.1 п. 7.11 ст. 7 Закону N
334/94-ВР (
334/94-ВР)
неприбутковими організаціями чи установами можуть бути інші, ніж визначені у абзаці "б" цього підпункту, юридичні особи, діяльність яких не передбачає одержання прибутку згідно з нормами відповідних законів.
Також пп. 7.11.11 п. 7.11 ст. 7 Закону N
334/94-ВР (
334/94-ВР)
передбачено, що у разі ліквідації неприбуткової організації її активи повинні бути передані іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховані до доходу бюджету.
Зазначені положення не поширюються лише на недержавні пенсійні фонди та професійні спілки, їх об'єднання та організації профспілок, які утворені в порядку, визначеному законом.
Зважаючи на вищевикладене, на сьогодні немає законодавчих підстав для надання в цілях звільнення від оподаткування податком на прибуток окремих видів доходів статусу неприбуткових управлінням, відділам та підрозділам Державної служби охорони. Питання їх включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій може бути вирішено лише шляхом внесення відповідних змін до законодавства.
Заступник Голови
|
І.В.Приймак
|