МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Л И С Т
05.03.2008 N 31-34000-20/23-1746/1386
|
Щодо відображення в бухгалтерському обліку господарських операцій, пов'язаних з виконанням підрядних робіт
Управління методології бухгалтерського обліку на запит щодо відображення в бухгалтерському обліку господарських операцій, пов'язаних з виконанням підрядних робіт, повідомляє.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (
996-14)
(далі - Закон) усі юридичні особи, створені відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності зобов'язані вести бухгалтерський облік і подавати фінансову звітність.
Відповідно до статті 9 Закону (
996-14)
підставою для відображення у бухгалтерському обліку та фінансовій звітності фактів здійснення господарських операцій (витрачання ресурсів) є первинні документи, зокрема, звіт (акт) про використання матеріальних ресурсів на виконання будівельних (ремонтних, монтажних) робіт за звітний місяць, які повинні містити, зокрема, інформацію про призначення (назва об'єкта, продукції тощо), зміст, обсяг та одиницю виміру виконаних робіт, нормоване і наднормативне (з обов'язковим поясненням причин) витрачання (використання) матеріальних ресурсів, посади, прізвища і підписи осіб, відповідальних за використання матеріальних та інших ресурсів. Тільки підписаний уповноваженою на отримання і використання матеріальних та інших ресурсів особою (майстром, виконробом) та затверджений керівником підприємства первинний документ з такими обов'язковими реквізитами (відомостями) приймається для відображення в регістрах бухгалтерського обліку.
Відповідно до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій (
z0893-99)
, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 року N 291 (
z0892-99)
, підприємство повинно забезпечити облік витрат діяльності (виконання робіт) за видами діяльності, статтями і елементами витрат, видами (групами) продукції (робіт, послуг). Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 18 "Будівельні контракти", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28 квітня 2001 року N 205 (
z0433-01)
, бухгалтерський облік витрат на будівництво (ремонт, монтаж) має вестися за окремими об'єктами будівництва (ремонту). Методичними рекомендаціями з формування собівартості будівельно-монтажних робіт, затвердженими наказом Державного комітету України з будівництва і архітектури від 16 лютого 2004 року N 30 (
v0030509-04)
, передбачено ведення бухгалтерського обліку витрат за окремими видами будівельно-монтажних робіт, за окремими будівлями, спорудами.
З урахуванням зазначеного, будівельною організацією має бути забезпечено ведення обліку витрат в розрізі окремих об'єктів, за якими виконуються будівельні роботи, з поділом їх на витрати у межах норм і наднормативних витрат. При цьому наднормативні витрати можуть бути включені до витрат на будівництво об'єкта, якщо такі витрати не пов'язані з нестачами, псуванням, нетехнологічним використанням та порушенням правил зберігання та дозвільне рішення на списання прийнято уповноваженою особою (керівником) підприємства.
Відповідно до частини 7 статті 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (
996-14)
головний бухгалтер або особа, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку підприємства, забезпечує дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку.
Начальник Управління
|
В.М.Пархоменко
|