Я працював на підприємстві і написав заяву про звільнення за власним бажанням через невиконання власником підприємства законодавства про працю (не виплачував заробітну плату більше 2-х місяців). Чи маю я право звернутися до суду про виплату мені вихідної допомоги не менше трьох середньомісячних заробітків?

Ви написали заяву про звільнення за власним бажанням через невиконання власником підприємства законодавства про працю (ч.3 ст. 38 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). У зв'язку з цим вам мали виплатити вихідну допомогу в розмірі, закріпленому у колдоговорі, але не менше трьох середньомісячних заробітків (ст. 44 КЗпП). Однак власник цього не зробив.

При звільненні працівнику треба виплатити всі належні йому суми, а не тільки вихідну допомогу.

Відповідно до ст. 116 КЗпП при звільненні працівника виплата всіх сум, котрі винне йому підприємство, проводиться у день звільнення.

Якщо ж із працівником остаточно не розраховувалися з вини власника в зазначені вище строки, підприємство зобов'язане виплатити вам ваш середній заробіток за весь час затримки виплати по день фактичного розрахунку.

Отже, як бачимо, у вас є всі підстави звернутись з позовом до суду, аби змусити ваше підприємство виплатити суму вихідної допомоги та середній заробіток за час затримки розрахунку при виплаті.

Матеріали підготував ВАСИЛЬ МОРОЗ, юрист

Інформаційно-довідкова газета ЮРИСТ КОНСУЛЬТУЄ 12/2008